Samsung chystá bestiální fotočip s rozlišením 600 Mpx. Do telefonů se zatím ani nevejde

Samsung Galaxy S20 FE 017

Podle informací důvěryhodného insidera, který na Twitteru vystupuje pod přezdívkou Ice universe, vzniká v Samsungu fotografický senzor s rozlišením 600 Mpx. Známý twitterový uživatel své tvrzení podložil snímkem, který patrně pochází z nějaké interní dokumentace či prezentace. Jinými slovy, máme pádné důvody se domnívat, že jihokorejský výrobce na tomto čipu skutečně pracuje.

samsuung 600Mpx photo chip

K našemu překvapení lze z obrázku vyčíst poměrně velké množství informací, ať už hovoříme o klíčových specifikacích či motivaci, s níž celý projekt vzniká. Snímek se odvolává na stále běžnější pořizování videa v rozlišení 4K a 8K, čemuž chce jít Samsung naproti implementací většího snímače, který umožní zoomovat bez přílišné ztráty kvality.

Problém s nadměrnou velikostí

Senzor ISOCELL 600MP se však v komerčních zařízeních ještě nějakou dobu neobjeví. Jihokorejský výrobce musí nejprve přijít na způsob, jak si poradit s nepraktickými rozměry čočky. Senzor s velikostí 1/0.57“ by totiž pokryl přibližně 12 % z celkové plochy zad telefonu, z nichž by navíc vyčníval do výšky 22 milimetrů. Není divu, vždyť se také jedná o obrovský 600Mpx čip s rozměrem pixelu 0,8 µm.

Autor článku
Marek Bartík
Redaktor serveru SMARTmania.cz a brněnský student. Vedle toho velký fanoušek videoher, jehož nepřestává udivovat jejich překotný vývoj. Svět kolem nás plyne takovou rychlostí, že se za ním mnohdy nestačíme otáčet, čímž se pro nás stává nepostižitelným.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku