Sledujte nás na YouTube

Recenze THL T6 Pro: Překvapivě dobrý Android za tři a půl tisíce

Na našem trhu se odnedávna můžete setkat se smartphony značky THL. Mezi nimi naleznete i levný model T6 Pro, jehož výbava s přihlédnutím k ceně rozhodně nepůsobí špatně. Nabízí osmijádrový procesor i 5″ HD displej. Jak moc se na něm nízká cena podepsala v praxi?

Společnost THL patří mezi další z mnoha čínských výrobců, s nimiž se v poslední době setkáváme i na našem trhu. Stejně jako ostatní vsází primárně na dobrý poměr ceny a výkonu, což platí i pro dnes recenzovaný model T6 Pro, který se prodává za cenu okolo tří a půl tisíc korun.

Jestliže očekáváte vskutku minimální výbavu, pak jste ovšem na omylu. Smartphone s operačním systémem Android 4.4 KitKat totiž nabídne pětipalcový displej s HD rozlišením, podporu dvou SIM karet, osmijádrový procesor od MediaTeku, 1GB operační paměť a fotoaparát s rozlišením osm megapixelů. To jsou s přihlédnutím k ceně vskutku solidní specifikace, kde je tedy háček?

Ani podrobnější pohled na seznam výbavy zásadní kompromisy neodhalí – řekli jsme si proto, že je dokážeme odhalit pouze praktickým používáním. THL T6 Pro jsme pořádně proklepli a na následujících řádcích se dozvíte, jestli jde vskutku o tak výhodnou nabídku, jak se na první pohled zdá, nebo nějaké kostlivce ve skříni přece jenom má.

Za zapůjčení telefonu děkujeme společnosti eD‘ system Czech, a.s.

Podívejte se, kde můžete tento smartphone pořídit za nejlepší cenu

Klady (+)

 • velmi slušný výkon
 • pevná konstrukce
 • dobře optimalizovaný systém
 • podpora dvou SIM
 • nízká cena

Zápory (-)

 • průměrná výdrž
 • horší barevné podání displeje
 • záznam videa pouze při 15 fps
 • nedokonalosti v překladu do češtiny
 • absence LTE

Obsah balení

Zařízení je zabaleno v bílé krabici překvapivě velkých rozměrů, která je sice poněkud nedobytná, to ovšem nepovažujeme za závratný problém. Důležité je, co se skrývá uvnitř. Mimo samotný smartphone je to nabíječka s oddělitelným microUSB kabelem doplněná o laciné peckové handsfree (to se kvalitou hodí vskutku jen pro účely telefonování či nouzový poslech hudby) a dvojici matných fólií na displej. Ty se sice škrábou takřka pohledem, jejich přítomnost v balení nicméně musíme obzvláště vzhledem k ceně smartphonu ocenit.

Konstrukce a design: V hlavní roli plast

THL T6 Pro rozhodně nepatří mezi ta zařízení, u nichž byste hádali na pohled vyšší cenu, než za kterou se ve skutečnosti prodává. Vyhotoven je z matného a poměrně lacině působícího plastu, který na bocích zařízení oživují stříbrné linky a vpředu poté černý rámeček s displejem a senzorovými klávesami.

 

Abychom výrobci nekřivdili, konstrukce samotná je poměrně pevná a ačkoliv se sem tam ozve drobné zavrzání, zařízení působí poměrně bytelně. Zvolené materiály a strohý vzhled ovšem mají za následek dojem lacinosti. To na druhou stranu není nic, co by nějak omezovalo použitelnost zařízení a tak to lze snadno přehlédnout. Jen při snímání zadního krytu jsou na místě obavy o jeho zlomení, ohýbá se totiž vskutku snadno.

  

  

Odemykací klávesu naleznete na pravém boku a je dobře dostupná palcem, tlačítka hlasitosti se poté nachází na protější straně. Jsou ovšem umístěna poměrně vysoko a dosáhnout na ně není úplně snadný úkol. Úchop v ruce je poměrně jistý, jedna ruka vám ovšem pro ovládání celého displeje pochopitelně nepostačí. Konstrukce sice nepůsobí příliš hodnotně, v praxi u ní ale nenacházíme žádné větší problémy ani z hlediska zpracování, ani z hlediska ergonomie.

Displej: Barvy poněkud pokulhávají

IPS obrazovka nabídne úhlopříčku pět palců v kombinaci s rozlišením 720 x 1280 px, což dává výslednou jemnost 294 ppi. Jde o naprosto akceptovatelné parametry, které vzbuzují naději na poměrně solidní podívanou. Barevné podání je ovšem poněkud mdlejší a při pohledu z větších úhlů se navíc deformuje. Vyloženě špatná je černá, která působí spíše jako poněkud specifický odstín šedé.

Čitelnost na přímém světle je s maximálním jasem dostačující, při ostrém svitu je ovšem potřeba si stínit rukou. Výrobce naštěstí neopomněl automatickou regulaci jasu, jež funguje poměrně dobře, má však tendence nastavovat o stupínek nižší hodnoty, než by bylo příjemné. Displej tak není vyloženě špatný, cenově srovnatelný Honor 3C (recenze) je ovšem o krok dále.

Hardware a zvuk: Výkon Samsungu Galaxy S4

Stejně jako většina podobně levných zařízení vsází i THL na procesor od Mediateku, konkrétně jde o čip MediaTek MT6592M sestávající z osmi jader Cortex A7 na frekvenci 1,4 GHz. Doplňuje ho 1GB operační paměť a 8GB interní úložiště, které je rozděleno na 2GB a 4,3GB  prostor. Další místo lze získat díky slotu na microSD kartu (až 32 GB). Tato sestava je dostatečně výkonná pro plynulý běh operačního systému, videa ve Full HD rozlišení, ale i náročnějších 3D her, jako je například Goat Simulator. Za tři a půl tisíce korun se tak jedná o opravdu solidní porci výkonu, což ostatně dokazují i výsledky z benchmarků.

 • AnTuTu: 27 800 bodů
 • 3DMark Ice Storm Extreme: 4 391 bodů
 • Geekbench 3: 360/1902 bodů

Reproduktor na zadní straně umí vyvinout poměrně slušnou hlasitost, ta je však samozřejmě na úkor kvality. Zvuk je lehce zastřený a postrádá jakýkoliv větší detail, jiné použití, než pro vyzvánění a notifikace tak nedporoučujeme. Výstup do sluchátek pak nabídne vcelku solidní projev, který sice není nejčistší a také by mohl být detailnější, běžnému posluchači však postačí.

 

Baterie a výdrž: Tady se šetřilo

THL T6 Pro dostalo do vínku baterii o nepříliš oslnivé kapacitě 1900 mAh. V praxi se tak při běžném používání (hodina a půl brouzdání po internetu, půl hodina poslouchání hudby, několik hovorů a sms, automatický jas) dočkáte přibližně jednoho dne výdrže s dostatečnou rezervou, pokud se alespoň trochu uskromníte. Pokud se trochu omezíte, dostanete se na dva dny a budete-li v používání hodně střídmí, tři dny by také měly být docílitelné. Výdrž nicméně zařazujeme do lehkého podprůměru a větší akumulátor by rozhodně nebyl na škodu.

Provedli jsme také standardizovaný test výdrže, který zahrnoval přehrávání HD videa ve smyčce s maximálním jasem a poloviční hlasitostí zvuku vedeného do sluchátek. Telefon se vybil po 4 hodinách a 10 minutách, čímž se jen potvrzuje výše uvedené.

Operační systém: Téměř čistý Android

Výrobce zvolil operační systém Android 4.4 KitKat, který je přítomen v relativně nezměněné podobě, ačkoliv jako čistý bychom jej rozhodně neoznačili. Změnou prošel mimo jiné design ikon, který je velmi pestrý a barevná pozadí se přidávají i ke staženým aplikacím. Působí to ve finále poměrně nekonzistentně, a to obzvlášť vzhledem k relativní strohostí zbytku prostředí, jde však o vadu ryze kosmetickou.

 

Pochválit naopak musíme optimalizaci, která je na velmi dobré úrovni. Systém reaguje na povely okamžitě a je zcela svižný, ani při náročnějších úkonech se navíc nezadýchá více, než by bylo zdrávo. Pravidlu, že Android za takto nízkou cenu bude extrémně pomalý a zasekaný, tak již odzvonilo a THL T6 Pro je toho skvělým důkazem.

Logika prostředí je totožná jako u čistého Androidu, odemykací obrazovka nabídne rychlý přístup k fotoaparátu, zprávám a telefonování v závislosti na tom, jakým směrem posunete ikonu. Na hlavní plochy pak můžete umisťovat libovolné zástupce a widgety, ve spodní části se poté nachází několik ukotvených aplikací a vstup do abecedně seřazené nabídky aplikací.

 

Notifikační lišta je rozdělena na dvě části, z nichž v jedné se nachází samotná oznámení a ve druhé poté přepínače a rychlé přístupy. Nabídka nastavení je rozdělena do několika logických celků, za zmínku zde stojí především položka Správa SIM vztahující se k podpoře dvou aktivních SIM karet na příjmu. Nastavit zde tak můžete, jaká bude využívána pro které úkony, potažmo lze toto rozhodnutí vždy provést až při konkrétním kroku (před zahájením hovoru tak budou k dispozici dvě ikony reprezentující dvojici čísel a podobně).

Zajímavou funkcí známou spíše ze zařízení s větší obrazovkou je „Multitasking Window“ (další nepřeložený výraz), který můžete rychle spouštět z notifikační lišty. Umožní otevřít galerii, hudební přehrávač či jednoduché poznámky ve zvláštním okně, jež si následně můžete libovolně posouvat po obrazovce.

Bonusové aplikace

V telefonu naleznete také několik aplikací nad rámec úplného základu, z nichž stojí za zmínku jednoduchý Správce souborů, který umožní procházet úložiště a pracovat s jednotlivými položkami. Dále je předinstalována aplikace DU Speed Booster, jenž různými způsoby umožňuje zrychlit běh systému, potažmo efektivněji využívat energii. Nechybí zde tak správce aplikací, čištění operační paměti a mezipaměti a také tzv. „Game booster“, jenž při spuštění vámi zvolených aplikací zcela omezí jakékoliv ostatní procesy na pozadí a soustředí výkon na tu právě běžící.

 

Potěší předinstalovaný Adobe Flash Player, s nímž si poradí i vestavěný prohlížeč. K dispozici je také  několik praktických nástrojů, jako je jednoduchý poznámkový blok, úkolovník, svítilna využívající LED diodu u fotoaparátu a záznamník zvuku. Softwarovou vybavenost tak celkově můžeme zhodnotit kladně a jediné, co v základu postrádáme, je nějaký pokročilejší kancelářský balík. Na druhou stranu, v Obchodě Play se nachází hned několik bezplatných aplikací tohoto typu a tak se nejedná o velký problém.

Telefonování, zprávy, organizace

Aplikace pro telefonování je rozdělena na dvě části. Tou první je číselník se seznamen nejpoužívanějších kontaktů, pomocí něhož můžete i vyhledávat mezi vašimi uloženými čísly. Odsud je k dispozici také rychlý přístup k výpisu hovorů a do druhé aplikace, kterou představuje samotný seznam kontaktů. Ten je rozdělen na tři záložky, z nichž v jedné jsou umístěné oblíbené kontakty, v prostřední všechny a v poslední skupiny.

 

Sluchátko pro telefonování je dostatečně hlasité a zvuk relativně čistý, protistrana si na kvalitu projevu také nestěžovala. SMS jsou rozděleny do konverzací, z nichž můžete mazat i jednotlivé položky. Pro psaní je připravena standardní klávesnice od Google, jež podporuje psaní tahem, automatické opravy či hlasové zadávání. V případě, že preferujete plně manuální zadávání, nechybí možnost vše výše uvedené deaktivovat.

 

Vestavěný kalendář nabídne několik způsobů přehledu a také synchronizaci s vaším Google účtem nebo počítačem. K událostem lze přidávat i různé podrobnosti jako například místo a zúčastněné osoby, nechybí také možnost přidat více upozornění a nebo jejich opakování.

Pro budíky je připravena standardní aplikace od Googlu, v níž je k dispozici opakování po dnech, nastavení délky odložení a ztišení či možnost využívat tlačítka pro ovládání hlasitosti ke ztlumení či posunutí.

Multimédia, konektivita

Aplikace pro přehrávání hudby dá vzpomenout na časy Androidu ve verzích začínajících číslovkou 2, takřka se totiž neliší právě od té, jež byla v té době základem. Přítomny jsou tak čtyři záložky, pomocí nichž můžete přepínat mezi procházení po interpretech, albech, skladbách či seznamech stop. Potěší přítomnost grafického ekvalizéru, pomocí něhož si lze zvukové podání přizpůsobit k obrazu svému.

 

Obrázkové soubory a videa jsou soustředěny do Galerie, která nabízí procházení podle složek nebo místa či času pořízení. K dispozici je také jednoduchý editor, jenž obsahuje různé barevné filtry, možnost ořezávání, přidání rámečku či úpravu barev a parametrů s nimi souvisejících. Vestavěný přehrávač videa si poradí i s HD rozlišením, na titulky ale zapomeňte. Pro základní použití postačí, pro jakékoliv pokročilejší ovšem raději sáhněte po některé z alternativ dostupných v Obchodě Play.

Drobným překvapením se stala úplná absence prohlížeče Google Chrome, jenž je u naprosté většiny zařízení s Androidem standardně předinstalován. Místo něj je k dispozici jednoduchý prohlížeč se základní nabídkou funkcí, který sice umí vynutit verzi webu pro PC či uložit stránku ke čtení offline, postrádá ale třeba anonymní režim. Alternativou k němu je Baidu browser, jenž oplývá i různými pokročilejšími funkcemi a přehledným prostředím, je však pouze v anglickém jazyce. Samotná rychlost načítání není nejlepší, ale s trochou trpělivosti naprosto odpovídající. Pohyb po stránkách je více či méně plynulý.

 

Telefon si neporadí se sítěmi LTE a majitelé tak budou odkázání na 3G připojení. I to však poskytuje solidní rychlost pro brouzdání internetem a při potřebě náročnějších úkonů je k dispozici připojení WiFi 802.11 b/g/n. To doplňuje Bluetooth 4.0 a GPS, jež nabídne obstojnou rychlost fixace i pokud se zrovna nacházíte uvnitř budovy. Překvapením by bylo NFC, nicméně na to si v této cenové kategorii ještě musíme nechat zajít chuť.

Fotoaparát a záznam videa

Ve výbavě naleznete osmimegapixelový fotoaparát se světelností f/2.2, jemuž sekunduje přisvětlovací LED dioda a dvoumegapixelový snímač nad obrazovkou. Z hlediska kvality můžeme vzniklé fotografie označit za solidní – potěší dobrá úroveň detailů a přijatelná ostrost, špatné není ani barevné podání, ačkoliv občas je trochu mdlejší a někdy se také setkáte s až příliš výrazným nádechem do červena.¨

Celkově se nicméně THL T6 Pro ve své cenové kategorii řadí mezi ta lépe fotící zařízení, ale zázraky od něj v žádném případě nečekejte.

-

- - -
Další snímky včetně odkazu pro zobrazení v plném rozlišení najdete v naší galerii

- - - 

Kvalita videa ve Full HD rozlišení je naopak hodně podprůměrná a nebojím se použít označení tragická. Záznam by si zasloužil lepší ostrost a především plynulost, příliš věrné není ani barevné podání. Aktivace digitální stabilizace je celkem k ničemu, když se video ukládá jen při 15 snímcích za vteřinu. Výsledek je tak velmi trhaný a nepomůže ani přepnutí do HD rozlišení.

Aplikace pro fotoaparát je zdánlivě velmi jednoduchá, ukrývá však poměrně širokou škálu funkcí. Nechybí zde HDR režim, režim Krásná tvář pro co nejlepší portréty a panorama, s nímž můžete zachytit různé široké záběry. K dispozici je také možnost aktivovat spoušť gestem či nechat fotoaparát přeostřovat v závislosti na pohybu vámi vybraného objektu.

K dispozici jsou různé barevné efekty a scénické režimy, nechybí ani rozpoznávání tváře či zachycení úsměvu. Pochvala patří výrobci za možnost deaktivovat zvuk spouště a při snímání pohyblivé scény zase přijde vhod možnost sériového snímání. Někdo by mohl postrádat manuální nastavení expozice či ruční ostření, vzhledem ke schopnostem fotoaparátu ale nejsou takto pokročilé možnosti příliš potřeba a po softwarové stránce je tedy vše v naprostém pořádku.

Konkurence

Jakkoliv je poměr cena/výkon v případě THL T6 Pro vskutku působivý, rozhodně se nejedná o jediný zajímavý smartphone v ceně do čtyř tisíc. Za zvážení určitě stojí nedávno recenzovaný Honor 3C (recenze). Ten oproti THL vede v otázce displeje, který je sice papírově totožný, barevné podání je ovšem u Honoru výrazně lepší. Totéž platí i pro výdrž baterie a zmínit musíme také pečlivěji propracovanou nadstavbu, čímž narážíme třeba na nekompletní překlad u THL.

To vrací úder především cenou, jež je nižší o necelých pět set korun. Pravda, není to mnoho, ale mezi smartphony pod čtyři tisíce korun se jedná o nemalé procento z celkové částky. Nutno také dodat, že THL nabídne o něco větší výpočetní výkon, díky čemuž na něm náročnější hry běží plynuleji.

 

Číslem dva v našem výběru se stal Acer Liquid E3. Jeho obrazovka je o 0,3 palce menší, zachovává si však HD rozlišení a rozhodně se nejedná o špatnou podívanou. Z hlediska výkonu opět vede THL, srovnatelné jsou pak oba telefony v otázce výdrže baterie. Acer potěší překvapivě dobrým 13Mpx fotoaparátem a elegantním designem, opět je však zhruba o pětistovku dražší.

 

Do třetice všeho dobrého může kupce zaujmout také Microsoft Lumia 535. Ten se liší především přítomností operačního systému Windows Phone 8.1, jehož pojetí je oproti Androidu poněkud odlišné, rozhodně však má co nabídnout a je třeba vyzdvihnout velmi dobrou optimalizaci. Horší je rozlišení displeje, jež na úhlopříčce pět palců činí pouze 540 x 960 px. Nižší je také rozlišení fotoaparátu, ten však u Lumií bývá silnou stránkou a rozhodně bychom jej tak na základě takového údaje neodepisovali. THL i v tomto případě vede v otázce výkonu, který je zkrátka a jednoduše v této cenové kategorii bezkonkurenční. Z hlediska výdrže jsou na tom pak oba telefony podobně.

 

Závěrečné hodnocení

Na THL T6 Pro se lze dívat ze dvou úhlů pohledů. Tenhle kousek vám bude neustále připomínat, kolik jste za něj v obchodě zaplatili. Konstrukce je sice bytelná, ale dojmu lacinosti se neubráníte, displej také navzdory slibným parametrům nepatří mezi to nejlepší, co je za dané peníze k dostání a poněkud zvláštní grafika prostředí spolu s nedokončeným překladem také nepůsobí nejlépe.

Pak je tu ale druhá strana mince. Za tři a půl tisíce korun dostanete svižný Android s velmi výkonným hardwarem, jemuž snad až na LTE a NFC ve výbavě vskutku nic podstatného nechybí. Smířit se musíte s průměrnou výdrží baterie, není ovšem natolik špatná, aby to nějak závratným způsobem omezovalo použitelnost. Na danou cenovou kategorii se rovněž dočkáte solidních výsledků u8Mpx fotoaparátu, video je ale naopak velmi špatné. Potěší i taková drobnost, jako dvojice ochranných fólií v balení.


Podívejte se, kde můžete tento smartphone pořídit za nejlepší cenu

Jako celek tak můžeme THL T6 Pro zhodnotit veskrze kladně. S přihlédnutím k ceně je samozřejmě potřeba počítat s kompromisy a náročnějším uživatelům zařízení vyhovovat nebude, pokud však nechcete za smartphone utratit mnoho a pídíte se především po poměru cena/výkon, pak se jedná přinejmenším o zajímavou volbu, která se mezi konkurencí rozhodně neztratí.

Martin Pavlović

Redaktor webu SMARTmania.cz a současně student jednoho z pražských gymnázií. Dalšími koníčky jsou mimo technologie také společenské dění, cestování a fotografie. Milovník kvalitní literatury a hudby.

23 komentářů

 1. Shield (neregistrovaný)

  [odkaz] toto bude jeho větší konkurent.

 2. Kolousek001 (neregistrovaný)

  Už mě z těch číňanů začíná sakra bolet hlava. To abych si teď koupil pořádnou zásobu normálních telefonů a šetřil si je na budoucnost, protože jak je vidět za pár let tu nic jinýho než číňani nebude.

  • LivingLegend (neregistrovaný)

   Jo a co se nevyrabi v cine? Mozna snad jen BB

  • uni (neregistrovaný)

   LivingLegend: Něco jiného je “vyrobeno v číně” a něco jiného “navrhnuto v čině-čínská společnost”.

  • Stringman (neregistrovaný)

   Měl jsem BB Classic,a na krabičce bylo napsáno Made in China,Z3 vyrábí Foxconn,snad jen ty Passporty jsou montované v Mexiku,a to asi taky z čínských součástek…..tak nevím.

 3. Olda (neregistrovaný)

  Čínské telefony, hlavně ty z levnějších (

  • Olda (neregistrovaný)

   … doplnění, web si neporadí se znakem “menšítko”

   Čínské telefony, hlavně ty z levnějších ( méně jak 5000Kč) mají velmi často mizernou audio část, takže při volání vás proti strana často velmi špatně slyší. Nevím, jestli je to případ i tohoto kousku, ale zajímalo by mě, jestli při testování vůbec takovou funkci jako telefonování zkoušíte?? V poslední době se mi zdá, že se testuje jen prostředí telefonu, jestli někde něco nevrže a to podstatné nikoli.

  • Martin Pavlović (neregistrovaný)

   V kapitole o telefonování vždy naleznete o kvalitě zvuku při hovoru zmínku.

 4. Roucha (neregistrovaný)

  Telefon mi přijde naprosto dostačující, proč kupovat dražší telefony za x-krát víc peněz? Teď to třeba pěkně srovnali na [odkaz]

  • uni (neregistrovaný)

   To holt nech na ostatních. Např. u tohoto přístroje, proč za něj nedat peníze máš odpověď přímo v článku:

   * horší barevné podání displeje

   * záznam videa pouze při 15 fps

   * absence LTE

  • uni (neregistrovaný)

   A to srovnání, to snad nemyslíš vážně:) Odbýt “test” displeje “oba mají IPS a 300vs500 ppi=kvalita srovnatelná” je hodně drsné.

   Nic jsme se nedozvěděli o počtu dotyků, oleofobní vrstvě, antireflexní vrstvě, kalibraci sRGB, jasu (min-max), rychlost odezvy na stisk, rychlost překreslování, tvrzení, Zerogap,… tady všude může (resp. BUDE) rozdíl. A jaké překvapení, rozdíl v displeji na konec markantní. Až je s podivem, kde všude se dá ušetřit.

   Tak, to máme displej, můžeme pokračovat výkonem pamětí, CoC, kvalitou audia, bezdráty, rychlost lokalizace ze satelitů….. Proto dáváš více peněz, protože chceš věci lépe funkční než na úrovni “vydrápáno do skály”.

  • -pekr- (neregistrovaný)

   Uni, viděl jsi někdy naživo vůbec jediný telefon z dílny THL? Možná tak u piva a THC k tomu, ne? A ty olea a jinak fóbní kraviny, to je fakt super – naprosto Ti chybí kontext, že řada lidí na nějakou špičku nemá, nemá ani těch 8-10 litrů na střední třídu. Pro tento trh je to velmi dobrá zpráva, že si můžou dovolit alespoň toto. Já měl v ruce 2 THL modely, řadu Lenov a ano, špička to není, ale taky by to ty věci chtělo posuzovat trošku v kontextu …

  • uni (neregistrovaný)

   -pekr-: Ty jsi nezachytil pointu věci. Já netvrdím, že je THL špatný (jak píšeš, vlastní zkušenost chybí, ale vcelku jedno), ale je do nebe volající současná vlna pseudo reality a až náboženství kolem čínských telefonů (u tabletů tomu tak až tak není, zajímavé). Navíc téma znělo, proč více peněz. Já na to odpověděl, ty s tím souhlasíš, kde je problém?

  • Roucha (neregistrovaný)

   vy jste to nepochopil, já neříkám, že drahé telefony nejsou lepší (to jsou), ale že dnes už člověku stačí smartphone za 3 tisíce a má de facto slušně funkční (prakticky) mobil se vším všudy, co většina lidí dnes potřebuje (ne co chce na hraní a blbnutí). Ještě nedávno tomu tak nebylo, za takové peníze byla potíž sehnat alespoň něco se slušným displejem, natož obstojným systémem, fotoaparátem atd. to je pointa :)

  • maser (neregistrovaný)

   Kdo chce koukat na mizerné barvy displeje, čekat 10 minut na lokalizaci GPS, která poté bude skákat o 20 metrů, pustit si do sluchátek hudbu z nekvalitního audio chipu, vyfotit zašuměnou fotku s nereálnými barvami či natáčet katastrofální video, tomu jistě laciná čína poslouží dobře.

  • uni (neregistrovaný)

   Roucha (neregistrovaný): Osobně nevím, co je dnes jinak než dříve. I dříve byli lidé, kteří koupili Alcatel za 4k s názorem, proč Nokii za 10k. Ano, nástup komplexnějších přístrojů (komunikátory, dnes smartphone) se na chvíli oddělilo “máme know-how, nemáme know-how”, ale podmínky jsou prakticky stále stejné.

  • -pekr- (neregistrovaný)

   Maser a podobní kojoti jen dokazují, že naprosto netuší, která bije. Tady má člověk dojem, že se baví s puberťáky a ne lidmi, kteří jsou alespoň trochu fandy technologií. Maser – co tvrzení, to naprostá přeháňka, řekněme rovnou – lež.

  • htcjirka (neregistrovaný)

   Uz tvuj slovnik dava jasne najevo, ze tvuj nazor je zcela podrazdeny pravdou, kterou maser napsal.Ono to tak s tou slavnou “cinou” bohuzel a opravdu je, kolik lidi u nas se nechalo zklakat temito “cina” krapy a jak se radi vratili ke klasickym znackam a od techto pokusu ustoupili.

 5. Dan (neregistrovaný)

  zdravím tento telefon jsem koupil sestře a nemůžu si ho vynachválit jediné co bych zminil jako velké nedostatky jsou horší fotoaparát který při horších světelných podmínkách fotí opravdu podprůměrné fotky ale jinak to tak zle není a ještě bych zminil baterii která má pouze 1900mah a vydrží sotva den..ale jinak bych řekl že za tu cenu je to celkem povedeny telefon..

 6. Lawondyss (neregistrovaný)

  Rád bych ještě slyšel, kolik místa je pro aplikace. Mám zkušenosti, že to bývá dost málo. Ten alespoň pro mě.

  • Dan (neregistrovaný)

   Zdravím jsou tam necelé dva Gb na aplikace, ale můžeš se tam nastavit instalování na paměťovou kartu což opravdu hodně místa uspoří..

  • uni (neregistrovaný)

   Dan (neregistrovaný): Zároveň sníží stabilitu, výkon, ne každá aplikace to skousne, atd. Pam. karta na aplikace má být nouzovka, ne primární parametr proboha. Tady je to jasný megafail.

 7. petr (neregistrovaný)

  O mobilu bez podpory LTE nelze prohlásit: “Překvapivě dobrý Android”

Přidejte komentář

Upozornění: pokud odešlete anonymní komentář s příliš mnoha odkazy, případně použijete nesrozumitelné jméno či neexistující e-mail, může se stát, že náš systém pro rozpoznávání komentářů příspěvek detekuje jako spam. V takovém případě nebude komentář publikován hned, ale bude potřeba jej schválit, což může nějaký čas zabrat. Vyžadované informace jsou označeny *