Sledujte nás na YouTube

Samsung a Android 6.0 Marshmallow: Které telefony a tablety dostanou aktualizaci?

Výrobci smartphonů se do aktualizací svých starších modelů na Android 6.0 Marshmallow pouštějí velmi pomalu, největší boom updatů očekáváme počátkem příštího roku.

 

Samsung svůj plán aktualizací ještě oficiálně nezveřejnil, a tak musíme vzít za vděk informacím, které k nám přicházejí z jiných zdrojů. Podle serveru Samsungviet.vn bude harmonogram aktualizací Samsungu vypadat následovně.

  

Pokud má tento seznam reálné základy, dočká se v prvním čtvrtletí aktualizace hned 12 smartphonů, zpravidla vlajkových lodí a jejich derivátů z posledních dvou let. Druhé čtvrtletí pak má patřit aktualizacím tabletů Galaxy Tab A a Tab S2 a dočkat by se měl také první kovový smartphone Samsung Galaxy Alpha (recenze). Paradoxně v seznamu chybí jeho pokračovatelé z řady Galaxy A, zejména pak druhé generace, která byla představena na začátku tohoto měsíce s Androidem 5.1 Lollipop (více informací).

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Přidejte komentář

Upozornění: pokud odešlete anonymní komentář s příliš mnoha odkazy, případně použijete nesrozumitelné jméno či neexistující e-mail, může se stát, že náš systém pro rozpoznávání komentářů příspěvek detekuje jako spam. V takovém případě nebude komentář publikován hned, ale bude potřeba jej schválit, což může nějaký čas zabrat. Vyžadované informace jsou označeny *