Domů » Bleskovky » Revoluční technologie Liquipel ochrání smartphony před vodou

Revoluční technologie Liquipel ochrání smartphony před vodou

Současné smartphony nabízejí mnoho užitečných funkcí a vlastností, nicméně jejich kontakt s tekutinou je pro ně ve většině případů smrtící. Proto mnoho výrobců nabízí nepřeberné množství krytů a obalů, které dokážou váš smartphone před vodou bezpečně ochránit. Jejich použitím však zpravidla dochází ke snížení ergonomie i použitelnosti. S možným lékem na noční můru, kdy utopíte svůj mobil za několik tisíc přišla společnost Liquipel. Ta na trh přinesla stejnojmennou látku, která dokáže proměnit každé mobilní zařízení na vodotěsné.

Princip aplikace přitom není nijak složitý. Smartphone se nejprve vloží do vakuové komory, kam je následně vpouštěna látka Liquipel v plynném skupenství, která se následně naváže na všechny komponenty konkrétního zařízení. Nanesení probíhá na molekulární úrovni a lze ho tedy pozorovat pouze pod mikroskopem. Cena této procedury činí 60 USD (zhruba 1 200 Kč) a je dostupná výhradně pro americké klienty. Zájem o tuto proceduru je tak obrovský, že společnost Liquipel musela dočasně pozastavit příjem dalších objednávek. Myšlenka, že díky této technologii může být každý smartphone vodotěsný je přinejmenším lákavá, otázkou však zůstává, zda postupem času nebude docházet ke snižování odolnosti vůči kontaktu s vodou. Pokud by byl účinek trvalý, dá se hovořit o opravdové revoluci na poli s mobilní elektronikou.

Zdroje: Liquipel, Talkandroid

Richard Streit

Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.
Subscribe
Upozornit na
guest
7 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments