Domů » Bleskovky » RollerCoaster Tycoon přichází na mobilní zařízení, vyšla verze pro iOS

RollerCoaster Tycoon přichází na mobilní zařízení, vyšla verze pro iOS

Jste-li fanoušky tycoonů, tedy populárních budovatelsko-ekonomických strategií, v nichž jste si v minulosti mohli vyzkoušet, jaké je to starat se o výdělečný chod dopravy, zoologické zahrady, případně zábavního parku, určitě vás potěší následující zpráva. Po té, co vyšla na mobilní zařízení hra Transport Tycoon nebo Animal Park Tycoon, přichází jeden z nejoblíbenějších tycoonů vůbec – RollerCoaster Tycoon.

RollerCoaster Tycoon® 4 Mobile™ - Universal - HD (iOS / Android) Gameplay Trailer

I když se jedná o první díl této hry na mobilních zařízeních, za názvem hry je číslovka 4 naznačující příchod nové PC verze. Zatímco počítačová varianta bude zřejmě podobně jako její třetí díl plně ve 3D, verze pro mobilní zařízení přichází v izometrickém zobrazení. Jinak ale ctí veškeré principy originálu, budujete zábavní parky z více než padesátky atrakcí, dvacítky horských drah, přičemž k dispozici je i jejich editor, s jehož pomocí si můžete navrhnout dráhu vlastní.

 

Ovládání je přizpůsobeno pro dotyky, grafika je velmi detailní a milovníci barviček si rozhodně přijdou na své. Samozřejmě je zapotřebí nad každým krokem přemýšlet, aby vaše atrakce měly úspěch a park prosperoval. Prosperovat ale chtějí i vývojáři této hry, takže mnoho fanoušků jistě nepotěší, že ačkoliv je hra zpoplatněna částkou 2,79 EUR, nachází se v ní spousta dalších mikrotransakcí, které vám pomohou hru urychlit. Sice do začátku dostanete 5 dolarů pro rychlejší rozvoj, po jejich utracení však musíte buď čekat především na budování atrakcí a nebo platit za zrychlení.

    

Hru lze propojit s Facebookem nebo službou Game Center s možností sdílení svých navržených atrakcí, sledování žebříčků apod. Bohužel i když výše zmíněných propojení nevyužijete, budete potřebovat datové připojení, hru nelze hrát offline. RollerCoaster Tycoon je prozatím k dispozici pouze pro systém iOS a to za 2,69 EUR (zhruba 74 Kč). Brzy by se měla objevit také verze pro Android, s Windows Phone ani dalšími platformami se zatím nepočítá.

Odkaz na App Store

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

30 komentářů

 1. Člověk zaplatí tři dolary a stejně si hru nemůže užít. Buď bude furt na něco čekat a čekat a čekat nebo bude vesele utrácet i ve hře… Navíc grafika a zvuk je jak z hrozných z facebookových flashovek…

  • Klasické in-game platby. Dnes již skoro standard…

  • Tomáš Slavíček

   Opravdu úžasné, že si za 1500 peněz můžu koupit jednu zatáčku doprava… To je fakt zlo.

  • Jakub Karásek

   A zjevně je celá stavba horských drah omezenější, než na PC, nevidím nikde klopený zatáčky :) Měli raději vzít jedničku a předělat ji na dotyk. Stejně tak Transport Tycoon, Pharaoh nebo Heroes of Might and Magic III. Strategií je na telefonech po čertech málo

  • Jakub Karásek: Což je paradoxní, protože uhlopříčky telefonů jsou už tak velké, že ani titěrná grafika starých klasických strategií není překážkou.

  • mceza: Nevím jestli máš na mysli grafiku nebo ovládací prvky, nicméně úhlopříčka až tak moc neřeší, pokud vývojář generalizuje dotyk pro zpohodlnění ovládání prstem, sice se vejde k vykreslení dost tlačítek, ale není jak vyhodnotit, zda jsi stiskl to nebo to. To by muselo mít podporu stylusů pro vyhodnocování přesných dotyků.

 2. A co verze pro Windows Phone?

 3. P.Rokl (neregistrovaný)

  A co verze pro Android?

 4. A co verze pro BlackBerry?

 5. Dominik (neregistrovaný)

  A co verze pro Symbian?

 6. Ales (neregistrovaný)

  A co verze pro MeeGo?

 7. n1ghtik (neregistrovaný)

  A co verze pro Sailfish?

 8. A co verze pro Maemo?

 9. A čo verzia pre Windows Store (tablety)?

 10. Svestka (neregistrovaný)

  A co verze pro Javu?

 11. W (neregistrovaný)

  A co verze pro Windows Mobile?

 12. Bender (neregistrovaný)

  A co verze pro 3310?

 13. Tomáš Slavíček

  A co verze pro Firefox OS?

 14. Jirka (neregistrovaný)

  A co verze pro Titzen?

 15. jirka (neregistrovaný)

  Pardon, Tizen? :D

 16. Tomáš Slavíček

  A co verze pro Ubuntu OS? :D

 17. No a Symbian UIQ je kde ? :D

 18. toto je najlepsia diskusia siroko daleko :D :D

  • Njn, SmisekCZ chtěl trollit a trochu se to zvrhlo :D

  • Co zvrhlo, nepovedlo se mu to :-D

  • Já jsem chtěl vysvětlit, proč, když tu vehementně tvrdíte, že není s aplikacemi u WP problém, jsem za poslední týden, týden a půl narazil jen zde na serveru (formou článků), na tři hry, které pro WP nejsou. Zajímalo mě tedy, jak je na tom WP port této hry. Byl to jen dotaz, jehož účelem nebylo trolování, to tu spustili až ostatní, což mě mrzí.

  • A nejsou ani pro slavny reklamosystem.

   Vychazeji i věci pro WP a naopak nejsou pro reklamostsśytem ci iOS.Takovy je život,nic to o dane plaforme nevypovida.

  • Smisku, ty si nic vysvětlit nechtěl. Chtěl si zase jen rejpat a na všechny kolem, kteří mají jiné názory než ty, házet špínu.

   O to víc se ti tvůj důkaz, že na „WP nejsou hry“ nepovedl tím, že RollerCoaster Tycoon není k dispozici ani na Android…

   Ostatní tu nezačali žádné trollování, pouze si z jednoho zatvrzelého trolla začali dělat legraci… Zkus si hledět svého. Já se také u aplikací, které vycházejí jen na Windows Phone neptám, zda nezvažují i její verzi pro platformu, kterou nemám…

  • Na nikoho špínu nehážu, nikdy jsem to nedělal. To děláte vy pokaždé, když někdo něco napíše špatného na vaši modlu.

   K tématu:

   Jenže, jak již bylo uvedeno v článku, je Android verze v plánu. Jak bylo později dopsáno (nebo jsem to napoprvé přehlédl), s WP platformou se nepočítá.

   Děkuji redakci za doplnění článku.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).