TOPlist

Redmi 9A a Redmi 9C: když chcete moderně vypadající telefon a máte hluboko do kapsy

redmi 9c 1

Značka Redmi, která spadá pod mateřské Xiaomi, představila před třemi týdny smartphone Redmi 9, který ve střední třídě zaujme vhodně zvoleným poměrem ceny a výbavy. Nyní přichází na trh modely Redmi 9A a 9C, které tu stejnou výhodu nabízí v nižších cenových patrech.

Redmi 9A

Základním modelem je Redmi 9A, který je vybavený 6,53“ displejem s HD+ rozlišením a výřezem pro 5Mpx selfie kamerku. Hlavní fotoaparát na zádech má pouze jednu čočku, jeho rozlišení je 13 megapixelů. O čtečce otisků prstů se výrobce nezmiňuje, je tak pravděpodobné, že ji tento telefon zcela postrádá.

redmi 9a 1

Telefon pohání čipset MediaTek Helio G25 s osmijádrovým procesorem o taktu 2 GHz. Paměť RAM má kapacitu pouze 2 GB, pro ukládání dat je připravena 32GB paměť, popř. prostor na paměťové kartě, kterou lze do telefonu strčit společně se dvěma SIM kartami. Akumulátor má slušnou kapacitu 5 000 mAh a potěší moderním dobíjením skrze USB-C. Konektivitu dále zajišťují sluchátkový jack, Wi-Fi 802.11 b/g/n a Bluetooth 5, NFC bohužel chybí.

redmi 9a 2

Co telefon postrádá na výbavě, dohání cenou, která je stanovena na cca 2 tisíce korun bez DPH. Telefon se začne prodávat 7. července v Malajsii, a to v šedé, modré a zelené barvě.

Redmi 9C

Druhá představená novinka je na tom s výbavou o poznání lépe. Design přední strany je prakticky stejný, i v tomto případě zde máme 6,53“ displej s totožnými parametry a stejnou selfie kamerkou ve výřezu. Měnila se však zadní strana, kde se počet fotoaparátu rozrostl na tři:

  • 13Mpx hlavní fotoaparát
  • 5Mpx širokoúhlá kamerka
  • 2Mpx hloubkový senzor

Tato sestava je společně s LED bleskem rozmístěna do vystouplého čtvercového fotomodulu se zaoblenými hranami, kromě něj na zádech najdeme i čtečku otisků prstů.

Mozkem Redmi 9C je čipset Helio G35 opírající se o 2 GB RAM. Vnitřní paměť má kapacitu 32 GB, i v tomto případě je však v pohotovosti šuplík se třemi sloty pro microSD a dvě nanoSIM. I případě tohoto modelu se v útrobách nachází 5 000mAh baterie, o jejíž dobíjení se stará USB-C. Sluchátkový jack nechybí, bezdrátová konektivita je stejná jako u Redmi 9A, navíc zde máme ještě infraport.

redmi 9c 2

Redmi 9C se začne prodávat v červenci letošního roku, a to nejprve v Malajsii za 429 RM (asi 2 400 korun bez DPH). O dostupnosti na českém trhu nemáme zatím žádné informace.

Autor článku Jakub Karásek
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku