Domů » Recenze » Recenze Xiaomi Mi3: Příjemné překvapení z Číny

Recenze Xiaomi Mi3: Příjemné překvapení z Číny

Vlajkovou loď čínského výrobce Xiaomi lze sehnat i v České republice, cena je však takřka srovnatelná s konkurenty zavedených značek. Přesto nás Xiaomi zaujalo a pozornost si právem zaslouží.

Společnost Xiaomi se za několik posledních let vypracovala z neznámého výrobce na poměrně velkou společnost a dokonce se stihla stát jedničkou na čínském trhu. Na všech smartphonech od této značky běží notně upravený Android (modifikace MIUI), což je současně jedna z nejlepších dostupných ROM i pro spoustu jiných zařízení.

Oproti nedávno testovanému modelu Red Rice (recenze), jenž cílil především na uživatele vyžadující příznivý poměr ceny a výkonu, míří Mi3 na samotný vrchol a na souboj vyzývá vlajkové lodě renomovaných značek. Mezi jeho hlavní zbraně patří špičková hardwarová výbava v čele s procesorem Qualcomm Snapdragon 800, špičkovým pětipalcovým Full HD displejem a v neposlední řadě 13Mpx fotoaparátem.

-

Xiaomi Mi3 se ve světě prodává ve dvou variantách, původní verzi pohání čip NVidia Tegra 4 a neporadí si s evropskými 3G sítěmi, námi testovaná varianta, kterou výrobce začal nabízet od ledna tohoto roku, je vybavena čipem Snapdragon 800.

Mrkněte se, kde Xiaomi Mi3 se Snapdragonem 800 pořídíte nejlevněji

Klady (+)

 • kvalitní dílenské zpracování
 • skvělý displej
 • výkonný hardware
 • vydařený systém s MIUI modifikací
 • notifikační dioda

Zápory (-)

 • chybí slot pro paměťové karty
 • absence LTE
 • nepříliš kvalitní záznam videa
 • chudý obsah balení
 • vyšší cena na českém trhu

Za zapůjčení děkujeme internetovému obchodu XiaomiMobile.cz, kde si telefon můžete zakoupit

Obsah balení

Design krabiček Xiaomi byl vždy velmi strohý, na povrchu najdeme jen logo výrobce bez jakýchkoliv dalších informací či obrázků. Balení nicméně působí poměrně bytelně a věříme, že dokáže telefon při putování k zákazníkovi bez potíží ochránit.

- - -

S obsahem je to nicméně slabší, mimo smartphone samotný a akumulátor zde totiž naleznete pouze nabíječku s oddělitelným microUSB kabelem, sponku na vyjmutí šuplíčku se SIM kartou standardní velikosti (!) a nepostradatelnou brožuru se základním návodem. Tím výčet bohužel končí, přinejmenším sluchátka nám výrobce opravdu přibalit mohl.

Videopohled

Xiaomi Mi3 (Snapdragon 800)

Konstrukce & design: Plast s imitací kovu

Hned zpočátku musím podotknout, že konstrukce smartphonu mne po prvním vybalení opravdu velmi příjemně překvapila. Pevný plast v kombinaci se skleněnou přední stranou působí opravdu hodnotně a celá konstrukce je pevná jako skála. Během testování jsme se nesetkali s jediným zavrzáním a na těle nenašli žádnou vizuální nedokonalost. Mohlo by se zdát, že Mi3 je vyrobena z hliníku, ale nenechte se zmást – kryt je skutečně plastový, avšak hliník velmi dobře imituje. Vše je dokonale slícované a ani při silnějším promačkání se neobjevuje nepříjemné skřípání.

 

Jestliže máme konstrukci něco vytknout, pak je to bezesporu fakt, že úchop v ruce není zrovna snadný a budete muset být velmi obezřetní, aby vám telefon nespadl. Hlavním důvodem je samozřejmě velikost, nemůžeme se však ubránit dojmu, že pár milimetrů výrobce ubrat mohl a držení mohlo být o chlup pohodlnější. Alespoň umístění bočních tlačítek je (v případě, že jste pravák) takřka ideální a regulaci hlasitosti se zamykací klávesou máte vždy na dosah palce. Pod displejem se nachází tři kontextová tlačítka viditelná pouze pokud jsou rozsvícená, zleva je to Možnosti, Domů a Zpět.

-

 - - -

Po stránce vzhledu, nakolik se do určité míry jedná o subjektivní záležitost, nemůžeme vytknout zhola nic. Stříbrný plast dodává na exkluzivitě a detaily jako čočka fotoaparátu čtvercového tvaru či elegantně vyvedená boční tlačítka (byť inspiraci u Nokie v tomto bodě výrobce nezapře) tvoří dohromady funkční a dobře vypadající celek. Hned několik lidí z mého okolí si telefon se zájmem prohlédlo a dalo mi v tomto za pravdu.

- - -

- - -

Displej: Prostorných pět palců

Pět palců a Full HD rozlišení jsou hodnoty ve třídě high-endů dnes již naprosto standardní, Xiaomi se však nenechá zahanbit ani v otázce kvality. Barevné podání IPS panelu je na naprosto špičkové úrovni a problémem není ani čitelnost na venkovním světle. Několikrát se mi stalo, že po odemčení zařízení špatně registrovalo mé doteky a bylo potřeba jej znovu uzamknout a odblokovat. Ostatní majitelé takový problém nicméně neregistrují a tak se podle všeho jednalo o chybu týkající pouze našeho kusu.

- - -

Za zmínku stojí i odolné krycí sklíčko Gorilla Glass 3. Během dvoutýdenního testování bez pouzdra a fólie se na něm neobjevila jediná rýha a svůj účel tak plní na jedničku. Podsvícení je rovnoměrné, výborné jsou i pozorovací úhly a jas lze nechat regulovat automaticky díky světelnému čidlu.

- -

Hardware a zvuk: Trhač asfaltu

V útrobách Xiaomi Mi3 se nachází jeden z nejvýkonnějších dostupných procesorů, konkrétně čtyřjádrový Qualcomm Snapdragon 800 taktovaný na frekvenci 2,3 GHz. Ten je doplněný grafickým akcelerátorem Adreno 330 a 2GB operační pamětí. Z výše uvedeného je jasné, že o nedostatku výkonu nemůže být řeč. S tímto hardwarem si bez problému pustíte film ve Full HD, zahrajete i ty nejnáročnější hry a samozřejmě se jeho přítomnost pozitivně odrazila i na plynulosti systému. Na telefonu jsme spustili několik benchmarků a výsledky jen potvrzují výše uvedené:

 • AnTuTu: 36 337
 • Quadrant Standart: 21 438
 • 3D Mark Ice Storm Unlimited: 18 873

U levnějšího sourozence Xiaomi Red Rice jsem měl drobné výhrady ke kvalitě výstupu do sluchátek, v případě Xiaomi Mi3 však o nedostatcích nemůže být řeč. Zvuk je nadmíru kvalitní a také vyvážený, tedy nikoliv přebassovaný jako právě u Red Rice. Hlasitý reproduktor našel své místo na spodní hraně, což je poměrně logické, výkony které podává však nejsou oslnivé. Abychom byli přesnější – s kvalitou není problém, v rámci možností je slušná, avšak hlasitost rozhodně není tak vysoká, jak bychom si přáli a přeslechnutí hovoru v hlučnějším prostředí nebude ničím výjimečným.

K dispozici jsou varianty s vnitřním úložištěm o velikosti 16 GB a 64 GB, přičemž mi jsme k testu obdrželi první jmenovanou. Reálně je k dispozici 13,36 GB, což není vhledem k ostatní výbavě nijak oslnivá hodnota, pokud vám však stačí nainstalovaných několik her a menší sbírka hudby, bude to pro vás dostatek. Xiaomi podporuje standard USB OTG, tudíž je možné data přehrávat  z připojeného flash disku. Příplatek za verzi s větší pamětí je asi dva tisíce korun, což se nám zdá adekvátní. V současné době je ale celkem problém 64GB verzi sehnat.

 

Baterie a výdrž: Při troše snahy zvládne dva dny

Pod neodnímatelným zadním krytem se nachází baterie o solidní kapacitě 3050 mAh. S přihlédnutím k použitému hardwaru a energeticky náročné obrazovce nejde o nijak dechberoucí hodnotu, praktické výsledky nás však přesto pozitivně překvapily. Při běžném používání zahrnujícím přibližně hodinu a půl brouzdání po internetu (střídavě přes 3G/WiFi), hodinu poslouchání hudby, několik minut hovoru a pár textových zpráv nebude větší problém dostat se na dva celé dny a jas může být nastaven na automatický.

Při hraní náročných her jdou procenta samozřejmě rapidně dolů, to však není nic, co bychom zrovna Xiaomi mohli vyčítat. Provedli jsme také standardizovaný test výdrže v podobě přehrávání Full HD videa ve smyčce s vyjmutou SIM, aktivní WiFi a synchronizací, se zvukem do sluchátek na poloviční hlasitost a maximálním jasem. Xiaomi se odporoučelo na minutu přesně po pěti hodinách. To není nijak oslnivý výsledek, velký podíl na tom ale má právě nejvyšší možný jas, jelikož displej je zde jednoznačně tím největším „žroutem“ energie. Celkově tak výdrž můžeme zhodnotit jako lehký nadprůměr, jednodenní výdrž je však jistá i při velmi náročném používání.

Operační systém a bonusový software

Jak už jsme zmiňovali v úvodu, operačním systémem je notně upravený Android – MIUI ROM. Ten se může s ledovým klidem srovnávat s nadstavbami zavedených výrobců jako třeba TouchWiz nebo Sense, v mnoha ohledech (například široké možnosti nastavení) je i překonává.

  
Hlavní obrazovky s aplikacemi a widgety

Hned zpočátku musím vyzdvihnout perfektní odladění systému – během testování jsem se nesetkal s jediným pádem aplikace či zpomalenou animací, všechno funguje doopravdy perfektně rychle.

 

Android je přítomen ve verzi 4.3 „Jelly Bean“, rozpoznávat jej však budete jen stěží. MIUI vsází na barevné kulaté ikony a prostředí bez nabídky aplikací, tedy se všemi programy přímo na základních plochách, podobně jako je tomu třeba u systému iOS. Na plochy samozřejmě lze přidávat widgety, přičemž počet ploch je prakticky neomezený (u dvacítky jsme přestali počítat). Velikost mřížky je 5x4, ve spodní části obrazovky se nachází ještě čtyři zástupci aplikací.

 

Vraťme se ještě na odemykací obrazovku – v její spodní části se nachází kruh, jehož tažením dolů zařízení odemknete. Tahem do stran poté můžete rychle spustit nějakou aplikaci a při přehrávání hudby se ještě objeví tlačítka pro pozastavování a přeskakování skladeb.

Komplexní notifikační obrazovka

Velkou proměnou prošla notifikační lišta, která může mít dvě různé podoby. První možností je dvoustránková, tedy upozornění a přepínače zvlášť. Druhou volbou je kompaktní což znamená, že pod notifikacemi je umístěna posuvná lišta se zástupci, jež je možné libovolně měnit a seřazovat k obrazu svému. Možnosti nastavení a personalizace jsou vskutku široké a nabídka nastavení má pro lepší přehlednost rovnou dvě záložky – na jedné se nachází veškeré položky, na druhé jen ty nejpoužívanější.

 

Pojďme se pozastavit u některých předinstalovaných aplikací. Začněme u Galerie. Ta třídí jednotlivé obrázky podle složek, umožní také snímky ukládat na cloudové úložiště MiDrive. Nechybí zde ani jednoduchý editor, s nímž můžete obrázky ořezávat či měnit barevné nastavení. Zastavme se i u Hudebního přehrávače. Ten nabízí mimo standardní škálu funkcí i různé nadstandardní vymoženosti, jako jsou například automatické i manuální opravy ID3 tagů či filtrování malých souborů tak, aby se vám do knihovny nepřidávali kupříkladu zvuky aplikací apod. Škoda jen, že chybí nastavení ekvalizéru.

 

Za zmínku určitě stojí aplikace s názvem Optimalizace,což je sada utilit pro udržování plynulosti systému a sledování klíčových informací o zařízení. Umí tak odstraňovat cache aplikací, upozornit vás po přesáhnutí limitu stažených dat a nechybí ani antivirus. Za zmínku určitě stojí skutečnost, že telefon je z výroby rootnut, avšak povolení aplikacím musíte udělovat jednotlivě právě skrze tento program. Výrobce chválíme za přítomnost jednoduchého Správce souborů, který umožňuje základní správu dat v úložišti.

 

Vestavěný Kalendář nabízí standardní škálu funkcí v podobě možnosti upozornění na události, jejich odkládání a opakování a samozřejmě nechybí ani synchronizace s Google účtem. V aplikaci Hodiny, jejíž ikona mimochodem ukazuje aktuální čas, můžete mimo světového času využít ještě budíky (nechybí opakování, odkládání a další doplňkové funkce), stopky a časovač. Výčet ukončeme drobnými prográmky jako třeba praktický Záznamník zvuku, Svítilna či Kompas.

 

Celkově tak v oblasti softwaru nemůžeme nic vytknout – prostředí je perfektně odladěné, dobře vypadá a navíc jej výrobce nezahltil nadbytečnými aplikacemi, které si v případě potřeby lze kdykoliv stáhnout z Obchodu Play.

Konektivita a navigace

Nikoho nepřekvapí přítomnost standardní trojice (respektive čtveřice) v podobě WiFi, Bluetooth 4.0 a GPS s GLONASS. Příjem WiFi signálu je na velice dobré úrovni a to samé lze říci i o GPS. Výrobce tentokrát neopomněl ani NFC, LTE však budete hledat marně. Je to opravdu škoda, jelikož to se pomalu začíná rozšiřovat i v České republice a telefon prodávaný za pěticifernou částku by jím měl být vybaven.

Telefonování, zprávy, prohlížení internetu

V této oblasti nenarazíte na žádná překvapení, vše nicméně funguje bezchybně. Aplikace Kontakty je rozdělena na dvě karty, kdy v první se nachází výpis hovorů a ve druhé kompletní seznam s možností rychlého vyhledávání buď skrze vertikální lištu s písmeny či přes hledací řádek. Číselník je možné otevřít na první jmenované záložce. Podobně jsou na tom i Zprávy, tradičně rozdělené do konverzací a k tomu ještě na oblíbené a všechny. S tím souvisí i klávesnice, což je současně snad jediná část systému, která se neliší od čistého Androidu. Vzhledem k prostředí vůbec nesedí, původní MIUI klávesnice ale byla kvůli nepodpoře českých znaků odstraněna.

 

Kvalita zvuku při telefonování je na dobré úrovni a žádné stížnosti jsem nezaznamenal ani z druhé strany. Škoda jen tiššího reproduktoru, který lze i na maximální hlasitost v hlučnějším prostředí přeslechnout. Za zmínku určitě stojí výrazná notifkační dioda vedle sluchátka, jež umí blikat různými barvami a upozorňuje na zmeškané události.

 

Velký displej přímo vybízí k brouzdání po internetu a bohatě vám k tomu postačí vydařený vestavěný prohlížeč, který je součástí nadstavby MIUI. Stránky načítá korektně a vysokou rychlostí (samozřejmě za předpokladu dobrého připojení), pohyb po stránkách je taktéž bleskový. V této oblasti tak není co vytknout.

Fotoaparát a video: Prostor ke zlepšení by tu byl

Třináctimegapixelový snímač je umístěn v levém horním rohu zadní strany a vedle něj se ještě nachází přisvětlovací LED dioda. Škoda, že výrobce opomněl hardwarovou spoušť, na takto velkém těle by se určitě místo našlo. Kvalita fotografií je vcelku solidní a byť nedosahuje na absolutní špičku, běžnému uživateli postačí.

- - -

- - -

Pochvalu zaslouží věrné barevné podání a hloubka ostrosti je taktéž obstojná, příliš patrný je naopak šum a za horších světelných podmínek jde kvalita výsledků dle očekávání rapidně dolů. Výrobce bohužel opomněl optickou stabilizaci a tak je nutné mít při snímání pevnou ruku.

- - -
Další snímky pořízené Xiaomi Mi3 + odkaz pro stažení v plném rozlišením najdete v naší galerii

- - -

Zklamáním je naopak video v rozlišení 1920 x 1080 px, u nějž je šum poměrně znatelný a ani s ostrostí to není zrovna slavné, o rychlosti přeostřování nemluvě. Nejde o úplnou katastrofu, konkurence tohle však zvládá lépe. Problémy se objevují také při přeostřování na blízké předměty a během pohybu po zabírané scéně se občas objevuje drobná deformace obrazu, ostatně podívejte se sami na přiloženou ukázku.

Xiaomi Mi3: Camera demo (1080p), Snapdragon version

Pozastavme se u prostředí fotoaparátu, kde naopak nemůžeme nic vyčítat. Uprostřed vpravo se nachází velká spoušť, pod ní rychlý přístup do galerie a nad ní přístup do nastavení. Zde jsou přítomny možnosti typu Panorama, HDR či různé barevné filtry. Zajímavou funkcí je „spoušť zvukem“, což znamená, že snímek bude zachycen na hlasitý povel, v praxi jsme ale při používání této funkce uspěli zhruba dvakrát z pěti pokusů. Nechybí ani pokročilé funkce jako třeba detekce tváře či ukládání polohy, kde byla fotografie pořízena. Nastavení je poměrně široké a tak si lze spoustu věcí upravit k obrazu svému.

Konkurence

Konkurentem číslo jedna je LG G2 (recenze). Tento model jihokorejského výrobce nabídne srovnatelnou hardwarovou výbavu, o trochu větší displej a lepší fotoaparát. Oba smartphony mají rozsáhlé nadstavby a vybrat tu lepší je spíše otázka preferencí. LG navíc podporuje LTE, Xiaomi však kontruje vydařenou konstrukcí, která přeci jen působí hodnotněji a celkově je kvalita zpracování na vyšší úrovni. Korejský zástupce pak zaujme ještě cenou, která je v případě 16GB varianty zhruba o 1500 Kč nižší než v případě Xiaomi.


LG G2

Dalším konkurentem je Nexus 5 (recenze), jenž zaujme čistým Androidem s jistou podporou do budoucna. Jinak se jedná o srovnatelné smartphony, přičemž Xiaomi opět vede v oblasti konstrukce a použitých materiálů. Cenové srovnání vychází ve prospěch Nexusu.


Nexus 5

V podobných cenových hladinách se pohybuje nové Blackberry Z30 (recenze), které sice strádá v oblasti hardwarové výbavy, může ale zaujmout zajímavým operačním systémem s několika nadstandardními funkcemi. Ani u něj se nezapomnělo na LTE, obrazovka však nabídne rozlišení „jen“ 720 x 1280 px.


BlackBerry Z30

Za konkurenty lze označit i loňské vlajkové lodě výrobců HTC a Samsung, tedy modely One (recenze) a Galaxy S4 (recenze). Oba nabídnou o něco slabší hardware, Samsung ale jako jediný z této trojice podporuje paměťové karty a HTC zase boduje skvělými stereoreproduktory na přední straně. Oba také pořídíte ve více barevných variantách, než Xiaomi a výhodou jsou i menší rozměry. Nedá se ale říct, že by některý z těchto tří smartphonů byl nejlepší a vše záleží na osobních preferencích.

Závěrečné hodnocení: Předsudky stranou

Xiaomi Mi3 je nejen plně srovnatelné s produkty „zavedených výrobců“, jde hlavně o skvělé zařízení, které je doopravdy radost používat. Mezi hlavní výhody můžeme zařadit vydařenou konstrukci, špičkový hardware, kvalitní displej a výtečnou nadstavbu MIUI, jež patří mezi nejlepší modifikace Androidu vůbec. Špatný není ani fotoaparát, ačkoliv video by ještě zasloužilo vylepšit. Vytknout tak musíme především absenci paměťových karet, trochu větší rozměry/hmotnost a opomenuto nemuselo být ani LTE.

Mrkněte se, kde Xiaomi Mi3 se Snapdragonem 800 pořídíte nejlevněji

Cena okolo 11 600 Kč za 16GB variantu a 12 800 Kč za 64GB variantu rozhodně není zanedbatelná a nabízí se otázka, jestli by nebylo lepší vzhledem k postavení značky na českém trhu zvolit částku nižší. Náklady na servis, dvouletou záruku a další náležitosti se ale někde musejí projevit. Případně se také nabízí možnost objednání ze zahraničí, kde můžete ušetřit. Obdobně vybavená konkurence od známějších výrobců ve srovnání s Xiaomi pořád vychází dráže, nicméně právě filosofií společnosti vždy bylo nabízet telefony za maximálně dostupnou cenu. Pokud o tomto modelu přemýšlíte, rozhodně vám jeho koupi nebudeme rozmlouvat. Jedná se o povedený smartphone s obrovským výkonem, který rozhodně vyčnívá z řady.

Martin Pavlović

O technologie se zajímám odjakživa. Kromě nich mě baví také urbanismus a městská mobilita, hudba a společenská témata. Nejraději trávím čas v sedle kola, na kulturních akcích, s analogem v ruce nebo doma u knih, filmů i videoher.

36 komentářů

 1. lte (neregistrovaný)

  Co by mělo motivovat k nákupu tohoto číňana, když cena je srovnatelná s konkurenty zavedených značek a na rozdíl od zmíněného se samozřejmostí poskytují plnou LTE konektivitu?!

 2. No to taky nevím a abych řekl pravdu, tak nad tím stále přemýšlím… Proč si koupit toto Xiaomi, když je tady LGG2, Nexus 5, Xperia Z1, Z1c, Z30, atd…

 3. jarda (neregistrovaný)

  Polovicni cena by byla akorat.

 4. Mannik (neregistrovaný)

  Ta chyba při odemykání je způsobena romkou (mám Optimus 4X a na CyanogenModu mám to samý a nikdo jiný to nemá, protože všichni nepoužívají českou romku) a pokud si někdo stěžuje na cenu, tak ať si ho koupí z číny.. cena Snapdragonové verze i s dph je cca 9000.

 5. loko (neregistrovaný)

  závěr? kupte LG G2

 6. Pokky (neregistrovaný)

  I na českém trhu je cena ok, telefon bez kompromisů a Qualcomm 800 za 12 000 je podle mě v pohodě. A to nemluvím o vyladěném softwaru s mnoha vychytávkami, který má update každý pátek. Za tu cenu jde sice koupit G2, ale jak je u LG zvykem podpora je nikde. Ostatní výrobci jsou u ceny nad 16 000,- CZK.

  • Pokky (neregistrovaný)

   Jediného konkurenta vidím v Nexus 5 .. ale tu už jde o preference.

 7. trollcz (neregistrovaný)

  Číňan s reklamosystémem mi nesmí do domu.

 8. panove resit tady zda telefon ma LTE ci nema je ponekud liche, za prve vetsina z vas meni kazdej rok telefon, za druhy pokryti LTE je tak smesny a napriklad u O2 stale funguji pouze data, ze 80% obyvatelstva bude jedno, jestli to LTE ma nebo nema, leda ze by jezdili za internetem do Prahy.

  • i slot na pametovky .) a jak uz tadyk nekdo psal proc toto kdyz je za ty prachy spousta jinych variant .)

  • U O2 uz pouze data nefunguji. O2 spustilo fallback, takze uz zadny problem.

  • Presne tak,mohu potvrdit + je potřeba mit novejsi SIM, tzv. USIM.

  • knizmi (neregistrovaný)

   SLIM84:

   1. 80% obyvatelstva to možná může být jedno teď, ale rozhodně ne za rok. A že u telefonu za >10 000,- očekávám, že mi nějakou dobu vydrží.

   2. Pokrývání LTE bude s velkou pravděpodobností o dost rychlejší než tomu bylo u 3G, protože funguje na nižích frekvencích (které se lépe šíří) a tím pádem na pokrytí stejně velké oblasti je oproti 3G potřeba méně vysílačů. Navíc se dá chytit uvnitř větších budov, kde 3G nemá šanci, pokud vám zrovna nestojí vysílač vedle domu.

   3. Jsem mimo Prahu a jako na potvoru mám LTE signál i na místě, kde se 3G nechytá (souvisí s odstavcem výše). Takže nevím, proč by měl kdokoli za LTE jezdit do Prahy.

  • Slim84: jak píše „knizmi (neregistrovaný), podpora LTE je v konečné fázi (možná již nyní) vzhledem k LTE pokrytí významnější než 3G (3G je na velké části území více méně přeskočeno), na hlas samozřejmě tak jako tak využiješ 2G.

   Navíc 3G bylo totálně zmršené nastavením BTS (vyšší váha před 2G i přes faktickou nižší rychlost), celkově, čím rychleji opustíme smutné téma 3G, tím lépe. A shodou okolností, naproti tomu jde i aukce a především operátoři.

   Jinými slovy, pokud se bavíme o přístroji, který má sloužit i s daty, dnes je zařízení bez LTE nemá absolutně smysl zahrnovat do úvah.

 9. nohask (neregistrovaný)

  Ciujem: „LG navíc podporuje LTE, Xiaomi však kontruje vydařenou hliníkovou konstrukcí, která přeci jen působí hodnotněji.“

  „Mohlo by se zdát, že Mi3 je vyrobena z hliníku, ale nenechte se zmást – kryt je skutečně plastový, avšak hliník velmi dobře imituje.“

  Nieco mi uniklo alebo to len nespravne chapem?

 10. Trochu nechápem pri záporoch – chudý obsah balený…neviem či čakáte vždy že vám tam výrobca dá druhý telefón zadarmo, alebo neviem čo tam čakáte.

  Občas sa v balení objavia vcelku slušné slúchatka ale inak je to všade rovnaké.

  Budte vôbec radi že tam aspoň tu nabíjačku dáva.

  A je to Xiaomi alebo Kšiaomi?(Lebo pri Xiaomi Mi-two ste to hovorili inak)

  • Kdyby v balení byla alespoň sluchátka, do záporů bychom „chudý obsah balení“ nedávali. Když je ale v základu jen nabíječka a kabel, je to přece jenom trochu málo. Xiaomi se správně čte „siaomi“ s lehce změkčeným s. Pokud jsem to někdy ve videu vyslovil chybně, omlouvám se za to.

  • Kdyby tam sluchátka dali, tak byste zase do záporů daly, že jsou nekvalitní pravděpodobně. Já třeba ke svému telefonu ani přiložená sluchátka nerozbaloval, rovnou jsem použil svá vlastní.

   A kdyby tam nebyly, tak by se nic nestalo, telefon bych si i tak koupil, dle mého se nejedná vůbec o +/- atribut si myslím.

   A je zvláštní, že u Moto G jste chybějící sluchátka do záporů nedaly, navíc nabíječku, pokud vím, přikládal extra jen Amazon.

   [odkaz]

   Jinak díky za recenzi :)

  • Martin Pavlović

   Moto G ale stojí sotva polovinu, navíc má mnohem zajímavější poměr cena/výkon (pokud u Xiaomi počítáme české ceny) :) U takhle drahého telefonu bych alespoň ty špunty, pouzdro nebo folii očekával…

  • Martin P. (neregistrovaný)

   Martin Pavlović:

   Moto G:

   -nemá víc než 16GB ( 12GB)

   -nemá v balení ani nabíječku natož sluchátka , pouzdro nebo folii

   -nemá výměnou baterii

   -nemá počeštěnou ROM

   Tak bych řek, že to je tak jedna ku jedné

 11. lojzik (neregistrovaný)

  X se čte jako měkké š.

  • Ondřej Gardavský

   Pokud bychom měli být úplně přesní, tak z fonetického hlediska jde o „neznělou alveo-palatální sykavku“. Špička jazyka je u spodních zubů, hřbet jazyka se pak dotýká alveolárního výběžku (ten výběžek za horními zuby) a vysloví se „S“, které v tomto případě vyjde takové „ušišlané“. Rozhodně to má blíž k S než Š…

 12. Martin P. (neregistrovaný)

  Stále furt to samé hype levných smartphonů z dovozu.

  Je to přeceňovaný průměr , jediné pozitivum je to „být jiný“ . Kvalita, výkon, příslušenství, podpora atd je průměr nebo i horší.

 13. Velda (neregistrovaný)

  Co vám šibe, enbo co furt máte s tím chudým balením telefonů?

  To nemáte na to, aby jste si pořídili nějaké svoje vlastní sluchátka? Proč by sakra v tom balení mělo být něco navíc? Kupujete si snad telefon, ne? Na co člověk potřebuje s každým novým telefonek další sluchátka, které jsou stejně leda tak na vyhození do koše nebo USB kabel s nabíječkou, kterou stejně už má od předchozího telefonu…?

 14. Ollaf (neregistrovaný)

  Mě nedochází, jestli jste tak hloupí, nebo se v tom nevyznáte, ale hlavní předností mi3 je jeden z nejvýkonějších procesorů současnosti a jeden z nejlepších grafických čipů..tyhle komponenty mají pouze telefony od 15 tisíc výš..krom LG..znáte někdo výsledky benchmarků telefonů? Mi3 má nejvyšší skore a je uváděna jako nejvýkonější telefon(nejspíš i díky velmi dobře sladěnému systému)Převálcovala jak Samsung, HTC, Xperii tak i Iphone..nemá LTE ani pamětovky..to je škoda..za cenu o 5 tisíc nižší než konkurence se to dá přenést..

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).