Domů » Bleskovky » ROG Phone 5: do premiéry herního smartphonu zbývají necelé tři týdny

ROG Phone 5: do premiéry herního smartphonu zbývají necelé tři týdny

Na webu společnosti Asus, respektive podstránce věnované herní řadě ROG (Republic of Gamers), se objevil odpočet do premiéry nové generace herního smartphonu ROG Phone 5. Ten by měl být osazen 6,6″ displejem s obnovovací frekvencí 144 Hz, procesorem Snapdragon 888 a rychlým nabíjením o výkonu 65 W v kombinaci s 6000mAh baterií. Zajímavé také je, že Asus přeskočí čtyřkové označení (předchozí model se jmenoval ROG Phone 3), a to kvůli negativní konotaci číslovky 4 v Asii.

ROG 5
Do premiéry herního smartphonu zbývají necelé tři týdny

Nejzajímavějším prvkem by měl být malý sekundární displej na zadní straně. Ten má sloužit například ke zobrazování různých notifikací – v dříve uniklém videu jde například o upozornění ze hry a příchozí hovor. Věříme, že jej ASUS dokáže využít i jako hledáček při focení autoportrétů prostřednictvím hlavního fotoaparátu.

ASUS ROG Phone 5 Hands-On Video Showing Secondary Display

Na zádech dále stojí za povšimnutí modul se třemi fotoaparáty, jejich specifikace jsou ale zatím neznámé. Ve videu se nicméně krátce objevuje také přední strana telefonu, která odhaluje okraje na spodní a horní straně podobně, jako tomu bylo u předchůdce. Část tohoto prostoru by měla být vyhrazena stereo reproduktorům.

Hardwarové parametry Asus ROG Phone 5
Systém: Android 11
Rozměry: 173 x 77 x 9,9 mm, Hmotnost: 239 gramů
Čipset: Qualcomm Snapdragon 888, octa-core, 1x 2,84 GHz Kryo 680, 3x 2,42 GHz Kryo 680, 4x 1,80 GHz Kryo 680
RAM: 8 GB (LPDDR5), Interní paměť: 128/256 GB (UFS 3.1), Pam. karta:
Displej: AMOLED, 6,78", Full HD+, 1080 x 2448 px
Hlavní fotoaparát: 64 Mpx, Sony IMX686, f/1.8, EIS
Druhý fotoaparát: 13 Mpx, širokoúhlý, 125°, f/2.4
Třetí fotoaparát: 5 Mpx, makro, f/2.0 , Přední kamera: 24 Mpx, f/2,45
Bluetooth: 5.2, Wi-Fi: 802.11 a/b/g/n/ac/ax, NFC:
, GPS:
, Konektor: USB-C
Baterie: 6000 mAh Li-Pol, Rychlé nabíjení:
, Bezdrátové nabíjení:
Jak prozrazuje odpočet na webu výrobce, oficiální představení ROG Phone 5 je naplánováno na 10. března od 12:00 našeho času. Akce se tradičně bude streamovat online.

Michal Javůrek

Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.

Diskuze k článku

 1. nevím, nevím...

  Pro mě je to překvapení, v podobě blesku z čistého nebe, rovnajícího se avizovanému datu představení Céčkového Mercedesu.
  Nejde o to, že obeznámení jeho uvedení, přijde oproti předchozí generaci dřív, ale o to, že mu nepřicházela, přece jen trochu osvětověji více pojatá kampaň.
  To je něco jako, když Apple představil svůj „šestnáctipalec“ = Komornost, asociující kosmetickou obměnu útrob stávající, a ještě nějakou dobu na trhu přítomné generace.
  Jinak, takoví, co jsou kategorií sama pro sebe, konkurenti nároků vyplývajících ze sebou stanovené laťky, jsou nezřídka kvalitou „jednoocí mezi slepými“. Ne tak ale RoG Phone, což je to co se mi na něm líbí, třeba že, coby z pohledu mezigeneračních změn, je už pomalu větší „konzerva“ než Sony:))
  Není tak extravagantní jako spíš konvenční.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).