Domů » Bleskovky » Samsung chystá nová „áčka“. Benchmark odhalil modely Galaxy A6 a A6+

Samsung chystá nová „áčka“. Benchmark odhalil modely Galaxy A6 a A6+

Řada smartphonů Galaxy A stojí v portfoliu Samsungu těsně pod top modely Galaxy S a je tak zajímavou volbou pro konzervativní uživatele, kteří nepotřebují zahnuté displeje a ultratenké rámečky, avšak chtějí dobře vybavené telefony se zvýšenou odolností. Samsung na konci loňského roku představil modely Galaxy A8 a A8+, z nichž pouze první oficiálně seženete na našem trhu. Podle benchmarku GeekBench je ale zřejmě v přípravě dvojice nových „áček“.

Recenze Samsung Galaxy A8 (2018): vyšší střední se sebevědomou cenou

Budeme-li brát v potaz zvyklosti v kódových označeních telefonů Samsung, ponesou patrně zachycené modely SM-A600FN a SM-A605G prodejní názvy Galaxy A6 a A6+. Benchmark odhalil, že model SM-A600FN bude pohánět slabší čipset Exynos 7870 s osmi procesorovými jádry Cortex-A53 a grafickým čipem Mali-T830 MP1. Telefon má dále dostat 3 GB RAM a Android 8.0.0 Oreo.

Model SM-A605G má běžet pod taktovkou čipsetu Qualcomm Snapdragon 625 a 4 GB RAM. I v tomto případě má být operační systém Android 8.0 Oreo, což znamená podporu projektu Treble.

Kdy budou nová „áčka“ představena, a zda vůbec dorazí na evropský trh, je v tuto chvíli nejisté.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).