TOPlist

Rozčiluje vás vzhled nového Facebooku? Poradíme, jak přepnout na starý

facebook

Největší sociální síť světa Facebook minulý měsíc všem uživatelům webové veze aktivovala nový design s podporou tmavého režimu. I když se nám v redakci nový grafický kabátek líbí, s novým designem jsme narazili na poměrně závažný problém. Na Facebooku máme hlavní redakční skupinu, ve které řešíme komunikaci ohledně nových článků. Zatímco redaktorům se skupina po přepnutí do nového zobrazovala bez problémů, administrátorovi skupiny se při pokusu o načtení objevovala chybová hláška o tom, že tato stránka není dostupná.

Vzhledem k tomu, že jsme nový design Facebooku testovali už od léta, několikrát jsme tuto chybu reportovali, a to včetně screenshotu a detailního popisku, nicméně to od provozovatele sociální sítě zůstalo zcela bez odezvy. I když v září Facebook automaticky začal všem vnucovat nový vzhled, skrze kontextovou nabídku bylo možné se do toho starého přepnout. Nicméně před nedávnem tahle možnost zmizela a administrátor kvůli tomu přišel o možnost přistupovat do redakční skupiny (z desktopu, z mobilní aplikace to samozřejmě šlo).

facebook chyba
V novém Facebooku se administrátor nedokáže dostat do redakční skupiny, neustále se zobrazuje tato chybová hláška

Začali jsme se tedy pídit po tom, zda neexistuje nějaká možnost, jak se na Facebooku přepnout do starého designu. Po pár minutách googlení jsme objevili velmi šikovný plugin Switch to Classic design on Facebook pro prohlížeč Chrome. V případě, že používáte Firefox, můžete zkusit toto rozšíření. Jakmile jej do prohlížeče přidáte, můžete si vybrat, jaký design chcete používat.

FB switch
Přepnutí z nového Facebooku na starý je otázkou několika kliknutí :-)

Pokud patříte mezi ty, kterým v novém Facebooku také něco nefunguje, nebo vám jednoduše nový grafický kabátek nevyhovuje, můžete se díky těmto rozšířením pro webové prohlížeče snadno přepnout do starého vzhledu.

Autor článku Roman Hálek
Roman Hálek
Technologie 21. století mě inspirují a neustále popohání vpřed. Rád o nich píši a ještě radši je všechny zkouším. A pokud zrovna nesedím u klávesnice, s nadšením běhám, nebo se proháním na kole, a s nepatrně menším nadšením dálkově studuji vysokou školu.

Kapitoly článku