Velká narozeninová soutěž s LG
Domů » Bleskovky » Sailfish OS je nově dostupný pro OnePlus One: Zatím s velmi omezenou funkčností

Sailfish OS je nově dostupný pro OnePlus One: Zatím s velmi omezenou funkčností

 Společnost Jolla letos na veletrhu MWC oznámila možnost licencování svého operačního systému Sailfish OS ostatním výrobcům mobilních zařízení. Jolla tak věří v jeho masovější rozšiřování, neboť tento systém je aktuálně omezen pouze na jeden telefon a jeden tablet přímo od Jolly.

  

Vyzkoušet si Sailfish OS budou mít i majitelé několika současných telefonů s Androidem, pro něž Jolla kuchtí speciální ROM. Mezi patří vybrané Nexusy od Google, Samsung Galaxy S3/S4 či „zabiják vlajkových lodí“ OnePlus One.

Bohužel ve všech případech se jedná o velmi ranou alfu, v niž prozatím nefunguje Wi-Fi, fotoaparát, možnost spouštět aplikace pro Android nebo OTA aktualizace, v budoucnu by pochopitelně měly být výše uvedené nedostatky opraveny.

Pokud chcete být v centru dění, doporučujeme vám sledovat toto vlákno na OnePlus fóru, případně XDA Developers fórum. Zde také najdete potřebné návody a soubory ke stažení, mějte však na paměti, že vše provádíte na vlastní nebezpečí a SMARTmania.cz ani autor článku neručí za případné škody, které mohou na vašem zařízení vzniknout

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
8 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments