Domů » Bleskovky » Rockioo na Kickstarteru: Chytré hodinky, ke kterým nepotřebujete telefon

Rockioo na Kickstarteru: Chytré hodinky, ke kterým nepotřebujete telefon

Chytré hodinky zažívají velký rozmach, ještě však mají dlouhou cestu před sebou. Jejich využití zatím není úplně ideální, ať už z důvodu malé kapacity baterie, takže je nutné je nabíjet téměř každý večer, nebo z důvodu nutnosti mít u sebe neustále chytrý telefon, se kterým jsou hodinky spárované. Existují však i hodinky, které telefon nepotřebují tak nutně, neboť mají svou vlastní SIM kartu.

Do tohoto sortimentu by se rád zařadil i Jacky Young se svým týmem. Na Kickstarteru představili projekt chytrých hodinek Rockioo, který by měl ve finální podobě obsahovat slot na MicroSIM kartu, čtvercový OLED displej o velikosti 1,63 palce krytý safírovým sklem a s rozlišením 320 x 320 pixelů. Baterie má kapacitu 500 mAh, čímž by měla zařízení zajistit výdrž až 2 dny používání nebo až 4 dny v pohotovostním režimu. Hodinky bude pohánět 32-bitový procesor Mediatek 6572. Na výběr bude ze dvou variant zařízení – standardní s 512 MB RAM a 4 GB úložištěm, nebo 1 GB RAM a 16 GB paměti. O uživatelské prostředí se postará operační systém Rockioo OS, postavený na upravené verzi Androidu KitKat.

Hodinky se také chlubí odolným titanovým tělem, voděodolností do hloubky až 50 metrů, šestiosým akcelerometrem a další konektivitou, jako je Bluetooth 4.0 a WiFi. Samozřejmostí je čip GPS, digitální kompas a vestavěné aplikace pro telefonování, zprávy, hudbu, sport a další. Rozměry hodinek činí 41,5 x 41,5 x 11 mm a pásek bude silikonový, nebo je možné vybrat si ze tří barev kůže.

Pokud vás hodinky zaujaly, můžete podpořit jejich vývoj na Kickstarteru. Již za jeden dolar se můžete stát jedním ze 100 šťastlivců, kteří obdrží hodinky na testování výměnou za zpětnou vazbu. Za 149 dolarů (cca 3 650 Kč) obdržíte standardní verzi, a za 199 dolarů (cca 4 900 Kč) verzi s větším úložištěm a vyšší kapacitou RAM paměti. Projektu se prozatím podařilo vybrat necelých 60 000 dolarů z požadovaných 200 000 (zhruba 1 460 000 Kč z požadovaných 4 900 000 Kč).

David Preiss

Student vysoké školy žijící v Praze. Rád zkouší nové věci a neustále šilhá po novém telefonu, i když ho nepotřebuje. Fanoušek Elona Muska a jeho projektů, především pak vozů Tesla. Rád běhá, plave a odpočívá na gauči.

4 komentářů

 1. lerion (neregistrovaný)

  No já vám nevím. Výbava je skvělá, výdrž na baterii dobrá a cena velmi nízká. Zdají se mi až podezřele dobré.

 2. fry (neregistrovaný)

  Hmm, taky nevim. Odted asi vsechny smartwatch budou po vzoru Apple Watch obdelnikove :-)

 3. ondra (neregistrovaný)

  1 GB ram ? To jsem si před 2 lety kupoval mobil a byla to špička .

  Velmi dobré hodinky , ale kupuji Samsung Gear S mají větší obrazovku , SMS se bude lépe psát .

  Máte náký jiný TIP na chytré hodinky ?

  Děkuji za odpověď.

 4. Hodinky sa daju kupit uz za 129 dolarov. Obmedzeny pocet.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).