S požehnáním Microsoftu: iFixit prodává oficiální nástroje k rozborce počítačů Surface

Surface Kit iFixit 1

Server iFixit, který je známý především rozebíráním elektronických přístrojů a zveřejňováním návodů rozborek, prodává ve svém e-shopu různé nástroje pro domácí opravy. V tomto týdnu mezi ně přibylo i několik „kitů“ k opravě počítačů Microsoft Surface, přičemž redmondská společnost na přípravě těchto nástrojů s iFixit spolupracovala.

Domácí rozborka počítačů Surface s požehnáním Microsoftu

Dostat se do počítačů Microsoft Surface není nic jednoduchého, sám jsem si to ověřil na vlastní kůži, když jsem letos v létě vyměňoval akumulátor v Surface Pro (2017). Procedura na bezmála tři hodiny by s nástroji od iFixit byla rozhodně příjemnější.

Surface Pro 7 — 1 out of 10 AGAIN?!?

Nástroje k opravě navrhl přímo Microsoft, iFixit je vyrábí. S jejich pomocí lze snadněji odlepit displeje tabletů Surface Pro nebo ochránit akumulátor počítače před nechtěným poškozením. Pomocníci od iFixit také pomohou s opětovným sestavením zařízení, a to s maximální přesností a přilnavostí jako z továrny. Zatím jsou bohužel určeni pouze počítačovým servisům a komerčním zákazníkům Microsoftu, běžný domácí kutil si je obstarat nemůže.

Spolupráce s Microsoftem není pro iFixit ničím novým, firma například poskytuje součástky pro smartphony Motorola nebo pro náhlavní soupravy HTC Vive.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku