Redakce doporučuje: nejlepší aplikace pro správu osobních financí

dolary penize money cash

V penězích je dobré mít pořádek, i když zrovna na nic nešetříte. Klíčové je vedle osobní disciplíny také to, jaký nástroj ke správě financí používáte. Dnes si představíme aplikace pro Android i iOS, které právě k tomuto účelu slouží. ?

Wallet (Android, iOS) ??

blank

První aplikací, kterou si dnes ukážeme, je Wallet. Pochází z dílen českých vývojářů BudgetBakers a může se pochlubit více než jedním milionem instalací na Androidu. Vedle základních funkcí, tedy zapisování příjmů a výdajů, zobrazování finančních přehledů, sestavování rozpočtů a plánování výdajů nabízí také řadu dalších vylepšení.

  • Propojení s účty některých bank (v současnosti Česká spořitelna, ČSOB, Equa Bank, Fio Banka, LBBW Bank, mBank, PPF Banka, Raiffeisenbank, Sberbank a UniCredit Bank)
  • Možnost sdílení účtů s rodinou, přáteli nebo kolegy
  • Povedená webová aplikace

Hodí se poznamenat, že některé funkce (propojení s bankami, podrobné přehledy a neomezený počet účtů) jsou dostupné pouze po zakoupení prémiové verze.

Spendee (Android, iOS) ??

blank

I druhá aplikace z našeho výběru pochází od českých vývojářů. Spendee se v řadě ohledů podobá výše zmíněnému Wallet. Také nabízí možnost propojení s bankovními účty, sdílení účtů s přáteli nebo webovou aplikaci. Designově si ale jde vlastní cestou.

Pro některé funkce si musíte zaplatit prémiové členství. Spendee nabízí hned dvě úrovně tohoto členství: Spendee Plus (za které zaplatíte necelé 2 americké dolary) a Spendee Premium (za to zaplatíte necelé 3 americké dolary). Pro možnost propojení aplikace s bankovními účty je nutné mít zakoupené dražší členství.

Monefy (Android, iOS)

blank

Monefy je zajímavě pojatá aplikace, která je oproti předchozím dvěma finančně výhodnější. Mezi její další výhody patří mimo jiné: intuitivní ovládání, podpora více měn, synchronizace přes Disk Google nebo Dropbox a také pěkné widgety.

Monefy - Budget & Expenses app
Monefy - Budget & Expenses app
‎Monefy: Money Tracker
‎Monefy: Money Tracker

My Budget Book (Android, iOS)

blank

Pokud příliš neholdujete modernímu cool designu a raději byste používali aplikaci, která je pojata stroze, jednoduše a zároveň nabízí všechny potřebné funkce, My Budget Book je pro vás jako dělaná. Úsměv na tváři vám může zkazit pouze to, že tato aplikace není jako jediná z dnešního výběru zdarma. Na druhou stranu je ale případná platba jednorázová.

Moje účty
Moje účty
Autor: OneTwoApps
Cena: 119,99 Kč
‎My Budget Book
‎My Budget Book
Cena: 49,00 Kč

Money Manager Expense & Budget (Android)

blank

Poslední aplikace z dnešního výběru ostatní vybrané v jedné věci předčí, totiž v počtu stažení. V Google Play si ji totiž stáhlo již více než 5 milionů uživatelů. Ti ji také hodnotí jako velmi podařenou, 4,5 hvězdičky při více než 150 tisících hodnocení je úctyhodné.

Autor článku blank
Alex Mensatoris
Externí redaktor SMARTmania.cz, kterého baví moderní technologie a marketing. Toho času student vysoké školy.

Kapitoly článku