Domů » Bleskovky » S aplikací Duolingo se brzy naučíte i klingonsky

S aplikací Duolingo se brzy naučíte i klingonsky

Učení se cizím jazykům přináší spoustu benefitů, od zlepšení paměti až po lepší pracovní nabídky. Pro chytré telefony existuje mnoho aplikací, které s učením pomáhají a snaží se k němu motivovat, například prostřednictvím různých denních cílů.

Jednou z takových aplikací je i Duolingo. Ta obsahuje mnoho kurzů jazyků, od angličtiny, přes španělštinu, francouzštinu, až po čínštinu. Čeština bohužel prozatím není příliš zastoupena.

 

Dalším jazykem, který rozšíří řadu, bude klingonština, jejíž kurzy nyní vytvářejí fanoušci seriálu Star Trek. Ta se během existence seriálu vyvinula do podoby plnohodnotného jazyka, který má i vlastní větnou skladbu. Díky tomu byla v klingonštině vydána světová díla, jako například Hamlet nebo Epos o Gilgamešovi.

  

Objevují se informace, že do aplikace v budoucnu přibydou i elfština a jazyk Dothraki. Ačkoli si nejsme jisti, zda vám znalost podobných jazyků opravdu pomůže k lepší pracovní pozici, můžete s nimi zajímavým způsobem oživit některé konverzace.

Pokud jste fanoušky seriálu Star Trek a chtěli byste se podílet na vytváření klingonských kurzů, můžete se zapojit v jazykovém inkubátoru.

David Preiss

Student vysoké školy žijící v Praze. Rád zkouší nové věci a neustále šilhá po novém telefonu, i když ho nepotřebuje. Fanoušek Elona Muska a jeho projektů, především pak vozů Tesla. Rád běhá, plave a odpočívá na gauči.

Diskuze k článku

  1. Tak do toho jdu. Klingonsky jsem se chtěl naučit už dávno. :D

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).