Red Magic 7 zaujme hráče nezvyklou výbavou. Nubia nasadí i vícestupňové chlazení

Nubia Redmagic 6R recenze

Značka Nubia chystá další smartphone ze své herní řady Red Magic. V pořadí už sedmý model by měl být odhalen 17. února, avšak jeho výrobce postupně zveřejňuje upoutávky, které prozrazují část výbavy. Na co se můžeme těšit?

Red Magic 7: Herní koprocesor i aktivní chlazení

Smartphony Red Magic nejsou jenom obyčejné výkonné telefony, ale skutečně kapesní herní konzole, u nichž je myšleno nejen na vysoký výpočetní i grafický výkon, ale i na účinné chlazení, speciální ovládací prvky, rychlou odezvu displejů apod. Red Magic 7 bude chtít opět posunout laťku o něco výš, a proto přijde se speciálním koprocesorem Red Core No. 1, který se postará o zpracování zvuku, světla, vibrací a dotykových vstupů. Díky benchmarku GeekBench víme, že bude doplňovat Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1. Mimochodem: v tomto benchmarku měl testovací model 16 GB RAM a běžel na Androidu 12.

Red Magic 7 4

Aby se u takto výkonného hardwaru udržely teploty v přijatelných mezích, chystá Nubia velmi výkonný, vícestupňový systém chlazení. Hlavní roli má hrát ventilátor s 20 tisíci otáčkami za minutu. Nubia láká na zvýšené proudění vzduchu, tišší chod lopatek ventilátoru i na dosud největší chladicí desku s odpařovací komorou o celkové ploše 41 279 milimetrů čtverečních (to má být o 30 procent více než v případě Nubie 6).

Chystaný smartphone také bude vůbec prvním zařízením výrobce s poddisplejovou selfie kamerou, avšak v tomto ohledu žádné detaily zatím nemáme.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku