Domů » Bleskovky » S aplikací Duolingo se brzy naučíte i klingonsky

S aplikací Duolingo se brzy naučíte i klingonsky

Učení se cizím jazykům přináší spoustu benefitů, od zlepšení paměti až po lepší pracovní nabídky. Pro chytré telefony existuje mnoho aplikací, které s učením pomáhají a snaží se k němu motivovat, například prostřednictvím různých denních cílů.

Jednou z takových aplikací je i Duolingo. Ta obsahuje mnoho kurzů jazyků, od angličtiny, přes španělštinu, francouzštinu, až po čínštinu. Čeština bohužel prozatím není příliš zastoupena.

 

Dalším jazykem, který rozšíří řadu, bude klingonština, jejíž kurzy nyní vytvářejí fanoušci seriálu Star Trek. Ta se během existence seriálu vyvinula do podoby plnohodnotného jazyka, který má i vlastní větnou skladbu. Díky tomu byla v klingonštině vydána světová díla, jako například Hamlet nebo Epos o Gilgamešovi.

  

Objevují se informace, že do aplikace v budoucnu přibydou i elfština a jazyk Dothraki. Ačkoli si nejsme jisti, zda vám znalost podobných jazyků opravdu pomůže k lepší pracovní pozici, můžete s nimi zajímavým způsobem oživit některé konverzace.

Pokud jste fanoušky seriálu Star Trek a chtěli byste se podílet na vytváření klingonských kurzů, můžete se zapojit v jazykovém inkubátoru.

David Preiss

Student vysoké školy žijící v Praze. Rád zkouší nové věci a neustále šilhá po novém telefonu, i když ho nepotřebuje. Fanoušek Elona Muska a jeho projektů, především pak vozů Tesla. Rád běhá, plave a odpočívá na gauči.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments