Domů » Bleskovky » Samsung chystá vlastní grafický čip, dočkáme se v polovině příštího roku

Samsung chystá vlastní grafický čip, dočkáme se v polovině příštího roku

Samsung již delší dobu vyrábí své vlastní procesory s označením Exynos, ty však využívají grafické akcelerátory Mali pocházející od společnosti ARM. Poslední spekulace nicméně hovoří o tom, že obdobně jako Qualcomm se svými čipy Adreno, začne ke svým procesorům i Samsung tyto součásti vyrábět na vlastní pěst.

Do budoucna se tak dočkáme čipsetů, které jihokorejský gigant vyrobí zcela samostatně. Jejich příchod se očekává v polovině příštího roku a lze tak předpokládat, že další generace tabletofonu Galaxy Note jej již bude ukrývat ve svých útrobách. Uvidíme, nakolik se tyto spekulace vyplní, Samsung by tímto krokem ovšem mohl znatelně zamíchat kartami na trhu s hardwarovými komponenty.

Martin Pavlović

O technologie se zajímám odjakživa. Kromě nich mě baví také urbanismus a městská mobilita, hudba a společenská témata. Nejraději trávím čas v sedle kola, na kulturních akcích, s analogem v ruce nebo doma u knih, filmů i videoher.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).