Domů » Bleskovky » Ruský bloger zbohatl na kryptoměnách. Nyní je po smrti

Ruský bloger zbohatl na kryptoměnách. Nyní je po smrti

Na konci února byl v Moskvě unesen vývojář kryptoměn Jurij Majorov, kterému byly v lednu ukradeny více než 3 miliony eur v digitální měně. Nebyl to ale jediný takový incident v Rusku, už v lednu se totiž odehrálo něco podobnému jinému specialistovi na kryptoměny.

Ruský investor a bloger byl nalezen mrtvý ve svém bytě v Petersburgu

23letý Pavel Nyashin byl napaden již v lednu poté, co se na internetu pochlubil svým výdělkem z prodeje kryptoměny. Maskovaní útočníci mu tehdy ukradli 24 milionů rublů (zhruba 8 200 000 Kč) v hotovosti. Pavel Nyashin se po útoku přestěhoval do domu své matky v Petersburgu, kde byl o několik měsíců poté nalezen mrtvý.

https://twitter.com/EnglishRussia1/status/992087401521602560

Pavel Nyashin rovněž provozoval vlastní Youtube kanál, který se věnoval právě investicím do kryptoměn. Od ledna letošního roku jej ale přestal aktualizovat.

Ačkoliv to prozatím vypadá, že jeho smrt nebyla způsobena cizím zaviněním, vyšetřování teprve začíná a tudíž je brzy dělat závěry. Jedno je ale jisté, chlubit se svým bohatství není úplně dobrý nápad. Vždy se najdou lidé, kteří budou závidět a občas se najdou i tací, jež by takové bohatství chtěli ukrást i za cenu ublížení na zdraví, či dokonce zabití.

https://twitter.com/EnglishRussia1/status/992101101980798976

Tomáš Ondříšek

Ekonom a příznivec nových technologií, mobilních telefonů, tabletů a zařízení 2v1. Skalní fanoušek systému Windows a společnosti Microsoft. Nadšený fotograf detailů a nočních snímků. Odpůrce bloatwaru, nefunkčního multitaskingu, nekvalitního zpracování a keynesiánství.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
23 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments