Robotický pomocník Amazon Astro vám doveze pivo i ohlídá domácnost

Amazon Astro

Internetový gigant Amazon oznámil několik nových zařízení v rámci svého ekosystému Alexa. Ačkoli 15″ chytrý displej, projektor s obrazovkou a možností videohovorů či vznášející se kamera jsou bezesporu velmi zajímavé produkty, nejvíce pozornosti na sebe strhl robot Amazon Astro.

Koncept domácího robota Amazon Astro je vcelku jednoduchý – v podstatě se jedná o chytrý displej na kolečkách. Astro zvládne videohovory, upozorňovat na zprávy (a také je přijímat a odesílat), přehrávat hudbu, vyhledávat něco na internetu či vám dokonce zatancovat.

Jednoduchým pokynem můžete Amazon Astro vybídnout k tomu, aby vás následoval. Využít jej můžete jako hlídače domácnosti, neboť reaguje na hluk a zvládne vás také upozornit na cizí osobu v domě. Periskopická kamera umožní mimo jiné rychle zkontrolovat, zda jste například nenechali zapnutý sporák. Díky drobnému úložnému prostoru za displejem vám rovněž může dovézt kupříkladu pivo, pokud ho tam jiný člen rodiny umístí.

Amazon Astro nebude levná záležitost

V současné době je Amazon Astro k dispozici pouze pro držitele pozvánky, o kterou si už nyní můžete zažádat. Zaváděcí cena Amazon Astro je 999 dolarů (cca 25 900 Kč s DPH), přičemž standardní cena bude 1 449 dolarů (cca 37 500 Kč s DPH).

Autor článku blank
Michael Chrobok
Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku. Jaká zařízení aktuálně používám?

Kapitoly článku