Domů » Bleskovky » Samsung chystá hodinky s Wear OS, větší baterií a jednou nevídanou novinkou

Samsung chystá hodinky s Wear OS, větší baterií a jednou nevídanou novinkou

Korejský Samsung i letos představí nové chytré hodinky. Oproti předchozím modelům, které nesly název Samsung Gear, se má letošní novinka jmenovat Galaxy Watch. Název však nebude jedinou novinkou.

Opět se vrací do hry spekulace, že Samsung u tohoto modelu upustí od vlastního operačního systému Tizen a nahradí jej rozšířenějším Wear OS od Google. Možná právě proto má dojít k výměně názvu Gear za „smartphonové“ označení Galaxy. Přijít má i nový způsob interakce s hodinkami, zda Samsung nahradí otočnou lunetu něčím novým, však zatím netušíme.

Měřič krevního tlaku a lepší výdrž

Další velkou novinkou má být snímač krevního tlaku, což je ve světě chytrých hodinek zatím nevídaná funkce; korejský gigant má prý novou technologii, kterou si nechal schválit patentovými úřady. Hodinky má udržovat při životě akumulátor s kapacitou 470 mAh, což by mohlo naznačovat ještě větší výdrž než předchozí Gear S3 s 380mAh baterií.

Samsung obvykle hodinky představuje na zářijovém veletrhu IFA v Berlíně, mohl by nás však překvapit a odhalit je společně se smartphonem Galaxy Note9 už 9. srpna v New Yorku.

Jaký bude Galaxy Note9? Zpověď člověka, který už novinku viděl

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

5 komentářů

  1. V čem je nová technologie snímání tlaku lepší, než stávající optická? Já mám s optickou velmi dobré zkušenosti. Od jiných měřidel je odchylka do 10% a to i lékaři hodnotí jako dostačující přesnost.

  2. Wear os nesmysl, proč by to Samsung dělal, Tizen funguje perfektně…

    • Třeba pro to že wear os bude univerzální systém a lidé co ho budou chtít třeba kvůli iPhonu tak si budou moci koupit hodinky od Samsungu, třeba já do teďka čekám až někdo vydá slušný hodinky s Android Wear/Wear OS
      A tohle by mohlo bejt ono

  3. No nevím. Měřič tlaku už dnes mají kde jaké čínské hodinky. Některé dokonce i měří obsah kyslíku v krvi. Jak přesně je sice otázka, ale mají tuto funkci.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).