Domů » Bleskovky » Pro lepší virtuální realitu: Samsung vyvíjí ovladač pro Gear VR a 4K displej pro smartphony

Pro lepší virtuální realitu: Samsung vyvíjí ovladač pro Gear VR a 4K displej pro smartphony

Pokud si chcete užít virtuální realitu s logem Samsungu, potřebujete vlastnit některou z letošních či loňských vlajkových lodí řad Galaxy S či Note a brýle Gear VR. Tato kombinace vám umožní sledovat virtuální obraz v rozlišení 1 280 × 1 440 pixelů pro každé oko, bohužel zážitek z virtuální reality mírně narušuje viditelný rastr displeje, čemuž napomáhá i pentile matice AMOLED displejů. Samsung proto pracuje na ještě jemnějším displeji, který by měl výše uvedený nedostatek odstraňovat.

Samsung-4K-UHD-VR-display

Samsung na konferenci Display Week v San Franciscu odhalil Super AMOLED panel o úhlopříčce 5,5 palců a o 4K (3 840 × 2 160 pixelů) rozlišení. Tato kombinace vykouzlí jemnost 806 pixelů na palec, tedy stejně jako v případě smartphonu Sony Xperia Z5 Premium. Displej má dale nabídnout jas 350 nitů a pokrytí 97 % barevného gamutu.

Samsung-Bio-Blue-Display

Kromě toho Samsung v San Franciscu ukázal technologii Bio Blue, která je u displejů zaměřena na eliminaci modrého světla, údajně ze současných 32 na 6 %. Tento krok by měl vést ke snížení únavy uživatele při dlouhém koukání do displeje.

gear_vr_controller_3

Zpět ale ještě k virtuální realitě. Samsung ke své helmě Gear VR připravuje vlastní gamepad, který bude mít velikost smartphonu a tak jej v nečinnosti bude možné do brýlí zasadit. Ovladač má vážit cca 300 gramů, párování se smartphonem bude probíhat skrze Bluetooth. Ovládací prvky bude tvořit analogový směrový klobouček, čtveřice kláves A, B, X, Y a dvojice tlačítek přiléhajících k ukazováku. Datum představení a cena nového gamepadu od Samsungu je nám zatím neznámá.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).