Redmi 8 a Redmi Note 8 na fotografiích. Budou úspěšní jako jejich předchůdci?

redmi note 8

Značka Redmi, která se počátkem letošního roku oddělila od mateřského Xiaomi, chystá dva nové smartphony. Budou jimi nástupci populárních modelů Redmi 7 a Redmi Note 7, tedy telefonů střední třídy s velmi dobrým poměrem cena/výkon.

Redmi 8

Více víme o levnějším telefonu, neboť jej zaregistrovala čínská certifikace TENAA a odhalila nejen jeho parametry, ale i vzhled. Design nijak nepřekvapí, přes čelní stranu se bude rozléhat protáhlý displej, na zadní pak najdeme duální fotoaprát, čtečku otisků prstů a logo výrobce s popiskem Designed by Xiaomi.

Co se týče parametrů, Redmi 8 má dostat do výbavy 6,21″ displej se slabším rozlišením 720 × 1 520 pixelů, v jehož výřezu se bude nacházet čočka 8Mpx selfie kamerky. Hlavní snímač fotoaparátu na zádech bude mít rozlišení 12 megapixelů, role sekundární kamerky je nám zatím neznámá.

Redmi 8 bude běžet pod taktovkou neznámého osmijádrového procesoru s taktem 2,0 GHz, do prodeje mají jít následující paměťové varianty – 2/16 GB, 3/32 GB a 4/64 GB. Ve všech případech půjde vnitřní paměť rozšířit paměťovou kartou. Potěší také vysoká kapacita akumulátoru, která má být podle certifikace 5 000 mAh, přičemž chybět nemá ani podpora rychlého dobíjení. Redmi 8 bude využívat služeb nejnovějšího Androidu 9.0 Pie.

Redmi Note 8

Redmi chystá i nástupce modelu Redmi Note 7, přičemž prohlédnout si můžeme render jeho zad. Ten odhaluje přítomnost hned čtyř čoček fotoaparátu, tři hlavní snímače se budou nacházet v oválném fotomodulu uprostřed, napravo od nich pak ještě patrně najdeme separátní ToF kamerku pro záznam hloubky scény. Hlavní snímač údajně dostane vysoké rozlišení 64 Mpx.

Redmi Note 8 již prošel pro změnu čínskou certifikací 3C, ta však není tak sdílná jako TENAA, takže pouze víme, že se dočkáme podpory rychlého nabíjení s výkonem až 18 Wattů.

redmi note 8 1

Více o obou telefonech se snad dozvíme brzy, jejich certifikování totiž může znamenat blízký příchod na trh. Redmi chystá na 29. srpna tiskovku, na které má být představen první televizor této značky, je tedy možné, že zároveň s ní budou představeny i oba telefony.

Autor článku blank
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTmania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů. Jaká zařízení aktuálně používám?

Kapitoly článku