Domů » Bleskovky » Samsung chystá kompaktní notebook Galaxy Book S. Zaútočí na Surface?

Samsung chystá kompaktní notebook Galaxy Book S. Zaútočí na Surface?

Samsung v dohledné době představí nový notebook, který ponese jméno Galaxy Book S. Při pohledu na přiložené rendery nelze zapřít podobnost s loňským modelem Galaxy Book 2, snad jen s výjimkou absentujícího stylusu S-Pen. Design nápadně připomíná také konkurenční produkty Surface od Microsoftu.

samsung galaxy book s 1

Soudě dle dostupných obrázků, klávesnici nebude možné od displeje oddělit, i přesto se však nelze ubránit podobnosti se Surface. Displej nicméně nabídne užší poměr stran a s výjimkou spodní strany také poměrně štíhlý rámeček. Co se týče konektivity, na boční straně zařízení se nachází USB-C konektor a 3,5mm jack na sluchátka.

samsung galaxy book s 2

Galaxy Book S: výkon

Výsledky benchmarků naznačují, že o chod notebooku se postará výkonný čipset Snapdragon 855 od Qualcommu, kterému bude dělat společnost 8 GB RAM. Operačním systémem by měl být Microsoft Windows. Na konkrétnější informace si budeme muset počkat do oficiálního představení, k němuž by mělo dojít již brzy.

samsung galaxy book s 3

Marek Bartík

Redaktor serveru SMARTmania.cz a brněnský student. Vedle toho velký fanoušek videoher, jehož nepřestává udivovat jejich překotný vývoj. Svět kolem nás plyne takovou rychlostí, že se za ním mnohdy nestačíme otáčet, čímž se pro nás stává nepostižitelným.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
TimeSplitter
Uživatel
TimeSplitter
Offline

No, tak se Snapdragonem bude asi tezko konkurentem pro muj Surface Pro. Nemluve o tom, ze ma klasickou konstrukci, cili o zadnem 3in1 co nabizi Surface (tablet + notebook + dock = kancelarsky desktop) nemuze byt ani rec. Cili to srovnani moc nechapu, zadny utok na Surface tady opravdu nevidim, to uz se to vic blizi nejakymu Chromebooku, minimalne „pouzitelnosti“ urcite. ?

Q
Anonym
Q
Offline

jj. „Soudě dle dostupných obrázků, klávesnici nebude možné od displeje oddělit, i přesto se však nelze ubránit podobnosti se Surface“. Kridla to sice nema, ale inak sa to podoba na lietadlo :)

LUCKYD
Anonym
LUCKYD
Offline

Jedině čím může zaútočit je, cenou. Jinak asi ničím jiným, protože vzhled je individuální a balasty co k tomu Samsung nahraje do systému, budou jen k vzteku.
Surface má v podstatě čistý MS.