Samsung chce být šetrnější k životnímu prostředí. Plastová balení nahradí udržitelnými materiály

Samsung logo

Společnost Samsung chce být šetrnější k životnímu prostředí. Z tohoto důvodu budou od první poloviny roku 2019 obaly používané v současné době u výrobků a příslušenství (smartphony, tablety i domácí spotřebiče) nahrazeny ekologicky udržitelnými materiály, mezi něž patří recyklované plasty, bioplasty či papír. Společnost Samsung Electronics v rámci těchto změn vytvořila zvláštní pracovní skupinu, která je pověřena návrhem a vývojem, nákupem, marketingem a kontrolu kvality inovativních obalů.

U smartphonů, tabletů a nositelné elektroniky nahradí Samsung plastový materiál používaný k balení tvarovanou buničinou a u příslušenství budou plastové obalové sáčky nahrazeny ekologickými materiály. Samsung také změní design nabíječek telefonů, u nichž nahradí lesklý povrch matným, takže nebude nutné nadále používat plastovou ochrannou fólii, což také přispěje k nižší spotřebě plastů.

blank

Plastové obaly používané k ochraně povrchu domácích spotřebičů, jako jsou televizory, chladničky, klimatizace a pračky, jakož i ostatních kuchyňských spotřebičů budou také nahrazeny obaly obsahujícími recyklované materiály a bioplasty, které jsou vyrobeny z plastových odpadů a materiálů nepocházejících z fosilních paliv, jako je škrob nebo cukrová třtina.

Pokud jde o papír, společnost Samsung bude do roku 2020 používat na obaly a příručky pouze vláknité materiály certifikované globálními environmentálními organizacemi, jako jsou Forest Stewardship Council, Programme for the Endorsement of Forest Certification Scheme a Sustainable Forestry Initiative.

V souladu se svou politikou cirkulární ekonomiky si společnost Samsung Electronics stanovila střednědobý realizační plán, podle něhož bude již příští rok používat pouze papírové obalové materiály certifikované iniciativami na ochranu lesů. Do roku 2030 hodlá společnost Samsung využít 500 tisíc tun recyklovaných plastů a shromáždit 7,5 milionu tun vyřazených výrobků (obojí úhrnem od roku 2009).

Autor článku blank
Michal Javůrek

Kapitoly článku