Domů » Bleskovky » Rychlý internet od T-Mobilu aktuálně pokrývá 93 % populace České republiky

Rychlý internet od T-Mobilu aktuálně pokrývá 93 % populace České republiky

Operátor T-Mobile splnil slib, že jeho rychlý mobilní internet (3G + LTE) bude do konce loňského roku pokrývat 93 % populace České republiky. K dnešnímu dni nejrychlejší mobilní internet přes LTE rovněž pokrývá 1815 km hlavních komunikací, mimo jiné převážnou většinu dálnic D1 a D5. T-Mobile dále spustil na svých veřejných mapách pokrytí novou funkcionalitu, která uživatelům umožní zjišťovat i signál uvnitř budov. Dálnici D1 mají rychlými mobilními daty velmi dobře pokrytou také operátoři O2 a Vodafone (více informací).

LTE síť operátora se aktuálně rozprostírá nad 672 obcemi a městy naší republiky, z nichž nejvíce se nachází na Vysočině a ve Středočeském, Jihočeském a Jihomoravském kraji. Patří mezi ně například Praha, Mladá Boleslav, Klatovy, Blansko, Kopřivnice, Velké Meziříčí, Kuřim, Vodňany, Telč či Vranov nad Dyjí. Signál LTE mohou využívat rovněž návštěvníci lyžařských středisek Karlov pod Pradědem, Klínovec, Černý důl a Strážné.

Operátor dosud zobrazoval na svých veřejných mapách pokrytí jen venkovní signál. Pro zvýšení zákaznické spokojenosti však spustil novou funkcionalitu, která umožňuje kontrolovat, zda je pokrytí na konkrétní adrese pouze venkovní, nebo i uvnitř budov.

Michal Javůrek

Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.

9 komentářů

 1. xzeit (neregistrovaný)

  Dovolte mi, abych se zasmál…HAHAHA

  ps. hlavní brzda rychlosti internetu jsou nesmyslně nízké snížení rychlostí, při překročení datového limitu operátorů

  • to je pouze chytrá politika jak vydělat víc, vadí ti malá rychlost, však není problém dokoupit pár set MB

 2. si je asi pozvu domů, ať mi ukážou, kde ten jejich LTE internet je…

 3. Zdeněk (neregistrovaný)

  Skvělý marketingový blábol aby mohli říct 90 % pokrytí lidi. K čemu mi je lze doma kdyz tam ma každý wifi. LTE potřebuju hlavně na cestách nebo proste mimo domov, nepočítám města, osobně jej potřebuju hlavně v částech kde nestojí domy a nikdo tam nebydlí a tam většinou lze neni, takze to jejich 90% pokrytí je mi k hovnu místo toho aby pokryli co nejvíc plochy kde to spoustu lidi proste potřebuje víc než doma.

 4. neregistrovany (neregistrovaný)

  jenom kecy

  osobně v autě internet moc nepotřenuji, mnohem více je potřeba ve vlaku a např po cestě praha brno je to tragédie

 5. Cože? A jak si zobrazím pokrytí vnitřním signálem?! Žádnou změnu nevidím. :-O

 6. Všichni komentující, co si ztěžují, proč pokrývají města a ne především venkov: T-Mobile snad tento nebo příští rok spustí VoLTE, tzn. LTE síť nebude sloužit jenom pro data, ale bude se přes něj i telefonovat. Takže pokryli místa s největší koncentrací obyvatel asi kvůli tomuto. Neříkám, že je to pravda, jen si to myslím..

 7. LTE FAN (neregistrovaný)

  hm, to ale těch 93% nesmí do přírody, natož do lesa a skal.

 8. lerion (neregistrovaný)

  Teoretické pokrytí je pěkné. Prakticky je to bída. A největší bída je to na páteční trati ČR – Praha – Pardubice – Brno. Tam většinu času není ani GSM, natož nějaký (byť jen pomalý) internet…

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).