Domů » Bleskovky » Samsung chce předběhnout Apple, brzy představí duální bezdrátovou nabíječku

Samsung chce předběhnout Apple, brzy představí duální bezdrátovou nabíječku

Brzy tomu bude rok, co Apple představil bezdrátovou nabíječku AirPower, která je schopná dobíjet až tři zařízení současně; bohužel na trh se zatím nedostala. Apple tak možná bude předběhnutý i korejským Samsungem, který rovněž chystá bezdrátovou nabíječku pro více zařízení najednou. Jmenovat se bude Wireless Charger Duo a bude schopná současně dobíjet dvě zařízení.

Internetem koluje obrázek balení s tím, že nabíječka bude zřejmě představena 9. srpna v New Yorku společně se smartphonem Galaxy Note9 a hodinkami Galaxy Watch. Koneckonců právě tyto hodinky balení nabíječky zmiňuje také – nabíječka bude prý schopná dobíjet buď dva telefony, nebo právě telefon a hodinky. Technologicky se nabíječka bude spoléhat na standard Qi, patrně v jeho nejrychlejší podobě, neboť Samsung na krabičce slibuje podporu rychlého nabíjení.

Takto nová duální nabíječka od Samsungu vypadá v reálu
Takto nová duální nabíječka od Samsungu vypadá v reálu (zdroj fotografie: LetsGoDigital.org)

 

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

6 komentářů

 1. Si děláte z lidí srandu???

  [odkaz]

 2. Co jsi to dal za odkaz na chcípáka? Jen 10W a nějaká noname čína? S tím se jdi vyfotit, pokud máš čím. ????

  • Sám si chcípák z číny

  • souhlas HTC je šmejd a arogantní chcípák

  • A spamuje s tým každú diskusiu. Kto chce si kúpi lacnú čínu, a ten kto che tak si priplatí za značku. Ja osobne by som volil značkovú originálnu nabíjačku.

 3. Podle posledních zpráv bude řešení Applu komplexnější – AirPower bude mít některý z Ax SoC a odlehčenou verzi iOS, podobnou té, kterou implementovali do HomePodu. Znělo to trochu jako overkill, uvidíme s čím nakonec příjdou..

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).