Redmi Note 11 buší na dveře. Xiaomi odtajnilo malé překvapení

redmi note 11 3

Čínská značka Redmi, která je dceřinou společností Xiaomi, poměrně nečekaně oznámila datum odhalení nového smartphonu s názvem Note 11. Na sociální síti Weibo se objevily první dva plakáty, které upozorňují na představení novinky a zároveň poodhalují design.

Na plakátech lze spatřit displej s minimalistickým výřezem pro přední kameru a mírně vystupující modul trojitého fotoaparátu na zádech. Kolébka hlasitosti se bude nacházet na pravém boku, stejně jako vypínací tlačítko. U něj je možné, že bude ukrývat také čtečku otisků prstů. Na horní hraně nalezneme 3,5mm audio konektor, infračervený port a reproduktor s puncem JBL. Zajímavostí jsou také ploché hrany ve stylu iPhonu 12.

V případě výbavy se spekuluje o LCD displeji se 120Hz obnovovací frekvencí, čipsetu MediaTek Dimensity 810, 6/8 GB RAM, 128 GB vnitřní paměti a baterii s kapacitou 5000 mAh s podporou 33W nabíjení. Odhaduje se také, že Redmi Note 11 se dočká i varianty Pro s čipsetem MediaTek Dimensity 920, 120Hz OLED displejem, 8 GB RAM, 256 GB vnitřní paměti a podporou pro 67 nebo 120W nabíjení. Server 91mobiles nicméně tvrdí, že Redmi chystá rovnou tři modely – Note 11, Note 11 Pro a Note 11 Pro Max/Plus.

Odhalení se dočkáme už příští týden

Oficiálního odhalení se máme dočkat už za týden, konkrétně příští čtvrtek 28. října. Ačkoli se má jednat o odhalení obou modelů pro Čínu, je pravděpodobné, že se oba podívají také do našich končin.

Autor článku blank
Michael Chrobok
Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku. Jaká zařízení aktuálně používám?

Kapitoly článku