Domů » Bleskovky » Sailfish OS je nově dostupný pro OnePlus One: Zatím s velmi omezenou funkčností

Sailfish OS je nově dostupný pro OnePlus One: Zatím s velmi omezenou funkčností

 Společnost Jolla letos na veletrhu MWC oznámila možnost licencování svého operačního systému Sailfish OS ostatním výrobcům mobilních zařízení. Jolla tak věří v jeho masovější rozšiřování, neboť tento systém je aktuálně omezen pouze na jeden telefon a jeden tablet přímo od Jolly.

  

Vyzkoušet si Sailfish OS budou mít i majitelé několika současných telefonů s Androidem, pro něž Jolla kuchtí speciální ROM. Mezi patří vybrané Nexusy od Google, Samsung Galaxy S3/S4 či „zabiják vlajkových lodí“ OnePlus One.


Bohužel ve všech případech se jedná o velmi ranou alfu, v niž prozatím nefunguje Wi-Fi, fotoaparát, možnost spouštět aplikace pro Android nebo OTA aktualizace, v budoucnu by pochopitelně měly být výše uvedené nedostatky opraveny.

Pokud chcete být v centru dění, doporučujeme vám sledovat toto vlákno na OnePlus fóru, případně XDA Developers fórum. Zde také najdete potřebné návody a soubory ke stažení, mějte však na paměti, že vše provádíte na vlastní nebezpečí a SMARTmania.cz ani autor článku neručí za případné škody, které mohou na vašem zařízení vzniknout

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Martin Alexandr
Uživatel
Martin Alexandr

Bych ho rad zkusil na pc :) snad půjde emulovat

baytik
Uživatel
baytik

Dalsi Android nepotrebuju, ale Sailfish v OnePlus One by mohl byt padny duvod pro jeho koupi.

karel (neregistrovaný)
Anonym
karel (neregistrovaný)

Sailfish neni Android, hlupacku

Johnnny
Uživatel
Johnnny

KAREL: obavam sa, ze ste to vy kto nepochopil, co Baytik pise …

BRudolph
Uživatel
BRudolph

Tohle se mi celkem líbí. Že bych nakonec nechal WP ladem a zkusil to s Nexusem 6 a Sailfish….

kyklop (neregistrovaný)
Anonym
kyklop (neregistrovaný)

…leda až udělají něco rozumného z výchozí obrazovkou. To věčné rolování na různé další a další obrazovky abych se dozvěděl co potřebuju je minela, doufám že to brzy pomine a vymyslí něco kde budu mít na základní obrazovce aspoň deset-patnáct údajů. A nechci tu číst že WP se svými dlaždicemi umí, protože se mi MS zajídá a princip je princip … předem díky za ohleduplnost vůči mojí schýze