Domů » Bleskovky » Rychlá LTE síť O2 je od dnešního dne dostupné na území Brna

Rychlá LTE síť O2 je od dnešního dne dostupné na území Brna

O2 pokračuje v pokrývání Česka nejrychlejším mobilním internetem LTE. Od 31. října je tato technologie dostupná v Brně. „LTE jsme představili jako první operátor v Česku a nyní to platí i o Moravě. Podle našeho plánu pokračujeme v rozšiřování pokrytí na frekvenci 1800 MHz, kterou již vlastníme. Díky tomu můžeme pokrývat vybraná území sítí LTE již nyní, bez ohledu na průběh aukce volných kmitočtů,“ říká Tomáš Zetek, ředitel produktů a služeb společnosti Telefónica Czech Republic.


Pokrytí LTE od O2 v Brně (stav k 31. 10. 2013)

LTE připojení je k dispozici zákazníkům z řad domácností i firem v rámci stávajících tarifů Mobilního internetu od O2. LTE v Brně pokrývá širší centrum města a také areál Brněnských výstavišť a veletrhů. LTE od O2 tak celkem pokrývá 40 % obyvatel okresu Brno-město. Technologie LTE nabízí rychlost stahování dat až 75 Mb/s, odesílání dat až 38 Mb/s a velmi rychlou odezvu (ping) v řádu 20-25 milisekund. To předurčuje LTE například pro aplikace náročné na kapacitu a odezvu sítě, například pro stahování či streamování filmů či videí, a také pro hraní on-line her.

Operátor zároveň pracuje na implemetaci technologie Circuit Switch Fallback, která umožní využití LTE společně s hlasovými službami v mobilních telefonech. K ostrému nasazení dojde v prvním čtvrtletí příštího roku.

Michal Javůrek

Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).