Samsung chystá lokalizační přívěšek SmartTag. Podívejte se na první fotografie

smarttracker

Samsung v loňském roce během odhalení řady Galaxy Note 20 představil i novou službu SmartThings Find sloužící k vyhledávání různých elektronických zařízení – telefonů, tabletů, hodinek či sluchátek. Brzy by mohlo jít touto službou vyhledat i jiné předměty, a to díky chystanému lokalizačnímu přívěšku.

smart tag

Galaxy SmartTag: Samsung chystá chytrý lokalizační přívěšek

Jeho existenci už v loňském roce prozradila indonéská certifikační agentura, v jejíž databázi bylo zaznamenáno zařízení s kódovým označením EI-T5300 a názvem Galaxy SmartTag. Pokud se skutečně jedná o přívěšek, dá se předpokládat využití širokopásmové bezdrátové technologie UWB (Ultra-Wideband). Každé zařízení vyskytující se v okolí přívěšku by tak mohlo v případě jeho hledání „nahlásit“ jeho polohu. Přívěšek by mohl byl výrazně jednodušší než dva roky starý Samsung Smartthings Tracker, který vybaven LTE konektivitou a je nutné jej každý týden nabíjet.

Není žádné tajemství, že svůj lokalizační přívěšek chystá i Apple. AirTag byl očekáván už v minulém roce, nakonec však došlo k odložení na rok 2021. Pokud Samsung představí svůj SmartTag už na očekávaném lednovém Unpacked Eventu, mohl by dokonce firmu z Cupertina předběhnout.

To, že se představení přívěšku nezadržitelně blíží, potvrzují i první fotografie, které se dnes objevily na twitteru SlashLeaks. Velikost zařízení by měla být přibližně 41 x 41 mm.

Autor článku
Roman Hálek
Technologie 21. století mě inspirují a neustále popohání vpřed. Rád o nich píši a ještě radši je všechny zkouším. A pokud zrovna nesedím u klávesnice, s nadšením běhám, nebo se proháním na kole, a s nepatrně menším nadšením dálkově studuji vysokou školu.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku