Domů » Bleskovky » Redmi 9, 9C a 9A odkrývají své parametry: nabídnou čipsety od MediaTeku, USB-C a infraport

Redmi 9, 9C a 9A odkrývají své parametry: nabídnou čipsety od MediaTeku, USB-C a infraport

Smartphony Redmi jsou v našich končinách oblíbené, neboť nabízejí za málo peněz relativně hodně muziky. Řada Redmi Note 9 již má svoji premiéru za sebou, nyní je čas na klasické modely řady Redmi 9. Podle posledního úniku bychom se letos měli dočkat celkem tří modelů – Redmi 9, 9C a 9A.

redmi

Redmi 9

Nejdražším a nejvybavenějším modelem řady má být Redmi 9, který se bude pyšnit 6,53“ obrazovkou s Full HD+ rozlišením a čtveřicí fotoaparátů na zádech v konfiguraci 13 + 8 + 5 + 2 Mpx. Pro tvorbu autoportrétů má být připravena 5Mpx selfie kamerka. Telefon poběží pod taktovkou čipsetu MediaTek Helio G70, a to ve spolupráci se 4 GB RAM. Vnitřní úložiště s kapacitou 64GB má být možné rozšířit paměťovou kartou.

redmi 9 1

Telefon má dostat poměrně velkorysý akumulátor s kapacitou 5 000 mAh, o jehož dobíjení se postará USB-C konektor. O sluchátkový jack nemá být Redmi 9 ochuzen, nad rámec standardní výbavy se máme dočkat i infraportu. Redmi 9 má jít v Evropě do prodeje za cenu mezi 160 – 180 EUR (asi 4 300 – 4 800 korun).

redmi 9 2

Redmi 9C

O něco levnější má být model Redmi 9C, jehož displej sice bude mít stejnou úhlopříčku, avšak pouze s HD+ rozlišením. Na čelní straně dále najdeme 5Mpx selfie kamerku, počet fotoaparátů na zadní straně se má lišit podle zvolené varianty – verze s NFC anténou dostane tři kamery v konfiguraci 13 + 2 Mpx, verze bez NFC má mít navíc ještě jednu 5Mpx kamerku.

redmi 9
Redmi 9 ve dvou barevných variantách na první uniklé fotografii

Zbytek výbavy má být pro oba telefony stejný – čipset MediaTek Helio G35, 3 GB RAM, 64GB úložiště, slot na paměťovou kartu a baterie s kapacitou 5 000 mAh. Stejně jako u základního modelu nemá chybět USB-C, sluchátkový jack a infračervený port. Cena Redmi 9C se má pohybovat mezi 130 – 150 EUR (asi 3 500 – 4 000 korun).

Redmi 9A

Ještě levnější údajně bude model Redmi 9A se stejným displejem, ale slabším čipsetem MediaTek Helio G25. Ochuzena bude i výbava fotoaparátů, vzadu máme najít pouze jeden snímač s rozlišením 13 megapixelů, vpředu pak jednočočkovou 5Mpx kamerku. Redmi 9A má být nabízen v konfiguraci 3 + 32 GB s možností rozlišení úložiště paměťovou kartou.

Redmi 9A má dostat do vínku 5 000mAh, potěšující je, že i v tomto případě bude dobíjena USB-C konektorem, který po obvodu telefonu doprovodí sluchátkový jack a infraport. Redmi 9A má jít na pulty obchodů za 100 – 120 EUR (asi 2 700 – 3 200 korun).

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).