Samsung chce ovládat chytré domácnosti: Jedná o koupi společnosti SmartThings

Konkurenční prostředí ve světě mobilních technologií může být značně inspirující – jakmile se jedna společnost rozhodne angažovat se například v komplexním sledování zdravotního stavu uživatele, zanedlouho přispěchají ostatní hráči s podobným řešením; to samé platí pro automobilový průmysl, zábavní průmysl a v neposlední řadě také pro automatizaci domácnosti. Google má svůj Nest, Apple HomeKit a pozadu nechce zůstat ani Samsung.

 

Podle informací serveru Tech Crunch aktuálně jedná o akvizici společnosti SmartThinks, která má na starosti právě dálkové ovládání vypínačů, topení, dveřních zámků a dalších prvků intelitentních domácností. Cena obchodu má být stanovena na 200 milionů dolarů (asi 4 miliardy korun).

Hello, Smart Home - Part 1

Korejská společnost tak hledá další odvětví, ve kterém by mohla najít uplatnění. Poslední hospodářské výsledky Samsungu skončily za očekáváním analytiků a to zejména kvůli snížené poptávce po chytrých telefonech. Integrací služeb SmartThinks do svých zařízení by mohl korejský gigant znovu nastartovat zájem uživatelů.

Hello, Smart Home - Part 2
Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku