Domů » Bleskovky » Samsung chystá lokalizační přívěšek SmartTag. Podívejte se na první fotografie

Samsung chystá lokalizační přívěšek SmartTag. Podívejte se na první fotografie

Samsung v loňském roce během odhalení řady Galaxy Note 20 představil i novou službu SmartThings Find sloužící k vyhledávání různých elektronických zařízení – telefonů, tabletů, hodinek či sluchátek. Brzy by mohlo jít touto službou vyhledat i jiné předměty, a to díky chystanému lokalizačnímu přívěšku.

smart tag

Galaxy SmartTag: Samsung chystá chytrý lokalizační přívěšek

Jeho existenci už v loňském roce prozradila indonéská certifikační agentura, v jejíž databázi bylo zaznamenáno zařízení s kódovým označením EI-T5300 a názvem Galaxy SmartTag. Pokud se skutečně jedná o přívěšek, dá se předpokládat využití širokopásmové bezdrátové technologie UWB (Ultra-Wideband). Každé zařízení vyskytující se v okolí přívěšku by tak mohlo v případě jeho hledání „nahlásit“ jeho polohu. Přívěšek by mohl byl výrazně jednodušší než dva roky starý Samsung Smartthings Tracker, který vybaven LTE konektivitou a je nutné jej každý týden nabíjet.

smarttracker
Ilustrační obrázek

Není žádné tajemství, že svůj lokalizační přívěšek chystá i Apple. AirTag byl očekáván už v minulém roce, nakonec však došlo k odložení na rok 2021. Pokud Samsung představí svůj SmartTag už na očekávaném lednovém Unpacked Eventu, mohl by dokonce firmu z Cupertina předběhnout.

To, že se představení přívěšku nezadržitelně blíží, potvrzují i první fotografie, které se dnes objevily na twitteru SlashLeaks. Velikost zařízení by měla být přibližně 41 x 41 mm.

Roman Hálek

Technologie 21. století mě inspirují a neustále popohání vpřed. Rád o nich píši a ještě radši je všechny zkouším. A pokud zrovna nesedím u klávesnice, s nadšením běhám, nebo se proháním na kole, a s nepatrně menším nadšením dálkově studuji vysokou školu.

4 komentářů

  1. Omyl. Podle oficiálních zpráv se má jmenovat Ťamťungťag

  2. A právě tady je krásně vidět, kdo je leaderem a tahounem trhu, Skylarku. Článek o Samsungu a hned přiběhnou odpůrci vybrečet se. Poslední článek o Apple je týden starý (mimochodem za tu dobu tu bylo 6 článků o Samsungu) a zajímá jen ty, kteří klasicky musí vyzdvihovat slova jako „vizionář“, „až to bude dávat smysl“, atd., jinak po něm neštěkl pes. Tady je vidět ta síla a dominance Samsungu.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).