Sledujte nás na YouTube

Rydeen DV621: Chytré autorádio s Androidem a 6,2″ displejem

Operační systém Android od Googlu se těší stále větší oblibě nejen u výrobců mobilní elektroniky, ale i u společností zabývající se vývojem automobilového příslušenství. Mezi tyto společnosti patří i Rydeen, která na veletrhu CES 2012 ukázala multimediální jednotku DV621 využívající operační systém Android ve verzi 2.2 Froyo. Kromě několika hardwarových tlačítek dominuje čelní straně 6,2″ dotykový TFT displej s rozlišením 800 x 480 pixelů. Nad operačním systémem běží uživatelské rozhraní, které je upraveno pro snadnější ovládání během jízdy, to aby nedocházelo ke zbytečnému rozptylování řidiče.

-

Rydeen DV621 pohání jednojádrový procesor ARM Cortex A8 s taktovací frekvencí 1 GHz. Informace o velikosti operační paměti či kapacitě úložného prostoru výrobce bohužel neprozradil. Multimediální jednotka obsahuje i GPS čip s anténou, tudíž ji lze používat jako plnohodnotnou navigaci. Pokud by uživateli výrobcem dodávaný navigační software nevyhovoval, bude mít možnost si stáhnout jakoukoliv jinou alternativu z Android Marketu. Hudbu a ostatní data půjde do zařízení dostat skrze USB disk či za pomoci paměťových SD karet. Zařízení obsahuje i čtyřkanálový zesilovač se standartním výkonem 4 x 45 wattů. Audiofily potěší samostatný výstup na subwoofer a dva páry RCA konektorů. Díky unifikovanému rozměru 2DIN lze předpokládat bezproblémovou montáž do většiny dnešních automobilů. Je velice příjemné sledovat, jak si operační systém Android pomalu a zcela jistě nachází cestu i do jiných segmentů, než jsou smartphony či tablety. 

-

Zdroj: Androidspin, Engadget

Richard Streit

Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.

12 komentářů

 1. Farao (neregistrovaný)

  Mohu se zeptat jak se jmenovalo to 1DIN-ové rádio a od koho bylo? (taktéž s androidem). Recenze tu byla možná už před rokem. Díky

 2. AndyS (neregistrovaný)

  od parrotu, ne? Asteroid myslim…

 3. tom028 (neregistrovaný)

  Tohle ovladat za jizdy, tak se zabiju…

 4. Jochen (neregistrovaný)

  Telefony s Androidem, Hodinky s Androidem, Radia s Androidem, Televize s Androidem…..clovek aby mel strach otevrit lednicku.

  • uni (neregistrovaný)

   No vzhledem k tomu, že si Android není schopen kloudně popovídat ani mezi sebou nebo s PC, tak hromada víceméně autonomních OS po bytě…no to je představa.

  • feferon (neregistrovaný)

   uni: Nešiřte paniku, proč by nebyl. ;) Vše je otázkou aplikace. / Otázka pak je, zda uživatelé chtějí autonomní zařízení zaměřená na specifický účel, nebo domácí Skynet.

  • mino (neregistrovaný)

   uni: jak není? do androidu prenášam súbory cez kábel, bluettoth prípadne wifi, synchronizujem jak cez kabel tak bluetooth/wifi, ovládam na dialku jak PC tak TV(DLNA)…čo ešte viac?

  • uni (neregistrovaný)

   mino: Tablet se mi nepřipojí přes BT DUN přes telefon (chce telefon jako modem pro tablet, telefon se mi nepřipojí přes Ad-Hoc na tablet (chci sdílet složky v tabletu)(tablet na router se to naučil až po vydání aktualizací), USB Host v tabletu mi nedetekuje telefon v režimu UMS (chci přenášet data mezi zařízeními)(ale to jsem zkusil jen letmo). Tablet se k PC připojuje přes nestabilní MTP protokol (chci přenášet data do tabletu). Telefon se mi nepřipojí na SW router v PC (chci sdílet net z PC)(telefon neumí Ad-Hoc). Ne, skutečně si ty kouzelné Android krabičky a placky spolu nepopovídají.

  • Jarda (neregistrovaný)

   Zajimave – mne tablet s telefonem funguji normalne :-)

   BTW v zaplave chytrych autoradii z Ciny se zacinaji objevovat i modely s dvoujadrem a ICS, ktere slibuji rychlejsi odezvu. Vse za porad prijemne ceny. Ja se chystam na upgrade autoradia az po nastupu 4.1, na tabletu s A8 byl ten rozdil znatelny, a to je zrejme otazka letosniho jara/leta.

Přidejte komentář

Upozornění: pokud odešlete anonymní komentář s příliš mnoha odkazy, případně použijete nesrozumitelné jméno či neexistující e-mail, může se stát, že náš systém pro rozpoznávání komentářů příspěvek detekuje jako spam. V takovém případě nebude komentář publikován hned, ale bude potřeba jej schválit, což může nějaký čas zabrat. Vyžadované informace jsou označeny *