Domů » Bleskovky » Samsung chystá svůj první smartphone s vysouvací selfie kamerou

Samsung chystá svůj první smartphone s vysouvací selfie kamerou

Kvůli ztenčování rámečků okolo displejů řeší prakticky všichni výrobci smartphonů, kam umístit selfie kameru. Nejčastějším umístěním je výřez či otvor v displeji, méně častěji pak výrobci sahají k vysouvacím fotomodulům. Samsung je v této oblasti poměrně konzervativní, jediným novodobým výstřelkem v jeho podání se stal smartphone Galaxy A80 využívající u fotoaparátu vysouvací a zároveň otočné konstrukce. Nyní se ale od něj ale prý dočkáme i telefonu s klasickou vysouvací kamerou.

d

Střední třída s trojitým fotoaparátem na zádech

Tvrdí to obvykle dobře obeznámený informátor @onleaks, který zveřejnil i první neoficiální rendery, jak by chystaný Samsung (pravděpodobně z řady mohl vypadat. Očekávat máme telefon s přibližně 6,5“ displejem s širší bradičkou a tenkými rámečky nahoře a po stranách.

Z těla telefonu se má vysouvat klasický kvádřík s integrovanou selfie kamerou, fotoaparát na zádech má být řešen klasicky třemi čočkami umístěnými v levém horním rohu zad. Záda mají být dále doplněna o čtečku otisků prstů, což patrně znamená příslušnost telefonu do nižší střední třídy – u vyšších řad Samsung integruje čtečku přímo do displeje. Potvrzuje to i přítomnost sluchátkového konektoru, který rovněž Samsung u vybavenějších strojů vynechává.

The first Samsung Galaxy with pop-up camera has leaked

Bohužel zatím neznáme ani žádné parametry, ani termín očekávaného odhalení.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

5 komentářů

  1. tak snad bude mít stejné rámečky okolo displeje bez hnusné spodní brady když se chystají zmršit konstrukci vysouvacím mechanismem který jen zhorší celistvost a kvalitu telefonu. Prostě nejdříve řešit důležité (odstranění brady) a pak kraviny (výsuvný objektiv)

    • Pro někoho je naopak „kravina“ řešit spodní rámeček.

    • Brady běžte řešit k psychologovi, tady vám už nikdo nepomůže. A že tu pomoc potřebujete! Aktuálně mám asi cenťák pruhu nahoře i dole a nijak mi to neubližuje. Kdybych měl telefon s 1mm hore a 2mm dole, tak bych měl radost, že mám stejně velký telefon a ohromný displej k tomu! Doba je pobuchaná, nošení různě barevných ponožek na levé a pravé noze nikomu nevadí, ale jak je rámeček na telefonu o 0,5mm menší nahoře, než dole, tak tady zvláštní jedinci dokážou ztropit scénu :D

    • Takže si trhěte vy estetici a najděte si zalíbení v asymetrii, nebo jiný telefon, který bude vyhovovat vaším náročným designovým a velice důležitým požadavkům ;)

  2. Aneb „když už se prosadí nějaká totální hovadina, tak taky chceme mít aspoň jeden model“ 😂👌 Chci vidět ten vodotrisk v telefonu, čekám na něj už dlouho a Apple mi to přání pořád nechce splnit 😂

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).