Domů » Recenze » Recenze Xiaomi Redmi Note: Číňan se zdravým tělem

Recenze Xiaomi Redmi Note: Číňan se zdravým tělem

Čínské už dávno neznamená jen levné a nekvalitní. Naopak se čím dál tím více objevují výrobci, kteří šlapu na paty těm renomovaným. Jedním takovým je Xiaomi, které na trh uvádí jeden úspěšný model za druhým.

Smartphony značky Xiaomi nejsou u nás stále moc známé, alespoň ne mezi laickou veřejností. Odbornější uživatelé a nadšenci čínské přístroje s Androidem a povedenou MIUI ROM dobře znají. Často jsou tyto modely hodnoceny velmi pozitivně vůči zavedené konkurenci. Například Xiaomi Mi3, který jsme nedávno testovali, se nám v redakci moc líbil a vlastně téměř způsobil globální poprask, protože díky výkonnému hardware a dobré ceně ihned začal konkurovat vlajkovým modelům zaběhnutých značek. Každá várka tak byla skrz e-shop výrobce vyprodána v řádech jednotek minut. A to se bavíme o desítkách tisíc kusů.


Xiaomi Redmi Note

Pokud se o mobilní telefony a dění kolem nich až tolik nezajímáte, nejspíše vaší pozornosti unikla další novinka z dílen čínského výrobce, přerostlý smartphone Redmi Note. Můžeme se dohadovat, jestli jeho označení má nějakou přímou vazbu na konkurenci v podobě Samsungů Galaxy Note, nicméně pokud hledáte Android smartphone s velkým displejem a nadstandardní výbavou, ale nechce se vám utrácet horentní sumy (zobrazit cenové srovnání), pak by Redmi Note mohl být zajímavou alternativou k „provařeným“ bestsellerům. Mohutná 5,5“ „plácačka“ totiž na první pohled nevypadá vůbec zle. Bohužel ale na ní nějaké ty mouchy zůstaly.


Za zapůjčení děkujeme internetovému obchodu Xiaomi-Store.cz, kde si telefon můžete zakoupit.

Klady (+)

 • kvalitní dílenské zpracování a materiály
 • velký IPS displej
 • slušná hardwarová výbava
 • nadprůměrná výdrž baterie
 • slot na microSD karty
 • skvělý poměr ceny a výkonu
 • široké možnosti nastavení v MIUI
 • notifikační dioda
 • dva sloty na SIM kartu

Zápory (-)

 • vyšší hmotnost
 • nudný design
 • horší optimalizace systému, občasné lagování
 • optimalizace prostředí MIUI pro velký displej
 • některé aplikace jsou v čínštině
 • nižší rozlišení displeje vzhledem k úhlopříčce
 • hodnota interní paměti
 • absence LTE a NFC

Graf ceny produktu Xiaomi Redmi Note poskytuje Heureka.cz

Obsah balení

Design prodejního balení Xiaomi byl vždy celkem jednoduchý – na povrchu najdeme jen logo výrobce bez jakýchkoliv dalších informací či obrázků. Balení nicméně působí poměrně bytelně a věříme, že dokáže telefon při putování k zákazníkovi bez potíží ochránit.

 

S obsahem je to nicméně slabší, mimo Redmi Note samotný a akumulátor zde totiž naleznete pouze nabíječku s oddělitelným microUSB kabelem a nepostradatelnou brožuru se základním návodem. Tím výčet bohužel končí, přinejmenším sluchátka nám výrobce opravdu přibalit mohl.

Design a zpracování

Po designové stránce u modelu Redmi Note nečekejte žádné výrazné výstřelky. Je to zkrátka velká černá placka, v našem případě s bílými zády. Ta kryjí celou zadní stranu a částečně také boky. Díky tomu se tělo telefonu ukládá do „vaničky“, a tak je celá konstrukce velmi pevná. I když jsme telefon měli k dispozici několik týdnů a nebyli jsme první, kdo ho vyndal z krabičky, nezaznamenali jsme žádné známky vůle v konstrukci nebo doléhání zadního krytu. Ten je mimochodem velmi lesklý a metalický. Všimnete si toho ale pouze při bližším zkoumání.

Velkým neduhem krytu je právě lesklý povrch, který za prvé klouže v ruce a za druhé se nepříjemné „matlá“ a špiní. Kryt lze sejmout vcelku snadno, pokud si najdete ten správný grif za pomoci zdířky microUSB na spodní hraně. Jiné místo, kam by šel pod kryt zasunout nehet, na těle není a zkoušet to kdekoli jinde po obvodu, nejspíš si nehet zlomíte. Záda telefonu nesou logo výrobce, hlasitý reproduktor, který kvalitou nijak nevyniká a zní možná až moc plechově, a nakonec vystouplou čočku fotoaparátu s přisvětlovací diodou.

 

Po sundání zadního krytu na vás „vybafne“ sytě oranžová baterie, která je opravdu obří, ale kapacita 3200 mAh tomu moc neodpovídá. Nad baterií jsou sloty, do kterých se dostanete pouze vyjmutím baterie. Slot úplně vpravo je pro microSIM a ty dva vlevo pro miniSIM. Ano, čtete správně. V době micro a nanoSIM karet se Xiaomi u tohoto modelu vrátil ke staré, dobré, velké miniSIM kartě. Takže s největší pravděpodobností budete po zakoupení Redmi Note shánět redukci nebo měnit SIMku.

  

Levý bok telefonu je zcela prázdný, pravý nese dvojtlačítko hlasitosti a pod ním zapínací klávesu Power. Obě jsou plastová a snaží se imitovat kov. Stisk je jistý a tlačítka dobře nahmatáte, ať už telefon držíte v pravé nebo levé ruce. Umístění zapínacího tlačítka na bok chválím a jsem opravdu rád, že pány v Číně nenapadlo dát toto tlačítko na horní hranu. Ta nese pouze 3,5 mm jack a druhý mikrofon. Spodní hrana pak již zmíněný microUSB a primární mikrofon.

  

Nejdůležitější a zároveň nejnudnější je přední strana telefonu. Celé černá, s jasně rozpoznatelným displejem o úhlopříčce 5,5 palce, čočkou druhého fotoaparátu a mřížkou sluchátka. Ve spodní části zůstává možná až zbytečně velká brada s rudými dotykovými tlačítky, která jsou dostatečně citlivá a reagují spolehlivě. Chápu, že v dnešní době je celkem těžké od sebe telefony nějak odlišit, nicméně alespoň okraje kolem displeje mohli v Číně udělat subtilnější a hlavně ten pod displejem, který má na výšku více jak jeden centimetr. Konkurence to umí a dobře.

  

Pokud shrnu výše uvedené, působí Xiaomi Redmi Note na první pohled vcelku dobře, ale nudně. Velký a bohužel velmi těžký (154 x 78,7 x 9,5 mm, 199 gramů) telefon neurazí, ale ani nezaujme a subjektivně je na tom s rozměry, hmotností a vzhledem o něco hůře než dva roky starý Samsung Galaxy Note II, který je mu asi nejbližším konkurentem. Redmi Note ale hraje především na cenu.


Galaxy S5 (5,1″) vs. Redmi Note (5,5″)

Hardwarová výbava, výkon a displej

Pokud by se vám dostala do ruky tisková zpráva z představení Redmi Note nebo výčet parametrů, velmi rychle byste nabyli dojmu, že jde o poměrně dobře vybavený smartphone, zvláště pak v cenové kategorii, ve které se pohybuje.

Podporu technologie Dual SIM je jistě výhodou, pokud překousnete dnes už lehce archaický formát karty. Osmijádrový procesor v našich končinách stále zní jako sci-fi, ale jen do doby než zjistíte, že jde o Mediatek s frekvencí 1,7 GHz a jeho výkon není tak dramatický, jak by se na papíře mohl zdát. Následuje grafika Mali 450MP4, 2 GB RAM a interních 8 GB, přičemž uživatel má k dispozici zhruba 6,3 GB. To není zrovna moc, a proto jsme byli opravdu rádi za přítomnost slotu pro microSD, který zvládne kartu s kapacitou až 32 GB.

 

Následuje vcelku standardní výbava zahrnující podporu Wi-Fi, Bluetooth 4.0, HSPA+, GPS, armádu senzorů. Z moderních funkcí tak chybí v podstatě jen LTE, NFC a podpora GLONASS. V této cenové kategorii nic závažného, i když absence LTE bude majitele brzy mrzet.

 

Pokud pominu občasné lagy při práci se systémem, které ale přičítám hlavně špatné optimalizaci MIUI, nepodařilo se mi Redmi Note za dobu testování dostat do úzkých. Výsledky benchmarků pak vypadají následovně:

 • AnTuTu Benchmark: 27 708 bodů
 • 3D Mark: Ice Storm – 5 954 bodů, Extreme – 3 998 bodů, Unlimited – 5 976 bodů

V bodovém hodnocení Redmi Note ztrácí na všechny současné a většinu loňských top modelů, což je ale nakonec pochopitelné. Neaspiruje na to být špičkou a řadí se rovnou do střední třídy. Co ale pochopitelné není, že dva roky starý Samsung Galaxy Note II má sice nižší bodové hodnocení, ale v praxi je pocitově rychlejší a plynulejší. A tady začínají první problémy Redmi Note.

 

Velký IPS LCD displej, ač s nižším rozlišením, vybízí k hraní her nebo sledování videa. S obojím si Redmi Note poradí. Video v HD i Full HD rozlišení mu nečiní potíže a náročnější hry, jako například Asphalt 8 Airborne nebo Real Racing 3 jakbysmet. Zároveň se nemusíte obávat navigace, protože citlivost na příjem signálu je velmi dobrá a fixování satelitů (s připojením k internetu) je v podstatě okamžité. Bez datové podpory si chvíli počkáte, ale rozhodně to bude v řádech maximálně desítek vteřin.

  

Problémy jsem nezaznamenal ani v oblasti příjmu signálu Wi-Fi nebo ze sítě mobilního operátora. O něco horší je snad jen kvalita zvuku při hovoru, kdy druhá strana zní jaksi kovově a stejným neduhem trpí již zmíněný hlasitý reproduktor. Nejde však o nic, co by jakkoli ubíralo na každodenní použitelnosti Redmi Note.

Zmínil jsem nižší rozlišení displeje. Což osobně vidím vzhledem k jeho rozměrům a celkové velikosti telefonu asi jako největší vadu. 5,5“ úhlopříčka si v dnešní době zaslouží mnohem více než jen HD rozlišení. Samozřejmě vzhledem k ceně, za kterou se Redmi Note prodává, je hodnota rozlišení v pořádku a většině zákazníků vadit nebude. Otázkou ale je, jestli by o něco vyšší cena a Full HD rozlišení nezaujaly větší počet zákazníků.

 

Jinak je displej velmi kvalitní. IPS panel zobrazuje barvy velmi věrně. Úhly, ze kterých na něj lze koukat, jsou velmi široké a čitelnost na ostrém světle patří sk lepšímu průměru. Celé to tedy kazí pouze ono rozlišení a fakt, že při bližším pohledu na displej prostě rozpoznáte jednotlivé pixely a hrubší rastr.

 

Shrnuto podtrženo, vzhledem k ceně disponuje Redmi Note velmi dobrou výbavou, ale na kolena ho sráží nižší rozlišení displeje a nutnost použít paměťovou kartu, protože interní kapacita je zcela nedostatečná ve světle toho, že aplikace zatím nelze přesouvat na microSD kartu. Výkonově ale na konkurenci nijak neztrácí a jen velmi nesnadno ho zaženete do úzkých, kde by mu došel dech.

Baterie a výdrž

Kapacita 3 200 mAh dnes už není nic nadstandardního, zvláště pak u telefonu s takto velkým displejem. Konkurenční modely se pohybují také okolo hodnoty 3 000 mAh a upřímně, od čínského výrobce, který nebývá „svázán“ aktuálními poměry na trhu, bychom očekávali přeci jen něco zajímavějšího.

Vcelku standardní kapacita baterie tak stačí na to, aby Redmi Note vydržel celý den běžného provozu zahrnujícího telefonování, komunikaci skrz SMS, maily a messengery, občasnou kontrolu sociálních sítí, hledání na webu a nakouknutí do map.

 

Jakmile se ale pustíte do něčeho náročnějšího, jako je třeba hraní her, nebo sledování videa, linka kapacity baterie (můžete si ji nechat zobrazit pod notifikační lištou, místo klasického ukazatele v levém horním rohu) doslova mizí před očima a například hodinové hraní Real Racing 3 si vzalo více jak polovinu kapacity baterie, což není zrovna málo.

 

Pokud byste se pak pustili do delšího sledování videa, což vzhledem k velkém displeji a solidnímu audio výstupu rozhodně není špatný nápad, připravte se maximálně na necelých 8 hodin zážitků, pak Redmi Note „umře“. Alespoň malý, leč bezvýznamným plusem je, že se při hraní her nebo sledování videa zbytečně nepřehřívá. To oceníte také v autě při navigaci, protože za předním sklem a optimálně připojen k nabíječce, se vám Redmi Note nerozteče jako tabulka čokolády.

Fotoaparát a záznam videa

S Redmi Note jsem fotil Dobový letecký den na letišti v Mladé Boleslavi. Počasí ten den bylo velmi nestálé a jasné slunce se na obloze střídalo s těžkými mraky a vydatným deštěm. Rozdíly mezi takovými podmínkami byly jasně patrné už při samotném focení a následně porovnání výsledků na displeji telefonu.

  

  
Další fotografie (v plném rozlišení) naleznete v této galerii

Za dobrého světla Redmi Note fotí rychle a dobře. Podává věrné barvy, celkem ostré detaily a problémy mu nedělají ani kontrasty v jednom záběru. Ostření je bleskurychlé, s výsledky prostě budete spokojeni. Jakmile se zatáhne, respektive se výrazně zhorší světelné podmínky, ostření se zpomalí, dostaví se šum a fotografie již nejsou tak věrné, jak byste podle výsledků za dobrého počasí čekali. O podivně zamlženém oparu nemluvě.

  

Režim Panorama funguje spolehlivě a plynule. Oproti tomu HDR raději nezapínejte, protože výsledky jsou hodně odlišné od reality a většinou rozmazané. Snad se toto zlepší s aktualizací systému. Video natáčí Redmi Note ve Full HD se snímkovací frekvencí 30 FPS. Pro výsledky platí to samé co pro fotografie, záleží na aktuálních světelných podmínkách.

Snímky i videa smartphone ukládá na paměťovou kartu, což je dobře, protože s interní pamětí by si uživatel moc dlouho nevystačil. V zahraničních fórech jsem narazil na uživatele, kteří měli problém s ukládáním multimédií na kartu, ale podle všeho se jednalo o chybu některé ze starších verzí firmware. Poslední dvě (označení 17 a 23) už jsou v pořádku a bez komplikací.

Operační systém a MIUI

Android 4.2.2 je v dnešní době už za zenitem a proto nezbývá než trpělivě vyhlížet aktualizaci na nějakou novější verzi. Nadstavba, o které výrobce mluví jako o „the coolest MIUI“, vzhledově nenadchne, ale ani neurazí. I přesto, že nabízí oproti čistému Androidu nebo konkurenčním produktům velmi zajímavé možnosti doplňkového nastavení, nakonec vás stejně nejvíce zklame to, jak špatně optimalizovaná je.

 

Telefon má výkonu dostatek, což ukázaly výsledky benchmarků a bezproblémový chod náročnějších her, ale třeba samotný pohyb v prostředí MIUI nebo spouštění a přepínání předinstalovaných aplikací bohužel drhne. Uživatelé v zahraničních fórech si však libují nad rychlostí a plynulostí systému, takže je možné, že problém je v české verzi. I když, těžko říct, zahraniční vzorek jsme v ruce neměli.

 

Pokud překousnete ono zmíněné lagování systému, čeká na vás pohledná, černo-oranžová nadstavba, která v základu nabízí celou řadu bonusových funkcí. Pominu možnost změny mřížky ikon na plochách, protože matice 4×4 nebo 4×5 ikon je na 5,5“ displeji spíše k smíchu. Naštěstí se tento neduh dá vyřešit alternativním launcherem, stejně jako absence menu aplikací a z toho plynoucí narůstající počet ikon a složek na plochách.

Mnohem zajímavější jsou drobnůstky jako třeba již zmíněná linka baterie pod notifikační lištou. Ušetříte si tak místo v horní liště, protože ikonka baterie zmizí. Také můžete ovlivnit chování notifikací od konkrétních aplikací a v liště si jejich ikony můžete povolit nebo zakázat. Ukazatel aktuálně přenášených dat také potěší, stejně jako zobrazení hodnoty doposud přenesených a zbývajících dat po stažení notifikační roletky. Ta dostala do vínku dvě strany. Jedna se stará o notifikace (ty jsou bohužel zbytečně velké) a druhá disponuje sadou různých přepínačů, jejichž seznam a jeho řazení si můžete libovolně upravovat.

  
Nastavení notifikací a dalších možností v MIUI

Telefonní aplikace, zprávy, kalendář a další částí běžné výbavy korespondují s celkovým vzhledem systému a není jim co vytknout. Stejně tak klávesnici, která jako by z oka vypadla té z čistého Androidu. Jediné, k čemu mám výhrady, je celková optimalizace systému pro takto velký displej. Všechny ovládací prvky, od ikon na ploše, přes všemožná dialogová okna, potvrzovací tlačítka až po číselník v aplikaci telefonu, jsou zbytečně velké. Trochu svěžesti a subtilnosti by systému rozhodně prospělo.

 
Občas zkrátka musíte počítat s tím, že na vás „vybafne“ nějaká aplikace v čínštině

Hnidopichům jako jsem já, pak bude chybět možnost personalizace zamykací obrazovky. Hodiny, datum a kruh s možností odemknout telefon nebo rychlého přístupu k fotoaparátu, telefonu či zprávám, je v dnešní době prostě málo, zvlášť u Androidu, který nabízí podstatně více.

 

Nezbývá než doufat, že v některé z dalších aktualizací systému zmizí ono otravné lagování a přijde novější verze Androidu, protože jinak je Redmi Note povedený smartphone s celkem propracovaným systémem, který k dobru dává nejen zajímavou softwarovou výbavu, ale také funkce a možnosti nastavení, které by rozhodně slušely i čistému Androidu.

Bonusové aplikace

Dual SIM je stále hodně poptávaná funkce a mnozí výrobci z tohoto faktu těží. V Redmi Note máte základní nastavení výběru SIM karet. Volíte si tedy, která se bude používat pro data a dále primárně pro hovory a SMS. Při příchozím hovoru vám telefon zřetelně ukáže, na kterou SIM je hovor směrován. Karty si samozřejmě můžete pojmenovat dle libosti.

 
Správce SIM karet a nástroj pro optimalizaci systému

Doplňkový software je jednou z výhod Redmi Note, respektive MIUI. Mezi ty nejzajímavější položky patří určitě aplikace Optimalizace, pomocí které čistíte telefon od zbytečných dat, pozůstatků surfování, kontrolujete přítomnost virů a podobně. Aplikace je jednoduchá, přehledná a funguje spolehlivě, hlavně co se čištění dat týká. 

Drobnosti jako hodiny, záznamník, rádio, svítilna, kalkulačka nebo kompas jsou dnes samozřejmostí a Google Play je plný alternativ. Nicméně ty standardní vzhledově korespondují se zbytkem systému, což rozhodně není k zahození. Stejně tak galerie a hudební přehrávač.

 
Aplikace Galeri a Hudební přehrávač

Hodit se bude i Záloha, která umí podle vašich preferencí zálohovat na microSD kartu kompletní obsah telefonu, včetně SMS zpráv, aplikací a jejich nastavení. Bezpečnost se pak stará o zamykání vašeho telefonu a zabezpečení dat při ztrátě nebo odcizení.

 
V MIUI ROM najdeme i pokročilý nástroj pro zálohu dat

Bohužel se mi nepovedlo rozchodit miCloud, vlastní cloudové úložiště a na něj navázané služby od Xiaomi. Mimo jiné s možností lokalizace a vzdáleného uzamčení nebo prozvonění telefonu. Za celou dobu testování mi nedorazil potvrzovací e-mail, ačkoli jsem si ho nechal odeslat několikrát. A ano, Spam jsem kontroloval. Kromě uvedeného miCloud umí zálohovat kontakty, poznámky, SMS a další data a jako specialitku zvládne odesílat SMS prostřednictvím prohlížeče v počítači. Poplatky jsou samozřejmě účtovány na vrub vaší SIM karty.

 
Zálohování dat a povedený Správce souborů

Konkurence

Konkurence je tvrdá a tím nejvýraznějším soupeřem je dva roky starý Samsung Galaxy Note II. Jde sice o výběhový model, ale za cenu kolem 8 500 Kč nabídne zhruba to samé co Redmi Note, v o něco plynulejším provedení, pro někoho atraktivnějším hávu a navíc s lepší optimalizací systému pro velký displej.

-
Galaxy Note II je aktuálně jedním z největších rivalů pro Redmi Note

Do výběru Redmi Note můžete zahrnout také Galaxy Note 3 Neo, který se aktuálně prodává za zhruba 8 500 Kč a čínskému Xiaomi rozhodně jde po krku. Pokud vám nevadí větší velikost, můžete sáhnout po starším, ale stále dobře optimalizovaném Samsungu Galaxy Mega 6.3.

-
Další konkurent opět pochází od Samsungu – Galaxy Mega 6.3

Do srovnání nesmíme zapomenout přidat ještě jednoho velmi výrazného hráče – Nokii Lumia 1320 (recenze) se systémem Windows Phone, která nabízí 6″ IPS displej a baterii s kapacitou 3400 mAh.

-

Následuje záplava smartphonů od Lenovo, Prestigio, Zopo, Huawei, Alcatel a dalších. Liší se ve finále jen minimálně a výběr bude záležet hlavně na ceně. Ty se pohybují v rozmezí od zhruba 5 tisíc do 9 tisíc korun. I přes to všechno, nejvážnějším konkurentem zůstává prvně zmíněný Samsung Galaxy Note II, který se od Redmi Note zase tolik neliší.

Závěrečné hodnocení

Xiaomi Redmi Note rozhodně není špatný smartphone, ale tento čínský výrobce má na víc, než jen na konkurenci dva roky starého Samsung Galaxy Note II nebo záplavu jiných čínských smartphonů, ve kterých se málokdo vyzná. Po špičkovém modelu Xiaomi Mi3, který nás opravdu namlsal, a sadě zajímavého příslušenství, jsme prostě čekali víc a Redmi Note tak pro nás je mírným zklamáním. Má sice velmi příjemnou cenu pohybující se o kolo 6000 Kč, ale záporné body získává za horší odladěnost systému a slabší optimalizaci prostředí vůči velkému displeji.

Pokud si ale zvyknete na drobné lagy a sžijete se s uživatelským prostředím MIUI, dostanete za zhruba 6 tisíc Kč kvalitně a bytelně zpracovaný přístroj disponující dostatkem výkonu a nadstandardní funkční a softwarovou výbavou, navíc s podporou dvou aktivních SIM karet, což ani jeden z výše zmíněných konkurentů nenabízí. Vzhledem k ceně musíme pochválit kvalitu fotografií, avšak pouze za dobrých světelých podmínek.


Graf ceny produktu Xiaomi Redmi Note poskytuje Heureka.cz

Marek Hajn

Nadšenec a občas early adopter. Recenzent praktik a analytik teoretik. Současné "everything Apple" nebylo vždy, nemusí být navždy a neznamená, že ostatním platformám jsou dveře zavřené. Naopak. Je potřeba si hrát a zkoušet novinky.

21 komentářů

 1. yun (neregistrovaný)

  Tahle recenze je fakt rozporuplná a jde z bi cítit naprosto subjektivní názory a nesené nesnášenlivost vuci xiaomi. Nejdřív pisete jak je mobil slabší na benchmarcich a pak pisete, ze přeci je jen výkonný… Další věci je displej, lidi si na jeho rastr nestezuji a četl jsem před vaší 3 recenze a všude říkají, jak jim ten rastr nejde moc vidět i když jde o HD. Taky říct, ze 3200mah není nic za zavratnyho nemyslitelné vazne? Řekněte mi kdo dává do mobilu aspoň 3000mah v cenové hranici 6000? To možná je tak standardem top modelu kolem 12.000. A co me fakt dostalo je srovnávat optimalizaci Miui s touchwiz. Ta rada, at si koupi samsungy note 2 a nebo snad nemyslitelné vážně. A hlavně me dostalo jak někdo může říct, ze je samsung plynulejsi.

  Nejhorší fakt recenze, kterou jsem kdy četl plna nesmyslu a ještě k tomu se blbe cetla

  • yun (neregistrovaný)

   Psal jsem to na mobilu se slovnikem. Ten formulář je tady moc malý a nedokáží si to po sobě pořádně zkontrolovat…

  • K te baterii, pokud hodina hraní ukousne polovinu, tak je to tragédie. Samsung Galaxy Se vydržel při hraní hry NOVA 3 více než 4 hodiny.

   Navíc chipset mediatek není žádná sláva, kdyby radši použili qualcomm.

   Note 2 je v téhle cenové relaci žhavý kandidát, který ma přidanou hodnotu hlavně ve wacom digitizeru a stylusu.

  • yun (neregistrovaný)

   za příplatek víc jak 2.500 se nevyplatí a hodina hraní definitivně nekousne polovinu, tomu se mi nechce příliš věřit, chápal bych 30%,-40% ale určitě ne polovinu

  • Jaký příplatek navíc? Za 6tis sezenes Note2 v top stavu s rok a půl záruky. Tedy víc než 1 rok při koupi Xiaomi.

   Pokud autor zmiňoval hodinu, budu věřit hodinu. Jinak by to byla jak zmiňujes špatná recenze.

 2. Hrozná recenze. Autor neví NIC o MIUI ROM CZ ? Autor si stěžuje na aplikace v čínštině ? Autorovi doporučím sledovat MIUI.CZ aby příště nepsal blbosti.

  čau.

 3. Pepa (neregistrovaný)

  Souhlasím s příspěvky výše. Recenze je až moc okatě napsána s negativním přístupem k Xiaomi, jednotlivé části se navzájem popírají a chybí Videopohled. Příště radši nechte recenze na Jirkovi.

 4. Negativní přístup k Xiaomi rozhodně nemám. Naopak bych ocenil více těchto přístrojů mezi lidmi a modely Mi3 a Redrice se mi líbí. Záplava Samsungů a podobných už začíná být na ukicích dost nudná. Bohužel Redmi Note je nepřesvědčivé zařízení a pokud ho někdo alespoň 14 dní nepoužíval, těžko to posoudí.

  Stojím si za tím, že pro běžného uživatele jsou na trhu lepší alternativy a komunita kolem MIUI je sice fajn, ale ne pro každého.

  Z recenze nevyznívá, že jde o špatné zařízení. Je ale potřeba u něj počítat s kompromisy a rozhodně to není taková pecka, jak si někteří myslí.
  A pokud má být MIUI ROM skvěle optimalizovaná, jak někteří tvrdí, tak nechápu proč Redmi Note laguje i po hard resetu. Dělal jsem ho během testování 3x, ale nepomohl.

 5. Redlink (neregistrovaný)

  já naopak souhlasím s autorem recenze. Xiaomi note jsem si koupil před týdnem, za ty peníze dobrý ale prostě má svoje mouchy. a ty aplikace v čínštině mi taky vadí a nejsem žádný geek abych to řešil někde na fóru. používám to co jsem si koupil, ne co si někde dobastlím bokem.

  • Chápu, že appky v čínštině lze snadno odstranit a s MIUI si pohrát, ale z pohledu běžného uživatele je to v podstatě sci-fi něco takového řešit.

 6. vojtus (neregistrovaný)

  Ja ho mam tyzden, cisto novy, za 170 eur, tj nieco za 4600kc, za tu cenu mu note 2 konkurovat nemoze, ani vykonom, ani cenou a vlastne ani jeden smartphone zo spomenutych alternativ! Plynulost sme porovnavali s kolegovym note-om2 a mozem povedat, ze xiaomi nebol na tom zle, ba by som povedal ze az lepsie, co potvrdil aj antutu test. Dalsi kolega ma uz tu spomenutu nokiu a ta ma sice lepsiu vydrz na bateriu (cca +1 den), ale za to moze aj windows, ktory je menej narocny.

  K tym app v cinstine. Nie je to az take zle, ako sa to tu popisuje. Tych app je len zopar a su to pre nas aj tak nepotrebne aplikacie, urcene len pre cinanov. Je to asi to iste ako keby bola app pokec.sk v smartphone v cine. V xiaomi s tym asi rataju, ze nie kazdy ich bude potrebovat a daju sa odinstalovat. Android od miui.cz je prelozeny dobre a nie je mu co vytknut, asi preto je na ich web odkaz aj priamo od vyrobcu.

 7. Martin P. (neregistrovaný)

  Marek Hajn: Ono laguje nejen Red Note ale i poslední Redmi 1S. MIUI prostě nemá co na slabém HW dělat. Mi3 , Mi2 ale lowend fakt ne-e.

  • Když jsem zkoušel MIUI na jiných, vykonnějších modelech, šlapala jako hodinky. U Redmi Note to tak přesvědčivé bohužel nebylo.

  • Jiří (neregistrovaný)

   Ja pouzivam MIUI 5 na prastarem kramu XPERIA PRO. Neni to sice vykvet rychlosti, ale nepouzitelne to take neni.

 8. johnny (neregistrovaný)

  Koupil sem redmi note s posledni verzi miui a predtim sem vlatnil galaxy s2 huawei p6 i nekolik cinanu nevim nezda se mi system zalagovany myslim ze se to dost prehani zato uz sem videl par zalagovanych samsungu i lg .. mam ho teprv asi tyden tak se uvidi ale mtk 6592 mi neprijde jako slaby hw ….

  • Netvrdím, že Redmi Note je špatný a zbytek světa úžasný. Mně osobně se tenhle přístroj za ty peníze celkem líbí, ale je o určitých kompromisech. Což je ale vzhledem k ceně a zacílení pochopitelné. Nicméně v recenzi musím na ty kompromisy upozornit.

   Některé LG a zvlášť Samsungy bývají po začátku prodeje ne zrovna optimálně fungující, ale třeba zmiňovaný Galaxy Note II je, podle mě, zajímavá volba, protože po zhruba 2 letech prodeje a aktualizací je z něj spolehlivý smartphone, zvlášť co dostal některé fičury z Note 3.

  • Jiří (neregistrovaný)

   Vsak uvidime co udela komunita behem roku s Redmi Note, treba dostane i MIUI 6. Treba se upravi i kernel az vyda mediatek ovladace.

 9. Myslím, že smartphone bez LTE je dnes již velmi špatná koupě. Zvláště pak u modelů, u kterých se dá předpokládat, že si ho pořizuje náročnější klientela pro kterou je rychlý net důležitý. Za pár měsíců bude LTE prakticky všude tam, kde dnes bylo pouze EDGE. To je dnes bohužel stále na velké části republiky. I uživatelský komfort oproti 3G je nezanedbatelně lepší. Přijít o podstatnou část toho, co dělá smartphone smartphonem – tedy použitelný net jen pro úsporu pár tisícovek je myslím velmi, velmi krátkozraké. Pokud na to někdo dnes nemá, doporučuji s nákupem nového telefonu počkat pár měsíců – to by dostupných telefonů s LTE mělo být již dost.

  • Martin P. (neregistrovaný)

   Pak je tu ještě teorie, že levné smartphony z Číny si kupují nemajetní\chudí\šetříkové ze skupin geekůvé, teenagerů, nerdů atd…. A těm absence LTE nevadí protože na pořádný datový tarif nemají.

  • Jiří (neregistrovaný)

   Nebo meststi hipsteri co nechteji Copysung (=mainstream) a 3G jim v lokacich kde jsou staci.

   Taktez uzivatelsky zazitek s MIUI je blizsi iOsu, nez strohemu androidu pripominajicimu graficke systemy z PC prelomu 80. a 90. let.

 10. Michal (neregistrovaný)

  No pánové, nedá mi sem nenapsat vlastní postřehy. Jsem spokojeným vlastníkem Redmi Note a musím Vám říci, že je to bombice. Stabilně připojené 3G, firemní Exchange synchronizace, sem tam kouknu na Web. Firmware z MiUi CZ verze 25. Když telefon moc nepoužívám – pár hovorů 20x 2min průměrně, pár WhatsApp zpráv, pár SMS, tak telefon vydrží 3 dny v pohodě… Při zapnutí navigace, filmu nebo hry to jde s výdrží rapidně dolů. Co se týká výkonu, tak k tomu nemám sebemenší výtku – předchozí telefon jsem měl Samsung S3 taky s MiUi a tohle je prostě o level výše. Ale i zápory jsem našel … Displej holt není pro každého, protože 5,5 palce je opravdu obrovská potvora a do kapsy se vejde jen u kalhot do práce. Z kraťasů prostě vypadává… Vibrování mám nastaveno na nejsilnější a i přesto v kalhotách nepoznám, že někdo volá, GPS fix je o trochu horší než u S3, neexistuje držák do auta s nabíjením (ani Brodit, ani Kidigi), čidlo na okolní světlo si žije svým životem, ale to pravděpodobně opraví v další verzi ROM.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).