Domů » Bleskovky » Rolovací telefon od Samsungu o sobě dává vědět. Kdy se dočkáme představení?

Rolovací telefon od Samsungu o sobě dává vědět. Kdy se dočkáme představení?

Samsung se v posledních dvou letech etabloval jako největší výrobce ohebných smartphonů na světě a v letošním roce hodlá v tomto trendu pokračovat, už za pár měsíců představí nové „ohýbačky“ Galaxy Z Fold 3 a Z Flip 3. Korejský gigant rovněž přemýšlí o využití rolovacích panelů v telefonech, přičemž první takový by mohl dorazit už v průběhu příštího roku.

Galaxy Z Roll klepe na dveře. Podpora S Pen nemá chybět

Samsung si v minulých dnech nechal u evropského patentového úřadu schválit ochrannou známku na název Z Roll, která má v popisku „smartphone, mobilní telefon, tabletový počítač, telekomunikační přístroj, elektronické pero pro smartphony a tablety“.

Z Roll 1

Chystaný rolovací smartphone se tak pravděpodobně bude jmenovat Galaxy Z Roll, přičemž podle popisku by nemusela chybět ani podpora stylusu S Pen. Samsung stále může být prvním výrobcem, který rolovací smartphone dostane na trh, neboť zatím jsme viděli pouze koncepty od Oppo a již zaniklého LG.

Galaxy Z Roll

Rolovací smartphone od Samsungu by měl mít v „zavřeném“ stavu proporce běžného smartphonu, který umí vysunutím z těla zvětšit obrazovku přibližně o třetinu.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).