Samsung chystá konkurenci pro Apple Watch se čtečkou otisků prstů

Apple představením služby Apple Pay zřejmě odstartoval revoluci v mobilních platbách, tato oblast začíná být ve středu zájmů výrobců mobilních zařízení, mezi nimiž nechybí Microsoft nebo Samsung. První jmenovaný si pro tyto účely najal odborníka z Amazonu, Samsung zase údajně chystá nové chytré hodinky, které mají disponovat čtečkou otisků prstů právě k verifikaci mobilních plateb.

  

V letošním roce korejský gigant představil několik modelů chytrých hodinek řady Gear a také oznámil spolupráci se společností PayPal, skrze jejíž aplikaci lze platit mobilními telefony, které mají implementovanou čtečku otisků prstů. Ta má být podle serveru Business Korea, který se odvolává na informace od vysokého manažera Samsung Electronics, implementována do příštích hodinek korejského giganta. Snímače má dodávat společnost Synaptics, platební řešení má obstarat PayPal, přičemž jednou z funkcí má být zasílání nabídek okolních obchodů přímo do vašich hodinek s tím, že takto bude možné nakoupit dříve, než do obchodu vůbec vstoupíte (jinými slovy reklama).

 
Ilustrační obrázek 

Tato nová platební služba má být při svém startu dostupná v 50 zemích světa, přičemž v domovské Koreji ji má nahradit podobný lokální platební systém. Nové hodinky od Samsungu mají být představeny již v prvním čtvrtletí příštího roku na veletrhu Mobile World Congress.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

4 komentáře

 1. marcoama (neregistrovaný)

  Apple představením služby Apple Pay zřejmě odstartoval revoluci v mobilních platbách…to jsou zase iKecy! Už to někdo viděl fungovat v praxi? Viděl jsem tedy platit lidi telefonem s NFC, ale že by někdo platil revolučně iPhonem jsem tedy neviděl. Zase jen iMasírka!

 2. mino (neregistrovaný)

  radšej nech predstavia novú generáciu Gear fit – pridať thermometer, barometer, altimeter, Qi…

 3. Yegor (neregistrovaný)

  Samsung chce konkurovat Applu…. Jáááhahahahááááááá :-D

 4. ltdising (neregistrovaný)

  Já celou dobu myslel že chce Apple konkurovat Samsungu.

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *