Rusher: nový ruský homescreen pro smartphone telefony

smallDnes jsem konečně po dlouhé době narazil na homescreen, který mi absolutně vyhovuje. Pochází od našich ruských kolegů a má podobné funkce, jako dobře známý homescreen WindowsXP, ale osobně mi padl do oka o něco více.

A co je vlastně na tomto homescreenu tolik zajímavého? Na horní straně obrazovky se zobrazuje 10 posledních spuštěných aplikací. Hned pod těmito malými ikonkami se nachází aktuální předpověď počasí (Fizz Traveller). Na spodní straně najdete stav baterie, údaje o paměti, stavu signálu a teplotě zařízení. Dále je na obrazovce GPRS monitor (SPB GPRS Monitor), počet přijatých SMS, MMS, e-mailů a aktuální vyzváněcí profil. A co je nejlepší, že tento homescreen funguje i na QVGA displejích a nabízí hned několik pěkných pozadí. Jediné, co poukazuje na ruský původ tohoto homescreenu a co by mohlo někomu vadit je nepřeložený nápis „profil“, který stále zůstává v mateřském jazyce.

Pokud dlouze podržíte tlačítko Home, dostanete se přímo do Správce prostředků. Při dlouhém stisku tlačítka Hlasitosti se spustí aplikace Flashlight (není nutné ji mít předem nainstalovanou v telefonu).

Instalace není nejjednodušší, takže zde je postup jak na to:

1) Je nutné nainstalovat PolicyPatch

2) Dále nainstalujte GPRS Monitor

3) Potom ještě Fizz Traveller 2.2

4) Na závěr si stáhněte Rusher Homescreen, rozbalte archiv a nainstalujte postupně soubory Rusher Registry1.2.cab, Rusher WMP1.0.cab a nakonec Rusher WM2.0.cab.

Po instalaci telefon restartujte. Aby se vám zobrazila předpověď počasí na hlavní obrazovce, je potřeba ve Fizz Travelleru vytvořit svoje město (obyvatelé Prahy mají štěstí, protože ta už je na seznamu). Nepůjdou nastavit všechna města, ale nejbližší velké město by jít mělo. V Options pod položkou Homescreen (ve Fizz Travelleru samozřejmě) nastavte Weather (můžete si nastavit i cokoli jiného, záleží na vás co chcete na hlavní obrazovce mít – jestli počasí, Alarm, světové časy…) a poté případně aktualizujte předpověď. Vraťte se na hlavní obrazovku, najeďte na Fizz traveller plugin a zmačkněte šipku doprava, pak opakovaně modré tlačítko. Pak je ještě nutné nastavit GPRS Monitor a to je vše.

13

24

Za informace o tomto homescreenu děkuji mému ruskému kamarádovi MINDovi.Smile

Aktualizováno:cz

V našem diskuzním fóru si můžete stáhnout upravený XML soubor pro tento homescreen, se kterým už bude popis Profil česky. Po stažení stači přepsat původní soubor RushWM.home.xml tím, který jste si stáhli ve fóru a popisek Profil již nebude azbukou.

Jiří Hálek

9 komentářů

 1. Jiří Hálek (neregistrovaný)

  Policypatch nainstalovanej mas? je to dulezity!

 2. Jiří Hálek (neregistrovaný)

  enjoy!

 3. nAscA (neregistrovaný)

  no homik je to pekny. Prosim, oprav si ve clanku nejblyzsi na nejblizsi

 4. Jiří Hrma (neregistrovaný)

  nAscA: diky, upravil jsem to…

 5. Jiří Hálek (neregistrovaný)

  to je divny, me teplomer i zvuky funguji… dokonce sem nepozoroval zadny vyrazny ubytek vykovu

 6. Jiří Hálek (neregistrovaný)

  Nevin no, me dokonce i trosku rychlejc nabiha nez s HS winXP, asi se to lisi podle toho na jakym stroji a OS to je

 7. Jiří Hrma (neregistrovaný)

  Staniž se

 8. Jiří Hálek (neregistrovaný)

  a ani to nebolelo…

 9. Jiří Hálek (neregistrovaný)

  to je divny s tim teplomerem ze tolika lidem blbne. jak muzete videt na tech screenshotech co jsem delal tak mi jde normalne, jinak to ze jde telefon pomalejc je vetsinou tim ze se pri startu zpousti fizz traveller i gprs monitor, kdyz vypnete fizz t. tak uz to pujde normalne rychle, gprs monitor je lepsi nechat zaplej…

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *