Sledujte nás na YouTube

Selfie zabiják? Rusko za letošní rok hlásí 10 mrtvých a přes 100 zraněných. Pomůže nová kampaň?

Kdo někdy sledoval na YouTube kompilace videí z Ruska, ten ví, že pud sebezáchovy mezi některými obyvateli této země není zrovna silný. Vzrůstající trend pořizování selfie má v souvislosti s tím za následek, že za rok 2015 měla touha pořídit si nevšední autoportrét již deset obětí na životech a více než sto zraněných. Příkladem budiž známý případ, kdy se jednadvacetiletá dívka fotografovala s pistolí u hlavy a zmáčkla tu špatnou spoušť.

 

Právě výše uvedená statistika spolu s touto mediálně propíranou událostí vedla ruskou vládu k tomu, že rozjela edukativní kampaň, jež poučuje o zásadách bezpečnosti při dělání selfie. To v praxi znamená, že autoportréty by neměly být pořizovány například na výškových budovách, s velkými zvířaty, se zbraněmi či před jedoucími vozidly či vlaky.


Letáček, který radí, za jakých situací selfie rozhodně nepořizovat

Jakkoliv se takové chování nám může zdát jako samozřejmé, příkladů, že to tak neplatí pro každého, je hned několik. Mimo ten výše uvedený můžeme uvést také ten, kdy si skupinka mladých chlapců chtěla pořídit selfie s vytaženou pojistkou od granátu. Jak to dopadlo si asi každý dokáže domyslet. Doufejme, že se ona kampaň dostane mezi lidi a ti si uvědomí, že riskovat kvůli vysokému počtu „lajků“ není nejmoudřejší.

Martin Pavlović

Redaktor webu SMARTmania.cz a současně student jednoho z pražských gymnázií. Dalšími koníčky jsou mimo technologie také společenské dění, cestování a fotografie. Milovník kvalitní literatury a hudby.

6 komentářů

 1. hruskin (neregistrovaný)

  Já bych je nechal, alespoň se pročistí genofond.

 2. mino (neregistrovaný)

  Možno by mali obmedziť predaj vodky.

 3. David (neregistrovaný)

  Opět ten přehnaný humanismus, jenom dobře, že už takoví mezi námi nejsou…

 4. cicolably (neregistrovaný)

  a štatistiky z USA ? radšej nepublikujú , asi preto tam majú Darwinove ceny :D

Přidejte komentář

Upozornění: pokud odešlete anonymní komentář s příliš mnoha odkazy, případně použijete nesrozumitelné jméno či neexistující e-mail, může se stát, že náš systém pro rozpoznávání komentářů příspěvek detekuje jako spam. V takovém případě nebude komentář publikován hned, ale bude potřeba jej schválit, což může nějaký čas zabrat. Vyžadované informace jsou označeny *