S Google Glass budete ovládat spotřebiče jako Darth Vader

Chytré brýle od Googlu zřejmě nebudou umět pouze navigovat, pořizovat snímky a videa, ale s nejvyšší pravděpodobností poslouží i jako dálkový ovladač pro ostatní techniku. Na tuto domněnku přišla redakce známého serveru Engadget, jež odhalila jeden z patentů, o který si gigant z Mountain View nedávno zažádal. Přihláška nese název „Wearable Computer with Superimposed Controls and Instructions for External Device“ a již z jejího znění je patrné, že Google hodlá se svými brýlemi proniknout i do těch nejběžnějších činností všedních dnů.

Myšlenka rozpoznávání spotřebičů a ostatních objektů je opravdu nesmírně zajímavá. Skrze Google Glass bychom mohli například ovládat běžnou výpočetní techniku či kuchyňské spotřebiče. V praxi by to mohlo fungovat tak, že uživatel by namířil svůj pohled například na chladničku a rázem by věděl, která z potravin se blíží k datu expirace. Samozřejmě možného využití v domácnosti se nabízí celá řada a bude pouze na výrobcích, jak tuto funkci zakomponují do svých produktů. Komunikace mezi brýlemi a ostatními objekty by mohla probíhat za pomoci bezdrátových technologií a tištěných kódů pro automatizovaný sběr dat. S nasazenými Google Glass tedy budete moci ovládat elektrozařízení vaší domácnosti pouhým pohledem téměř jako pověstný Darth Vader.

Autor článku
Richard Streit
Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku