Samsung chce předběhnout Apple, brzy představí duální bezdrátovou nabíječku

Brzy tomu bude rok, co Apple představil bezdrátovou nabíječku AirPower, která je schopná dobíjet až tři zařízení současně; bohužel na trh se zatím nedostala. Apple tak možná bude předběhnutý i korejským Samsungem, který rovněž chystá bezdrátovou nabíječku pro více zařízení najednou. Jmenovat se bude Wireless Charger Duo a bude schopná současně dobíjet dvě zařízení.

Internetem koluje obrázek balení s tím, že nabíječka bude zřejmě představena 9. srpna v New Yorku společně se smartphonem Galaxy Note9 a hodinkami Galaxy Watch. Koneckonců právě tyto hodinky balení nabíječky zmiňuje také – nabíječka bude prý schopná dobíjet buď dva telefony, nebo právě telefon a hodinky. Technologicky se nabíječka bude spoléhat na standard Qi, patrně v jeho nejrychlejší podobě, neboť Samsung na krabičce slibuje podporu rychlého nabíjení.

Takto nová duální nabíječka od Samsungu vypadá v reálu
Takto nová duální nabíječka od Samsungu vypadá v reálu (zdroj fotografie: LetsGoDigital.org)

 

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

6 komentářů

 1. htcjirka

  Co jsi to dal za odkaz na chcípáka? Jen 10W a nějaká noname čína? S tím se jdi vyfotit, pokud máš čím. ????

  • Lolo (neregistrovaný)

   Sám si chcípák z číny

  • Peter (neregistrovaný)

   A spamuje s tým každú diskusiu. Kto chce si kúpi lacnú čínu, a ten kto che tak si priplatí za značku. Ja osobne by som volil značkovú originálnu nabíjačku.

 2. Podle posledních zpráv bude řešení Applu komplexnější – AirPower bude mít některý z Ax SoC a odlehčenou verzi iOS, podobnou té, kterou implementovali do HomePodu. Znělo to trochu jako overkill, uvidíme s čím nakonec příjdou..

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *