Domů » Bleskovky » Samsung chystá službu pro cloudové hraní. Uspěje mezi rozjetou konkurencí?

Samsung chystá službu pro cloudové hraní. Uspěje mezi rozjetou konkurencí?

Jihokorejská společnost Samsung oznámila, že se chystá vkročit do vod cloudového hraní a rozšířit už tak bohatou nabídku, která se v tomto odvětví v posledních letech objevila. Pro tento krok se rozhodla využít jako výchozí platformu operační systém Tizen, který využívá u svých smart televizí.

samsung cloudgaming

Novinku sdělila společnost světu na své konferenci Samsung Developer Conference. Co už však Samsung neřekl, byly jakékoliv další detaily, bližší informace ohledně představeného projektu nebo informace o hrách, které by si mohli majitelé chytrých televizí Samsung v budoucnu zahrát. Neznámé zůstalo po skončení konference i datum, ke kterému bude slíbené streamování her k dispozici.

Nutno podotknout, že ze strany Samsungu nejde o první pokus vstoupit do světa cloudového hraní. Již v průběhu roku 2010 se firma za stejným účelem spojila se společností Gaikai, zaměřující se na streamování her, a i tehdy chtěla přinést streamované hry primárně na obrazovky svých chytrých televizorů. Projekt došel v té době dokonce až do fáze vydání betaverze. V mezičase však změnila společnost Gaikai vlastníka (Sony), který se rozhodl vydat jiným směrem a od projektu odstoupil. Technologie původně vyvinutá pro Samsung ale nezůstala bez využití. Později ji Sony použilo v rámci své služby Playstation Now.

[SDC21] Keynote

Jestli Samsungu druhý pokus o cloudové hraní vyjde, je otázkou, na kterou možná brzy zjistíme odpověď. Jisté ale je, že se situace od doby, kdy to zkoušel poprvé, výrazně změnila a je tu mnohem více konkurentů, kteří si nenechají jen tak vzít svoje místo na trhu a své uživatele.

Martin Hrubeš

Člověk mnoha zájmů, kterým kraluje poznávání moderních technologií, hraní her na konzolích v čele s NHLkem, ve kterém rád loví rage quity soupeřů. Sem tam si rád přečte nějakou tu dobrou knížku, zasportuje nebo loví to nejlepší kafe v ulicích Olomouce.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).