Domů » Bleskovky » Samsung má nový čip: Uplatnění najde ve wearables zařízení

Samsung má nový čip: Uplatnění najde ve wearables zařízení

Nositelná elektronika zažívá v poslední době velký rozmach a snad každý významnější výrobce smartphonů má ve svém portfoliu nějaké wearables zařízení. Náramky, hodinky a jiná zařízení většinou pohání úsporný čip, doplněný o různé řadiče pro externí senzory. Většinou se ovšem jedná o čipy původně určené pro smartphony, které prošly úpravou.

 

Samsung před nedávnem oznámil, že chystá uvést první čip určený speciálně pro wearables zařízení. Samsung Bio-Processor mimo jiné obsahuje řadiče pro snímání srdečního tepu, úrovně tělesného tuku, galvanickou reakci kůže, tělesnou teplotu či dokonce elektrokardiogram. Díky tomu, že výrobce od počátku vyvíjel tento čip primárně pro nositelnou elektroniku, je Bio-Processor o 80 % menší než srovnatelné konkurenční řešení a zároveň má o polovinu nižší spotřebu.

 

Samsung Bio-Processor je již v masové výrobě a první zařízení poháněná tímto čipem by se měla dostat na trh v první polovině příštího roku. Novinka by mohla přinést velmi zajímavý posun v oblasti wearables zařízení především díky celé řadě podporovaných monitorovacích senzorů.

Zdeněk Beran

Redaktor serveru SMARTmania.cz a dalších technologických webů, fanoušek počítačového hardwaru, mobilních zařízení všeho druhu a jiné elektroniky, milovník akčních počítačových her a PUBG.
Subscribe
Upozornit na
guest
1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments