Domů » Bleskovky » Samsung ozvláštňuje nižší třídu: Galaxy J2 dostane barevný notifikační prstenec

Samsung ozvláštňuje nižší třídu: Galaxy J2 dostane barevný notifikační prstenec

Smartphonů v nižší střední třídě je jako máku, a tak se nelze divit, že zaběhnuté značky většinou nemají v levné čínské konkurenci co nabídnout. Samsung se rozhodl neútočit počtem procesorových jader, velikostí pamětí či množstvím megapixelů, ale zkouší experimentovat s různými originálními funkcemi, které konkurence nemá.

Galaxy J2 s notifikačním prstencem

Brzy by měl být například představen smartphone Galaxy J2, který bude dle nákresů vybaven chytrým prstencem Smart Glow, jenž dokáže blikat různými barvami při různých příležitostech – nastavit půjde například prioritní notifikace, status baterie apod.

galaxy j2b

Kromě toho má být tento prstenec asistent pro tvorbu selfies, při rozpoznání obličeje zmodrá a po dvou sekundách se automaticky pořídí fotografii. Veškeré události, o nichž bude prstenec informovat, půjde nastavit v přidružené aplikaci. Samsung však upozorňuje, že přítomnost funkce bude záviset na konkrétním trhu.

galaxy j2Fanouškovský render

Galaxy J3 pro motorkáře

Originální je i Galaxy J3 (2016) s funkcí S Bike Mode, který se prodává v Indii. K telefonu je přikládán NFC štítek, který v kontaktu s telefonem zajistí vypnutí veškerých zvuků, notifikací a dalších funkcí, které by mohly řidiče motocyklu či skútru vyrušovat.

Telefon příchozí hovory sám zvedá a odpovídá, že majitel telefonu právě řídí a že jej lze vyrušit pouze v naléhavých případech stisknutím tlačítka 1. Ani tak ale ke spojení nedojde, dokud účastník provozu nezastaví.

galaxy j3

Bohužel u nás seženete pouze „nudnou“ variantu Galaxy J3 bez funkce S Bike; doufáme tedy, že k nám alespoň dorazí Galaxy J2 s blikajícím prstencem.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

2 komentářů

  1. kjkszpj (neregistrovaný)

    No este nech mi chlapci zo samsungu vysvetlia, naco mi je notifikacny prstenec na zadnej strane telefonu?!

    • lololol (neregistrovaný)

      Tiez mi to nejde do hlavy. Radsej to mohli obslahnut od LG, ti to mali napr. pri modeloch L3 II, L5 II alebo L7 II vyriesene velmi pekne v home buttone.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).