Samsung chce ovládat chytré domácnosti: Jedná o koupi společnosti SmartThings

Konkurenční prostředí ve světě mobilních technologií může být značně inspirující – jakmile se jedna společnost rozhodne angažovat se například v komplexním sledování zdravotního stavu uživatele, zanedlouho přispěchají ostatní hráči s podobným řešením; to samé platí pro automobilový průmysl, zábavní průmysl a v neposlední řadě také pro automatizaci domácnosti. Google má svůj Nest, Apple HomeKit a pozadu nechce zůstat ani Samsung.

 

Podle informací serveru Tech Crunch aktuálně jedná o akvizici společnosti SmartThinks, která má na starosti právě dálkové ovládání vypínačů, topení, dveřních zámků a dalších prvků intelitentních domácností. Cena obchodu má být stanovena na 200 milionů dolarů (asi 4 miliardy korun).

Korejská společnost tak hledá další odvětví, ve kterém by mohla najít uplatnění. Poslední hospodářské výsledky Samsungu skončily za očekáváním analytiků a to zejména kvůli snížené poptávce po chytrých telefonech. Integrací služeb SmartThinks do svých zařízení by mohl korejský gigant znovu nastartovat zájem uživatelů.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *