Domů » Bleskovky » Rozborka AirPods Max: jak vypadají útroby nejdražších sluchátek od Applu?

Rozborka AirPods Max: jak vypadají útroby nejdražších sluchátek od Applu?

Ani nová sluchátka AirPods Max se nevyhnula důkladné rozborce serveru iFixit. Díky němu máme možnost nahlédnout do útrob tohoto produktu. Rozebrat jej ale nebylo vůbec jednoduché. AirPods Max jsou vybavena dvěma 40mm dynamickými měniči, dvěma magnetickými náušníky a osmi mikrofony pro funkci potlačení okolního hluku. V každém ze sluchátek je také H1 čip, který je řídí.

AirPods Max teardown iFixit xray
AirPods Max pod rentgenem

Podle rentgenových snímků je zřejmé, že ve sluchátkách jsou dvě baterie. Obě jsou ale umístěné v jednom sluchátku. Ze snímku nejsou patrné žádné konektory, které by mohly značit jejich jednoduchou výměnu.

Měniče jsou sice připevněny několika šroubky, některé další části ale drží díky lepidlu. Pro kompletní rozborku je tedy nutné sluchátka zahřát a ani tak není úplně jednoduché je kompletně rozmontovat. Na obrázcích můžete vidět Bluetooth čip, audio zesilovač nebo akcelerometr.

Sluchátka se u nás prodávají od 15. prosince ve stříbrné, černé, modré, červené a zelené barvě. Česká cena činí vysokých 16 490 korun, v balení se sluchátky dostanete i obal v odpovídající barvě a nabíjecí kabel.

Adam Bělunek

Baví mě Apple, kvalitní audio-video technika a obecně chytrá řešení, která fungují. Volné dny se snažím trávit v bikeparcích a trailcentrech na svém kole, nebo na horách s batohem na zádech. Užívám si dobrou hudbu, občas zajímavou knihu a moc rád cestuji.

14 komentářů

  1. Hezky. Do roka to opet vsichni zkopiruji

  2. roztomilymedvidek

    Me uplne fascinuji apple ovce, jak furt melou,jak budou vsichni kopirovat ty predrazene zmetky od Apple, jako by Apple mel neco naprosto jedinecneho co nikdo jiny nema, pritom letos ukazal velke prd, jen dava tomu ,co uz vsichni maji ,nejake jine nazvy ,aby oblbnul co nejvic zakazniku, pritom kvalita stoji za prd, dyt jim ty zazraky montuji v cine..
    Za dalsi predrazeny smejd.

  3. Bohuzel neberu 100 000,- jak ostatni tady v diskuzi :) takze ja si je asi nekoupim :) ale nepripadaj mi osklive ani spatne udelane :)

  4. Je mi líto všech, kteří dají takovým šmejdům přednost před takovým Sennheiser a podobným, opravdu kvalitním značkám. Ale každý dle svého, že? (: iOvce, nechť si kupují šmejdy 😁

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).