Domů » Bleskovky » Redmi představilo 4K televizi. Má obří úhlopříčku a odkaz na Prahu

Redmi představilo 4K televizi. Má obří úhlopříčku a odkaz na Prahu

Redmi nedávno představilo svůj nový vlajkový model jménem Redmi K30 Pro. Při této příležitosti se na světlo světa podívala také nová chytrá televize. Označení Redmi Smart TV MAX si opravdu zaslouží. Její vlastnosti jsou totiž maximální a jedná se o naprostou šílenost a velmi výhodnou koupi zároveň. Úhlopříčka činí 98 palců neboli zhruba 2,5 metru. Pokud máte menší obývák, asi na tohoto drobečka rovnou zapomeňte.

Redmi Smart TV Max
Redmi si vybralo na produktové fotografie televize Smart TV MAX Staroměstské náměstí v Praze (zdroj: oficiální)

Srdcem televize je čipset Amlogic T972, který doplňuje 4 GB operační paměti a 64GB úložiště. Samotný displej televize má rozlišení 4K, podporuje HDR (až 192 stmívacích zón), frekvenci 60 Hz a pokrývá 98,8 % přední plochy. Smart TV MAX je možno pověsit na stěnu, umístit na standardní stojan nebo s pomocí speciálních noh umístit v prostoru.

Redmi Smart TV Max 1
Redmi Smart TV MAX nabízí díky své velikosti různé možnosti umístění v prostoru (zdroj: oficiální)

Samozřejmostí je operační systém založený na Android TV, podpora několika HDMI portů, hlasové ovládání a integrace ekosystému chytré domácnosti od Xiaomi. Televize, která bude plochou velká asi jako pingpongový stůl, bude svojí cenou začínat lehce nad hranicí 70 tisíc Kč.

Podobně velké televize od konkurence stojí mnohonásobně více a Redmi Smart TV MAX je tak dost výhodná koupě. Prodávat se bude jen v Číně a s dostupností pro Evropu se zatím nepočítá. To je možná trochu škoda, nemysíte?

David Skopal

Redaktor SMARTmania.cz a externí copywriter žijící v Brně. Nadšenec do technologií, smartphonů a gadgetů. Fanoušek OnePlus. Mám rád vaření a dobré jídlo. Ve volném čase hraju badminton a chodím plavat.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Mirko H.
Uživatel
Mirko H.
Offline

Nevím no, ten procesor vypadá nic moc… Škoda, ale nakonec hlavně asi jak to bude odladěné… 😐

Filip
Anonym
Filip
Offline

V tomhle rozlišení už bude dost důležitý AI upscaling…nedovedu si představit ten obraz, pokud by tam dotyčný pustil SD signál z televize nebo staršího firmu. To by bylo jak hrát tetris na kinoplátně. Ale třeba překvapí, za tu cenu to bude určitě fajn,

bkf1
Uživatel
bkf1
Offline

HW je naopak na VELMI dobré úrovni, až mě to překvapilo. Čekal bych nějakého 1.5 GHz ubožáka se 2 GB RAM, což je ostatně „dobrým“ zvykem takto tragicky osazovat snad jakékoliv zařízení, které se nejmenuje „telefon“. Kolikrát si tohle i dnes výrobci dovolí třeba u tabletů, o jiných zařízeních raději ani nemluvě, přitom dnes i telefon za 3 tis. má kolikrát lepší specifikace, než tahle zařízení, která mají cenovku MNOHEM výše.