Sledujte nás na YouTube

Samsung chystá vlastní grafický čip, dočkáme se v polovině příštího roku

Samsung již delší dobu vyrábí své vlastní procesory s označením Exynos, ty však využívají grafické akcelerátory Mali pocházející od společnosti ARM. Poslední spekulace nicméně hovoří o tom, že obdobně jako Qualcomm se svými čipy Adreno, začne ke svým procesorům i Samsung tyto součásti vyrábět na vlastní pěst.

Do budoucna se tak dočkáme čipsetů, které jihokorejský gigant vyrobí zcela samostatně. Jejich příchod se očekává v polovině příštího roku a lze tak předpokládat, že další generace tabletofonu Galaxy Note jej již bude ukrývat ve svých útrobách. Uvidíme, nakolik se tyto spekulace vyplní, Samsung by tímto krokem ovšem mohl znatelně zamíchat kartami na trhu s hardwarovými komponenty.

Martin Pavlović

Redaktor webu SMARTmania.cz a současně student jednoho z pražských gymnázií. Dalšími koníčky jsou mimo technologie také společenské dění, cestování a fotografie. Milovník kvalitní literatury a hudby.

Přidejte komentář

Upozornění: pokud odešlete anonymní komentář s příliš mnoha odkazy, případně použijete nesrozumitelné jméno či neexistující e-mail, může se stát, že náš systém pro rozpoznávání komentářů příspěvek detekuje jako spam. V takovém případě nebude komentář publikován hned, ale bude potřeba jej schválit, což může nějaký čas zabrat. Vyžadované informace jsou označeny *