Domů » Bleskovky » Samsung a LG prý pracují na vlastní technologii snímání oční duhovky

Samsung a LG prý pracují na vlastní technologii snímání oční duhovky

Chytré telefony se z čistě komunikačních nástrojů přetransformovaly do podoby víceúčelových zařízení, v jejichž paměti schraňujeme naše soukromá data. Před jejich ztrátou či v horším případě zneužitím je chráníme rozličnými způsoby. Klasická hesla pomalu střídá otisk prstu, který je jedinečný pro každého uživatele. Technologický vývoj však nezastavuje a podle aktuálních informací nás čeká další revoluce v zabezpečování mobilních zařízení.

Před několika dny jsme vás informovali o novince Fujitsu Arrows F NX-04G (preview), který se chlubí snímačem oční duhovky. O skenování se stará LED dioda a kamera snímající infračervené spektrum. Identifikaci tak bude možné provádět za zhoršených světelných podmínek. Podle aktuálních informací se k japonskému výrobci brzy připojí společnosti Samsung a LG.

 

Oba konkurenti údajně pracují na vlastním technologickém řešení snímání duhovky. Ačkoliv se zatím jedná o spekulace, celá záležitost se jeví jako reálná. S každým rokem je pro výrobce stále těžší přesvědčit zákazníky ke koupi nových modelů a proto se skener oční duhovky tváří jako ideální kandidát na titulní strany propagačních materiálů. Přestože máme zkušenosti s předprodukčními vzorky této technologie, stále si nejsme příliš jisti praktickým přínosem. Z hlediska bezpečnosti se ovšem jedná o skvělou záležitost, zvlášť pokud se objeví možnost kombinace s otiskem prstu.

Richard Streit

Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.

2 komentářů

  1. shd (neregistrovaný)

    Tak ja to vidim oproti odtlackom ako krok vpred. ak to dokazu zosnimat za nejakej 0,1 sekundy tak preco nie. je 100x lahsie pozriet sa na fon a ten sa v desatine sekundy odomkne, ako prikladat a snimat odtlacok prsta.

    Urcite to nie je nieco revolucne, bez coho by sa nedalo zit, ale samozrejme je to malickost ktora zjednosdusi ovladanie a to je vitane vzdy…

    • Tomas (neregistrovaný)

      No realne to nebude 0,1s, to je pouze rychlost reakce toho senzoru, nicmene je treba pripocist cas pro spravne „namireni“ telefonu smerem k obliceji, plus reakci vlastni aplikace a OS… myslim, ze se ten celkovy cas napr. odemknuti telefonu bude hodne blizit k casu odemknuti pomoci napr. Knock Code. Snimac otisku prstu jsem osobne nemel moznost porovnat

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).