Domů » Bleskovky » RED Hydrogen One na infografice. První holografický telefon odhaluje veškerou výbavu

RED Hydrogen One na infografice. První holografický telefon odhaluje veškerou výbavu

Smartphone RED Hydrogen One byl poprvé odhalen více než před rokem, stále se však nedostal do prodeje. Výrobce dokonce odškodňuje kupce dražší titanové verze tím, že jim věnuje levnější hliníkový model zdarma; na ten se totiž bude čekat kratší dobu (více informací). Společnost RED nyní vypustila do éteru infografiku, která znázorňuje, jakými technologiemi je telefon napěchován.

Prostorový obraz i zvuk

Zastavíme-li se nejprve na přední straně, spatříme 5,7″ LCD panel s rozlišením 1 440 × 2 560 pixelů a jemností 515 ppi. Tento panel disponuje schopností zobrazovat hologramy, a to díky více vrstvám LCD se směrovým podsvětlením. Tato technologie umožňuje vidět zobrazené objekty každým okem s mírným posunem, což lidský mozek vyhodnotí jako 3D obraz vystupující nad displej. 3D obraz lze navíc zaznamenávat, a to díky duálním fotoaparátům vpředu i vzadu.

Nad displejem se nachází dvojice 8,3Mpx kamer, na zádech pak dva 12,3Mpx fotoaparáty podpořené LED bleskem. LED je i na čelní straně, slouží však především pro upozorňování na události. Prostorový je i zvuk linoucí se z předních stereoreproduktorů. Boky telefonu jsou ergonomicky tvarovány pro umístění prstů, najdeme v nich hardwarová tlačítka pro regulaci hlasitosti, mechanickou spoušť fotoaparátu, a také zamykací tlačítko s integrovanou čtečkou otisků prstů. Po obvodu telefonu pak ještě najdeme slot pro dvě SIM a microSD kartu, sluchátkový jack a USB-C konektor sloužící k dobíjení 4 500mAh akumulátoru. Záda telefonu ještě doplňuje pogo konektor při připojení modulárního příslušenství.

RED Hydrogen One: podívejte se první ukázku holografického displeje (video)

Vnitřnosti už zastarávají

Telefon žene kupředu čipset Qualcomm Snapdragon 835, v nabídce bude pouze jedna paměťová konfigurace s 6 GB RAM a 128GB úložištěm. Bohužel stále se neví, kdy se telefon začne prodávat, výrobce by si rozhodně měl pospíšit, neboť Qualcomm zřejmě již brzy představí nový Snapdragon 855 a RED Hydrogen One bude z hlediska čipsetu o dvě generace pozadu. A to od telefonu s cenou začínající na 1 295 dolarech (asi 28 600 korun bez DPH) rozhodně nechcete.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).