Domů » Články » Redakce doporučuje: nejlepší aplikace pro správu osobních financí

Redakce doporučuje: nejlepší aplikace pro správu osobních financí

V penězích je dobré mít pořádek, i když zrovna na nic nešetříte. Klíčové je vedle osobní disciplíny také to, jaký nástroj ke správě financí používáte. Dnes si představíme aplikace pro Android i iOS, které právě k tomuto účelu slouží. ?

Wallet (Android, iOS) ??

První aplikací, kterou si dnes ukážeme, je Wallet. Pochází z dílen českých vývojářů BudgetBakers a může se pochlubit více než jedním milionem instalací na Androidu. Vedle základních funkcí, tedy zapisování příjmů a výdajů, zobrazování finančních přehledů, sestavování rozpočtů a plánování výdajů nabízí také řadu dalších vylepšení.

  • Propojení s účty některých bank (v současnosti Česká spořitelna, ČSOB, Equa Bank, Fio Banka, LBBW Bank, mBank, PPF Banka, Raiffeisenbank, Sberbank a UniCredit Bank)
  • Možnost sdílení účtů s rodinou, přáteli nebo kolegy
  • Povedená webová aplikace

Hodí se poznamenat, že některé funkce (propojení s bankami, podrobné přehledy a neomezený počet účtů) jsou dostupné pouze po zakoupení prémiové verze.

Spendee (Android, iOS) ??

I druhá aplikace z našeho výběru pochází od českých vývojářů. Spendee se v řadě ohledů podobá výše zmíněnému Wallet. Také nabízí možnost propojení s bankovními účty, sdílení účtů s přáteli nebo webovou aplikaci. Designově si ale jde vlastní cestou.

Pro některé funkce si musíte zaplatit prémiové členství. Spendee nabízí hned dvě úrovně tohoto členství: Spendee Plus (za které zaplatíte necelé 2 americké dolary) a Spendee Premium (za to zaplatíte necelé 3 americké dolary). Pro možnost propojení aplikace s bankovními účty je nutné mít zakoupené dražší členství.

Monefy (Android, iOS)

Monefy je zajímavě pojatá aplikace, která je oproti předchozím dvěma finančně výhodnější. Mezi její další výhody patří mimo jiné: intuitivní ovládání, podpora více měn, synchronizace přes Disk Google nebo Dropbox a také pěkné widgety.

‎Monefy: Money Tracker
‎Monefy: Money Tracker
Autor: Aimbity AS
Cena: zdarma+

My Budget Book (Android, iOS)

Pokud příliš neholdujete modernímu cool designu a raději byste používali aplikaci, která je pojata stroze, jednoduše a zároveň nabízí všechny potřebné funkce, My Budget Book je pro vás jako dělaná. Úsměv na tváři vám může zkazit pouze to, že tato aplikace není jako jediná z dnešního výběru zdarma. Na druhou stranu je ale případná platba jednorázová.

Moje účty
Moje účty
Autor: OneTwoApps
Cena: 109,99 Kč
‎My Budget Book
‎My Budget Book
Cena: 25,00 Kč

Money Manager Expense & Budget (Android)

Poslední aplikace z dnešního výběru ostatní vybrané v jedné věci předčí, totiž v počtu stažení. V Google Play si ji totiž stáhlo již více než 5 milionů uživatelů. Ti ji také hodnotí jako velmi podařenou, 4,5 hvězdičky při více než 150 tisících hodnocení je úctyhodné.

Alex Mensatoris

Externí redaktor SMARTmania.cz, kterého baví moderní technologie a marketing. Toho času student vysoké školy.

4 komentářů

  1. Wallet se mi na první pohled líbí, ale: Nějak se mi nechce svoje finanční data poslat někam na cizí servery..

    • Byl jsem s nimi temer od zacatku, pak skoro rok cekal na verzi pro ios, ale postupne horsi a horsi. Dojebali to prave propojovanim s bankovnim uctem a zmenou kategorii, ktere byly nasilne nuceny migrovat do ruznych kategorii a podkategorii. Takze puvodni kategorie nesly zachovat …

  2. Já mam V Richee Equa a Monetu a nemůžu si to vynachválit!

  3. Už 2 roky používám Cubux. Chválím

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).