Ruský regulátor udělil Googlu obří pokutu. Důvodem jsou údajně závadná videa na YouTube

Google sign

Ruský regulátor Roskomnadzor v tiskovém prohlášení uvedl, že udělil pokutu společnosti Google, a to ve výši 21,1 miliardy rublů, což dělá v přepočtu téměř 9 miliard korun. Důvodem má být neuposlechnutí výzev ke smazání závadného obsahu na YouTube. Jedná se o videa, která podle ruského úřadu propagují extrémismus a násilí i údajně prezentují lživé informace o válce na Ukrajině.

Už v březnu ruská strana Googlu hrozila pokutou ve výši 8 miliard rublů. Nyní se částka více než zdvojnásobila. Není ale vůbec jasné, jestli Google nějaké peníze vůbec zaplatí. Zatím se k celé věci oficiálně nevyjádřil.

ukrajina valka invaze nahled
Válka na Ukrajině je nyní hlavním bodem sváru

Vyhledávací gigant své činnosti na ruském území plánoval pozastavit už v květnu, nakonec podal návrh na prohlášení konkurzu až v minulém měsíci. Každopádně Google měl problémy s Ruskem už vloni. Ty vyvrcholily prosincovou pokutou a po zahájení invaze na Ukrajinu ještě eskalovaly. Ve výsledku tedy není velkým překvapením, jak celá situace dopadla.

Autor článku
Adam Bělunek
Baví mě Apple, kvalitní audio-video technika a obecně chytrá řešení, která fungují. Volné dny se snažím trávit v bikeparcích a trailcentrech na svém kole nebo na horách s batohem na zádech. Užívám si dobrou hudbu, občas zajímavou knihu a moc rád cestuji.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku