Domů » Recenze » Recenze Samsungu Galaxy S III: Čtyři jádra a půl království k tomu

Recenze Samsungu Galaxy S III: Čtyři jádra a půl království k tomu

Galaxy S III je jedním z nejsledovanějších telefonů tohoto roku. Tenhle tenký korejec láká na Android 4.0, quad-core procesor, velký HD displej a bohaté příslušenství.

Na nástupce legendárního modelu Galaxy S II jsme si museli chvíli počkat, ale o to výraznější byl jeho nástup a troufám si tvrdit, že stejná pozornost bude věnována snad jen novému iPhonu. Oficiální premiéry nové vlajkové lodi jsme se dočkali 3. května v Londýně, kde nechyběla ani naše redakce (článek s dojmyreportáž). Na českém trhu se Galaxy S III prodává od začátku června; v prvních týdnech byla dostupná pouze bílá varianta, před několika dny se začala prodávat i modrá Pebble Blue verze. Oba modely jsou vybaveny 16 GB vnitřní paměti, později se do prodeje dostane ještě 32GB varianta.

  
Samsung Galaxy S III na oficiálních snímcích (zobrazit cenové srovnání)

Modrá verze se opozdila kvůli výrobní chybě, která způsobovala, že se na zadním polykarbonátovém krytu začaly objevovat nepříjemné mapy a drobné prasklinky. Problém byl ale rychle zažehnán a obě dvě verze jsou už normálně dostupné. Subjektivně se mi více líbí bílá varianta, která působí o něco elegantněji. Kdo má rád tmavší barvy, zřejmě sáhne po modré, která na první pohled připomíná spíše šedivou a zadní kryt vypadá, jako by jej kryla jemná metalíza. V dalších kapitolách recenze si obě varianty srovnáme.

- - -

Klady (+)

– dílenské zpracování
– svižné reakce systému
– čtyřjádrový procesor, 1 GB RAM, slot na microSD karty
– dobře čitelný HD displej s úhlopříčkou 4,8″
– uživatelské prostředí TouchWIZ
– NFC, Wi-Fi Direct, gesta

– kvalitní fotoaparát, fullHD video
– signalizační dioda

– přijatelná výdrž, výměnný akumulátor
– bonusové funkce a aplikace
– bohaté příslušenství (není v základním balení) 

Zápory (-)

– „plastový“ design telefonu
– kryt baterie je náchylný na poškrábání
– hlasové ovládání S Voice nepodporuje češtinu
– vyšší cena

Obsah balení

Krabička, ve které se telefon prodává, je velice nenápadná. Bílá verze se prodává v bílém balení, modrá v černém, obsah je stejný. Krabička má poměrně malé rozměry, Samsung zřejmě počítal, že se telefon bude velmi dobře prodávat – díky velikosti se do přepravních kontejnerů a na palety vejde dostatek kusů, takže logistický problém byl elegantně vyřešen :-).

- - -

V horní přihrádce najdete telefon samotný, ve spodní se nachází několik uživatelských příruček, adaptér cestovní nabíječky, USB/microUSB kabel a špuntová sluchátka s několika nástavci různých velikostí. Ta hrají překvapivě dobře, mají slušný basový základ a vyvážené výšky. K oběma barevným variantám se dodávají bílé, nabíječka je naopak pro všechny verze černá.

- - -

Je škoda, že se v balení nenachází další doplňovký obsah, třeba redukce pro připojení HDMI kabelu, dokovací stanice nebo alespoň ochranná fólie. Samsung k telefonu nabízí celou řadu bonusového příslušenství – AllShare Cast Hub pro streamování multimediálního obsahu, barevná ochranná pouzdra, kožený přebal, MHL redukci (HDMI), stojánek na stůl, dotykové pero C-Pen a později by se měla objevit i bezdrátová nabíječka.

- - -

Videopohled

Samsung Galaxy S III: Videopohled, obsah balení & první dojmy

Design a dílenské zpracování: Nenechte se zmást…

Galaxy S III není žádný drobeček a svůj podíl na tom má především displej s úhlopříčkou 4,8 palce. Pocitově jsem ale nějak nedospěl k závěru, že by to bylo zas takové „pádlo“. Bude to zřejmě kvůli sympatické tloušťce 8,6 mm. Hmotnost včetně akumulátoru je přijatelných 133 gramů. Tělo „estrojky“ je vyrobeno z plastu, zadní kryt z polykarbonátu, díky čemuž má několikanásobně větší pevnost a pružnost, a zároveň je odolnější vůči poškrábání, i když to po zhruba měsíci testování nemohu potvrdit. Už po prvních dnech používání se na zadním krytu objevily nepříjemné škrábance a oděrky, a to jsem se k telefonu choval velmi slušně a nosil jej doslova „jako v bavlnce“. S tou odolností to tedy zas tak horké nebude a u modré varianty tomu není jinak. Škoda.

- - -

- -

Přiznám se, že když Samsung telefon představil, byl jsem z designu trochu zklamaný; čekal jsem něco originálního a ne jen další „plasťáček“. Po dalším osahání a seznámení se mé prvotní zklamání začalo pomalu vytrácet a i když na telefonu nenajdeme žádné výraznější prvky, které by vytáhly design, není to ve výsledku zas tak špatné… výraznější inovace ale chybí.

- - -

Jak jsem již zmínil v úvodu, „estrojka“ se prodává ve dvou barevných variantách – bíle a tmavě modré. 16GB verze už se prodává, později bude následovat 32GB varianta a na začátku jsem zapomněl zmínit, že je v plánu ještě 64GB verze. 32GB model už je dostupný například ve Velké Británii a je jen otázkou času, než se dostane do České republiky. 64GB obr zatím termín uvedení do prodeje nemá.

- - -
Galaxy S III není  sice žádný drobeček; s nošením v kapse problémy mít nebudete

Na přední straně najdeme kromě prostorného HD displeje také několik senzorů, telefonní reproduktor a kamerku pro videohovory (v horní části). Vespod se nachází hardwarové tlačítko, které vás po stisknutí navrátí na hlavní obrazovku a při delším přidržení zobrazí seznam naposledy spuštěných programů. Dvojitým stiskem spustíte hlasového asistenta S Voice. V případě, že jej nebudete chtít používat, můžete tuhle volbu vypnout a zvýšit tak odezvu středového tlačítka (návod najdete o několik odstavců níže).

- - -

Vedle něj se nachází senzorová klávesa Zpět a tlačítko pro vyvolání kontextové nabídky. Ve tmě je u nich patrné jemně bílé podsvícení, na světle naopak nejsou téměř vidět. Potěšilo mě, že si v nastavení můžete nastavit délku jejich svícení (1,5 nebo 6 vteřin, vždy zapnuto/vypnuto).

- - -

Polykarbonátový zadní kryt je odnímatelný a najdete pod ním slot na microSIM kartu, otvor pro vložení paměťové karty microSD(xc) – až 64 GB a samozřejmě i vyjímatelný Li-Ion akumulátor s kapacitou 2 100 mAh. Kryt po docvaknutí k tělu telefonu dobře přiléhá a ani při silnějším promačkání se neobjevuje žádné nepříjemné vrzání. Je dobře, že se Galaxy S III při vyšší zátěži v oblasti zadního krytu výrazně nezahřívá, u předchozího modelu Galaxy S II byl tohle v oblasti fotoaparátu poměrně častý jev, zejména s prvními verzemi ROM.

- - - 

- - -
Zadní kryt je velice pružný a vydrží i „násilné“ ohnutí

- - -
Srovnání s Nokia Lumia 800, Sony Xperia Sola a Apple iPhone 4S

Zrychlení odezvy středového tlačítka

Při stisknutí středového tlačítka pod displejem (Domů) nedojde ihned k návratu na hlavní obrazovku – vzniká zde krátká prodleva. Ta je způsobena tím, že systém čeká, zda náhodou středové tlačítko nezmáčknete ještě jednou. Dvojstiskem se totiž aktivuje hlasový asistent S Voice, ale ruku na srdce, kdo z vás jej používá?

Chcete-li zrychlit reakci na stisknutí středového tlačítka, spusťte aplikaci S Voice a přes kontextovou nabídku zvolte položku Settings (Nastavení). Zde odškrtněte možnost „Launch S Voice“ a je hotovo. Reakce na stisk středového tlačítka nyní bude podstatně svižnější.

Bílý nebo modrý? Srovnání obou verzí

Položili jsme vedle sebe bílou Ceramic White a modrou Pebble Blue verzi, abyste si mohli udělat lepší obrázek o tom, která z variant se vám líbí více. Do komentářů nám můžete napsat, zda byste dali přednost světlé variantě nebo vašemu oku více lahodí modrá verze.

Samsung Galaxy S III: Srovnání bílé (Ceramic White) a modré (Pebble Blue) verze

Obě verze vypadají velmi elegantně. Modrá barva ale není až tak výrazná a po prvním vybalení jsem měl pocit, že je telefon zabarvený spíše do tmavě šedé; nenechte se ale zmást. Zadní kryt je opět vytvořený z polykarbonátu s metalízovým zabarvením.

  

  

Na modré variantě jsou o poznání více vidět otisky prstů. Zatímco bílá verze je celkem dobře skryje, modrá vám neodpustí žádný dotek. Ceramic White se zase o něco rychleji zašpiní, respektive na bílém krytu budou nečistoty mnohem více výraznější.

  

Výkonu má na rozdávání, uvnitř tepe čtyřjádrový procesor

Srdcem telefonu je čtyřjádrový procesor Samsung Exynos 4212 (1,4 GHz pro každé jádro, 4x ARM Cortex-A9 MPcore, 32 nm, minimální frekvence 200 MHz), tedy alespoň u verze určené pro Evropu. V USA se prodává varianta s názvem Galaxy S III LTE, kterou bude pohánět dvoujádrový Snapdragon S4 (MSM8960, 1,5 GHz pro každé jádro). Kromě rychlého procesoru je k dispozici také 1 GB operační paměti RAM, ze které po odečtení systémových prostředků zůstane volných zhruba 550 MB. Vnitřní paměť má u základní verze kapacitu 16 GB a uživatelsky přístupných je 11,35 GB.

 - - -
Tip: Další porci fotografí Samsungu Galaxy S III si můžete prohlédnout v naší galerii

Už z přiloženého videa je patrné, že reakce telefonu jsou svižné; plynulé je i samotné uživatelské prostředí TouchWiz UX (4. generace), i když je škoda, že jej není možné vypnout a dát uživateli možnost volby používat čistý Android 4.0. Na druhou stranu tohle rozhodnutí Samsungu chápu – právě nadstavba a bonusový balíček aplikací má pomoci v odlišení se od konkurence.

- - -
AnTuTu Benchmark, CF-Bench a Nenamark2

- -
Quadrant Benchmark a SmartBench 2012

Na telefonu jsem spustil několik benchmarků, naměřené hodnoty si můžete prohlédnout na screenshotech. Přiznám se, že pro mě bodové výsledky až tak důležité nejsou a navíc většina testů stejně ani pro quad-core CPU není optimalizována.

Mnohem větší váhu má to, zda telefon po zapnutí ihned reaguje a nedochází k nepříjemnému lagování při spouštění aplikací nebo zpomalení během procházení systémových nabídek. A v tomhle směru mě Galaxy S III příjemně překvapila a pokud bych měl srovnat reakce v systému (a uživatelském prostředí) s HTC One X, pak by „estrojka“ vyšla jako vítěž. Tím samozřejmě nemyslím, že model One X je pomalý, ale reakce na dítku od Samsungu jsou přece jenom svižnější.

- - -

Pop-up Play: Přehrávání videa v plovoucím okně

Galaxy S III nabízí jednu velice zajímavou funkci označovanou jako Pop-up play. Ta vám umožní sledovat video a přitom normálně pracovat s telefonem, a funguje skutečně dobře. Reálné využití vidím třeba v případě, kdy sledujete svůj oblíbený film a najednou vám přijde e-mail nebo textová zpráva. Stisknutím tlačítka v přehrávači video zmenšíte do pop up okna, které se zobrazuje nad veškerým obsahem na displeji, a díky tomu můžete dále pracovat s telefonem. Je to zajímavá demonstrace toho, co všechno je čtyřjádrový procesor schopný akcelerovat.

Samsung Galaxy S III: Souběžné přehrávání HD videa a hraní náročné hry

Byl jsem zvědavý, co se stane v případě, že na Samsungu spustím náročnější hru. Nedávno vydaná N.O.V.A. 3 nebyla v době točení videa pro Galaxy S III dostupná (nyní už je), tak jsem sáhl po zaručené klasice v podobě Grand Theft Auto III. Tahle legenda nabízí velmi slušnou a detailní grafiku, a abych to telefonu příliš neulehčil, nastavil jsem ve hře maximální detaily a úroveň vykreslování. Výsledek byl skutečně překvapivý, i při přehrávání videa v pop up okně hra běžela plynule, ostatně mrkněte se na video výše.

Displej: Jemné rozlišení a spousta prostoru

Jedním z největších lákadel je bezesporu displej. 4,8″ panel s HD rozlišením (720 x 1280 px) nabízí dostatečně jemný obraz a perfektní zpracování barev. Ve srovnání s Galaxy S II není kontrast tak vysoký a barvy působí přirozeněji; při výrobě byla použita technologie Super AMOLED. Telefonu často bývá vytýkána přítomnost Pentile matice, nicméně ve srovnání s Galaxy Nexusem není tak viditelná, takže bych to nebral jako výrazné mínus. Samsung navíc nedávno upřesnil, proč použil právě Pentile – informovali jsme vás o tom v tomto článku.

- - -

Čitelnost na přímém sluníčku je průměrná, i když ve srovnání s iPhonem 4S má Galaxy S III navrch. Při porovnání s Lumií 800 a 900 je čitelnost téměř stejná, možná o chlup lepší pro Nokie. Bílá je dostatečně bílá a stejné je to i u černé barvy, takže co se týče celkového podání barev, nemám S III co vytknout. Podsvícení displeje je rovněž rovnoměrné a Samsung se navíc může pochlubit zajímavou funkcí SmartStay, která prostřednictvím přední kamery hlídá, když se díváte na displej a nedovolí, aby došlo k jeho vypnutí.

- - -

Reálné zkušenosti se SmartStay už tak pozitivní nejsou. Když se systém chystá vypnout displej, objeví se v horní stavové liště ikonka oka. Tento signál vám naznačuje, že byste se měli pořádně podívat do kamery, aby systém vyhodnotil, že se stále díváte na displej. V praxi to ale znamená, že na „estrojku“ musíte doslova vykulit oči, jinak si toho kamerka nevšimne a displej mi vždycky zhasla. V šeru či tmě tahle funkce není využitelná vůbec. 

- - -

V levém horním rohu je umístěna signalizační dioda, která se rozbliká v případě zmeškané události (hovor, zpráva, e-mail, upomínka, nabíjení). Jsem rád, že Samsung na notifikační diodu nezapomněl – u telefonu ji považuji za velice užitečného pomocníka. 

Srovnání s HTC One X

Nebudu se zde pouštět do žádného hloubkového srovnávání obou modelů. Po stránce výkonu jsou na tom totiž oba velice podobně, i když „estrojka“ je ve výpočtech o něco rychlejší, One X má zase výkonnější grafický akcelerátor (NVidia Tegra 3 s dvanáctijádrovou GeForce).

  

  

HTC One X lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Ve prospěch One X hraje také o něco příznivější cena. Rozdíly najdete u displejů; při shodně nastavené úrovní podsvícení zobrazuje zástupce od HTC přirozenější bílou barvu, černá je naopak lépe zvládnutá u Samsungu.

  
Samsung Galaxy S III (vlevo) a HTC One X (vpravo): Oba displeje mají nastavenou poloviční úroveň jasu. V případě Galaxy S III lze jas nastavit samostatně ve webovém prohlížeči a přehrávači videa (nezávisle na systému)

Zhodnocení designu nechám na každém z vás. Mně se více líbí HTC One X, a to především díky unibody konstrukci; příjemněji tělo telefonu působí i na dotek. Galaxy S III je lesklý a „klouže“, One X má povrch matný a v rukou se lépe drží. Kvůli unibody konstrukci se ale nedostanete k baterii a chybí i slot na microSD karty, takže tady zase vede Galaxy S III. Oba telefony jsem pro úplnost porovnal ve videu, které by vám mělo pomoci při rozhodování.

Samsung Galaxy S III vs. HTC One X: Srovnání vlajkových lodí s Androidem

 A pokud se stále nemůžete rozhoupat, zda sáhnout po Galaxy S III nebo One X, zajděte si do některé z prodejen operátorů nebo výrobců a oba modely si vyzkoušejte.

Fotoaparát a záznam videa

Na zadní straně telefonu najdeme umístěný 8Mpx fotoaparát doplněný přisvětlovací diodou. Hardwarová spoušť bohužel chybí, fotí se přes softwarové tlačítko na displeji. První, čeho si po pořízení fotek všimnete, je téměř okamžitá rychlost závěrky, kde dochází k prodlevě jen několika stovek milisekund.

- - -
Aplikace pro práci s fotoaparátem nabízí spousty nastavení, takže si na své příjdou i náročnější uživatelé

Samotná aplikace pro práci s fotoaparátem je velice komplexní a nabízí obrovské množství nastavení. Potěší přítomnost celé řady režimů (jeden snímek, sériové snímání, HDR, detekce úsměvu, krása, panorama či skica). Ostření můžete používat automatické nebo se přepnout do režimu makro a detekce obličeje.

- - -
Fotografie v plném rozlišení si můžete stáhnout z tohoto odkazu

- - -

Snímky můžete doplnit celou řadou efektů a samozřejmě nechybí nastavení expozice, vyvážení bílé barvy, ISO, režim měření, stabilizace obrazu, vodící linky nebo doplnění o GPS souřadnice.

- - -

A jak Galaxy S III fotí? Velice dobře – snímky jsou dostatečné ostré, barvy reálné a ostudu nedělá ani při pořizování makra nebo snímání v horších světelných podmínkách. Ve srovnání s HTC One X podstatně lépe ostří na blízké předměty. Na mobilní telefon podává „estrojka“ velmi slušné výsledky. Ve tmě můžete využít přisvětlovací diody, která má účinnost zhruba do vzdálenosti 2,5 metru.

- - -
Všechny snímky pořízené Samsungem Galaxy S III najdete v naší galerii

- - -

Obstojně si telefon poradí se záznamem videa, maximálně můžete nahrávat ve fullHD rozlišení při 29 FPS. Video je dostatečně ostré a nijak neroztřesené, ostatně mrkněte se sami na přiložené ukázky. Nahrávat samozřejmě můžete i v nižším rozlišení (720p, WVGA a VGA). Při záznamu lze opět využít přisvětlovací diody. Video zvládne pořizovat i přední kamerka, a to dokonce v HD rozlišení. Kvalita je ale spíše průměrná a její primární využití je při videohovorech.

Samsung Galaxy S III: Ukázka záznamu videa ve fullHD rozlišení (exteriér)

fullHD video (1080p)

Samsung Galaxy S III: Ukázka záznamu videa v HD rozlišení (exteriér)

HD video (720p)

Hudební přehrávač

Na své si přijdou i příznivci hudby – přehrávač od Samsungu poskytuje všechny základní funkce a přidává i něco navíc. Prostředí je rozděleno do několika záložek (Vše, Seznamy, Alba, Interpreti, Hudební ráj, Složky, Nedaleká zařízení). Všechy není potřeba popisovat, jejich názvy mluví za vše, ale zajímavě působí karta s názvem Hudební ráj. Zde máte k dispozici „čtverec“ s maticí 5 x 5, k jehož každé straně je přiřazený určitý typ hudby (vášnivá, klidná, veselá a vzrušující). V závislosti na tom, jakou máte zrovna náladu, může kliknout do matice a telefon by vám měl automaticky pustit skladby dle vašeho gusta.

  

V praxi to ale příliš nefunguje. Z mé hudební sbírky telefon nedokázal kategorizovat ani jednu skladbu a abych Hudební ráj mohl využívat, musel bych jednotlivým skladbám „typ“ vybrat ručne skrze Samsung Kies, což by bylo na docela dlouhou dobu.

V nastavení přehrávače máte k dispozici zhruba dvě desítky profilů ekvalizéru a pokud by vám ani to nestačilo, můžete si nastavit „vlastní“ a hodnoty navolit podle svých potřeb. Líbí se mi možnost přeuspořádat si záložky přehrávače podle svého gusta a případně vypnout ty, které nepoužívám.

Baterie a výdrž

I přesto, že je telefon vybavený velkým displejem a čtyřjádrovým procesorem, není na tom s výdrží vůbec špatně. O přísun energie se v tomto případě stará Li-ion akumulátor s kapacitou 2 100 mAh a při aktivnějším používání jsem neměl problém vydržet celý den bez nabíječky. Když jsem telefonu dával zabrat méně, dostal jsem se na necelé dva dny, což je v téhle kategorii slušný výsledek.

Při aktivním surfování na internetu přes datové přenosy s nastavenou automatickou regulací jasu se dostanete zhruba na 5 a půl hodiny. Nadprůměrného výsledku jsem dosáhl při sledování videa v HD rozlišení, kdy se telefon o dobití přihlásil až po téměř deseti hodinách. Běžně přitom telefony v testech „umírají“ po zhruba 5 – 7 hodinách. Tady je moc hezky vidět, jak je čip Exynos optimalizovaný pro práci s multimédii. Příjemné je, že si v nastavení můžete aktivovat, zda chcete ve stavové liště zobrazovat klasickou ikonku baterie nebo stav v procentech.

Webový prohlížeč

Vzhledem k prostorné úhlopříčce displeje a jemnému rozlišení se Galaxy S III skvěle hodí pro prohlížení webových stránek a už v základu je na to dobře vybaven. Prohlížeč je plynulý a ani při skrolování nedochází k žádným prodlevám. S Flashem při prvním spuštění nepočítejte, tenhle plugin si budete muset doinstalovat skrze Google Play, ale to asi nikomu až tak vadit nebude.

  

Nikoho asi nepřekvapí možnost mít otevřených několik stránek najednou, ukládání obsahu pro offline čtení nebo automatické pamatování hesel. Příjemné je provázání s Google Readerem (RSS čtečka) – v případě, že otevřete stránku, která má RSS kanál, automaticky se v URL řádku objeví ikonka, která vás po kliknutí přesměruje do webové verze Google Readeru nebo přímo do aplikace (když si ji z Google Play stáhnete) a nabídne uložení kanálu. Celoobrazovkový režim není ve výchozím stavu aktivní, takže v horní části obrazovky neustále vidíte zmíněný adresní řádek, ale přes nabídku Nastavení – Laboratoř jej můžete aktivovat.

  

Uživatelské prostředí & gesta

Samsung své telefony s Androidem už několik let vybavuje uživatelským prostředím TouchWiz. Jedná se o poměrně komplexní nádstavbu, která upravuje vzhled hlavní & uzamčené obrazovky, notifikační oblast, nabídku s programy, dialogová okna a další prvky systému. Aktuální verze TouchWiz UX je laděna do přírodních motivů (nejen grafika, ale dokonce i zvuková sada). Samsung už na premiéře v Londýně upozornil, že telefon má připomínat oblázek, což nejvíce evokuje zadní strana, která je se po okrajích nenápadně zakulacuje.

- - -

  

Animace vody na uzamčené obrazovce působí neskutečně věrohodně a vykreslovat vlnící se vodu musí být docela náročné na výkon, nicméně telefon s tím nemá potížě. Na obrazovce zamčeného zařízení se mohou zobrazovat nejen informace o datu a času, ale také předpověď počasí či zmeškané události. Ve spodní části najdete čtveřici ikonek oblíbených aplikací, jejichž zástupce lze upravit. Pokud chcete nějakou aplikaci rovnou spustit, stačí tapnout na ikonku a táhnout prstem po displeji.

- - -

Telefon rovněž reaguje na celou řadu gest a pohybů. V galerii nebo webovém prohlížeči stačí přiložit dva prsty na displej a následně hýbat telefonem směrem k sobě nebo od sebe; tím dochází k přibližování/oddalování obsahu. Když vám někdo volá nebo posloucháte hudbu a chcete zvuk rychle ztlumit, jednoduše telefon otočíte displejem dolů. V případě, že někomu píšete zprávu a najednou se rozhodnete, že dotyčnému raději zavoláte, stačí telefon přiložit k uchu a automaticky dojde k uskutečnění hovoru. Podobných fičurek je v systému celá řada a je vidět, že Samsung se snaží odlišit od konkurence a nabízet přidanou hodnotu.

- - -

- - -

Samotné reakce telefonu v uživatelském prostředí jsou opět naprosto plynulé, včetně posouvání mezi obrazovkami se zástupci a widgety, a to i v případě, že máte na pozadí aktivovanou „živou tapetu“ s animací. V nabídce programy lze změnit vzhled z maticového řazení do seznamu; příliš jsem tomu ale na chuť nepřišel. O poznání zajímavější je možnost rychlé odinstalace aplikací či skrytí těch programů, které třeba nechcete používat (nebo nechcete, aby je někdo spouštěl).

  

Bonusový software

Začněme cloudovou aplikací Dropbox, která je v telefonu předinstalovaná. Pokud se do ní přihlásíte, dostanete od Samsungu 50 GB prostoru na tomto cloudovém úložišti, který budete moci využívat po dobu dvou let. To je slušná nabídka.

Hlasový asistent S Voice má konkurovat Siri od Applu. Na svém iPhonu 4S Siri čas od času použiji a už jsem si ji „vytrénoval“ do takové podoby, že je schopná na mé dotazy poskytovat relevantní výsledky. S nástrojem S Voice jsem musel trochu bojovat a přišlo mi, že čas od času pochybí a dotaz správně nezpracuje; možná to ale chce větší trénink. Zapomeňte také na to, že byste si s telefonem povídali v češtině, ta podporována není. I přesto si můžete v nastavení namluvit příkazy vlastní, které pak použijete třeba pro probuzení telefonu. S Voice není špatný nástroj, ale na jeho vývoji je ještě potřeba zapracovat a v Samsungu to moc dobře vědí.

- - -

Pod aplikací Moje soubory se nenachází nic jiného, než jednoduchý správce souborů, který pro běžnou práci zcela postačí. Zvládá také přesouvání & kopírování souborů, což oceníte třeba v případě, že chcete fotky z vnitřní paměti telefonu přesunout na paměťovou kartu.

- - -
Aplikace telefon a právě probíhající hovor

Twitter ani Facebook klienta v základu nehledejte; chcete-li být „dostatečně sociální“, budete muset zavítat na Google Play. Neznamená to ale, že byste ke kontaktům z těchto sítí nemohli přistupovat. Telefonní aplikace totiž podporuje provázání kontaktů z několika služeb najednou, takže u jednoho kontaktu máte ihned po ruce všechny potřebné údaje.

- - -
Psaní na softwarové klávesnici, ukázka jednoho z gest v adresáři

Výchozí systémový kalendář nahradila aplikace „S plánovač“, která na mě z počátku nepůsobila příliš důvěryhodně, ale po chvíli jsem se v ní zorientoval, respektive si zvykl na jiné uspořádání prvků. Jinak ale „S plánovač“ funguje na výbornou. Kamarádí se s Google kalendářem, Exchange i Facebookem a jednotlivé zdroje jsou od sebe pro lepší přehlednost barevně odlišeny.

- - -
Aplikace kalendář od Samsungu a propracovaný správce poznámek

- - -
Ještě jednou kreslené poznámky, hlasový asistent S Voice a jeho nastavení

Pro psaní či spíše kreslení, je připraven nástroj „S poznámky“, skrze který si můžete snadno ukládat nejrůznější poznámky. K poznámkám můžete přidávat klasický text, obrázky, hlasové komentáře a pro snadnější orientaci jsou k dispozici štítky, se kterými jednotlivé položky můžete kategorizovat. Třešničkou na dortu je propojení s kalendářem (S plánovač), kdy si poznámku můžete nakopírovat a přiřadit k určitému dni. Poznámky lze dále sdílet do Google Dokumentů nebo exportovat do PDF.

- - -
Galerie fotografií a videa, Gmail klient a vestavěný správce souborů

Závěrečné hodnocení

Čekání na Galaxy S III bylo dlouhé, ale rozhodně se vyplatilo a korejský Samsung na trh uvedl velice povedený smartphone, kterému není příliš co vytknout. Když zrovna netestuji žádné zařízení, používám jako primární telefon iPhone 4S. Na iOS jsem zvyklý, ale vadí mi malá úhlopříčka jablečného telefonu. Prostorný displej u „estrojky“ jsem proto přivítal s nadšením. Setkal jsem se sice i s reakcemi, co že to s sebou tahám „za pádlo“, ale všechno je o zvyku a Galaxy S III vám kapsu u kalhot rozhodně neutrhne.

Velký displej je skvělý a procesor s dostatkem operační paměti jsou zárukou rychlých reakcí napříč celým systémem. Všichni víme, jak důležitá softwarová optimalizace je a kolik nadějných telefonů pohořelo právě na neodladěném software. Telefon je navíc prošpikovaný celou řadou vychytávek, které Android standardně nenabízí.

Graf ceny produktu Samsung i9300 Galaxy S III 16GB poskytuje server Heureka.cz

Je škoda, že tělo není vyrobeno z ušlechtilejších materiálů, které by telefonu dodaly na exkluzivitě. Lépe vyřešený by měl být i  polykarbonátový zadní kryt, který je sice extrémně průžný, ale také dost náchylný na poškrábání. Příliš lidová není ani cena telefonu, ale za kvalitu se zkrátka platí. Největším rivalem Galaxy S III je aktuálně čtyřjádrový HTC One X, který v některých věcech korejce překonává (viz srovnání ve třetí kapitole) a jeho největší výhodou je cena, která je zhruba o 1 500 Kč nižší, ale zase si budete muset nechat zajít chuť na vyměnitelnou baterii či slot na paměťové karty.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

55 komentářů

 1. Ondřej Gardavský

  Zatím jsem přečetl pouze prvních pár odstavců a klady/zaápory a zdá se, že se vloudilo pár chybiček…

  • ajajaj, průšvih, do systému jsem zřejmě nakopíroval základní verzi, ne tu upravenou, která prošla finálním čtením a nejde mi nějak do hlavy, kam se vypařila, každopádně děkuji za komentář a jdu to hned upravit.

 2. Mirek (neregistrovaný)

  Dokáže mi někdo poradit jak dostat do telefonu českou qwerty klávesnici? Defaultně se nabízí pro češtinu qwertz, což je pro mě nepříjemný. Díky.

  • Ta od Samsungu má jen QWERTY rozložení (nebo ještě režim „klávesnice 3×4“), ale mrkněte do Google Play. Doporučit mohu například Smart Keyboard Pro či SwiftKey.

  • Tom (neregistrovaný)

   Google Play Store (nebo jak se to teď jmenuje) je plný klávesnic. Doporučuji Swiftkey nebo Swype ([odkaz] – nebojte se bety, je perfektní)

  • mrk (neregistrovaný)

   To je vtip? Na Android marketu mate tisice klavesnic!

  • Mirek (neregistrovaný)

   No a třeba Swype je i v čestině a qwerty? Na Samsungu česká klávesnice právě je pouze qwertz. Na marketu je možná tísíce klávesnic, ale u žádné nepíšou, jestli u české verze je qwerty a zkoušení všech bych se raději vyhnul.

  • prasatko (neregistrovaný)

   Já mám Smart Keyboard, a tam si jde vybrat qwerty/qwertz

  • Mirek (neregistrovaný)

   Swype je pouze qwertz pro češtinu, čili k ničemu. Smart Keyboard možná vyzkouším, ale stejně mi přijde divné, že prostě nejde přepnout layout pro češtinu. Při volbě layoutu je možnost qwerty nebo 3×4, při první volbě je česká stejně qwertz. Asi to zkusím nahlásit Samsungu jako bug!

 3. S tou cenou bych to tak špatné neviděl. Je to hi-end přístroj. A když si srovname kolik staly telefony před několika lety (např. HTC Universal) tak je cena spise příznivá..

  K tomu zahrivani. U sgs3 se již zada nezahrivaji, zato spodní část displeje při náročném používání doslova palí. Teplota baterie stoupa k 50°C

  • To zahřívání ve spodní oblasti displeje prověřím, při testování jsem si toho nevšiml. Díky. Stalo se vám to při hraní nějaké hry, sledování fullHD filmu nebo u jaké činnosti?

  • při hraní hry Nova 3, testoval sem výdrž na baterii, a telefon se vybil ze 100% na 0% za 4 hodiny a půl hodiny:) a v logu battery monitor widgetu byla teplota 50°C

 4. Prý nejnovější hry, lol… [odkaz]

  • To už ale dávno neplatí, Mass Effect Infiltrator i N.O.V.A. 3 jsou pro SGS III dávno dostupné.

  • Tak v te dobe to byla novinka u obou,ale i tak :)

  • Co i tak? Ty hry od Gameloftu už normálně fungují. Jen se zkrátka pár týdnů čekalo na optimalizaci. To je myslím rozumnější krok, než kdyby to Gameloft uvolnil rovnou a pak se v diskuzích nadávalo, jak to neběhá dobře, buguje a padá…

 5. Kamarád to má a při rolování v mailech mu to škube, a ty odezvy v určitých situacích se mi taky nezdají nic moc, no není nad „odladěný“ Android…. ;-)

  • Tom (neregistrovaný)

   „Kamarád to má“ .. Takový tu máme nejradši ;)

   Já nikde žádné škubání nepozoruji, tak klídek ..

  • Vím co jsem viděl a za tím si stojím a za názor se nestydím, narozdíl od neregistrovaných. Vlastní ho kamarád kolega, který sedí hned vedle mne a když jsme to porovnávali s WP 7.5 na plečce za pár tisíc, tak ten rozdíl je markantní jak na WP jde vše hladce.

 6. Honza (neregistrovaný)

  Dobry den, po 7 letech HTC(a Sense) jsem presel k Samsungu. Je to krasny pristroj, ale chybí mi tu 3 věci, které mi silně komplikují naučené postupy. Můžete někdo poradit, jak to pořešit?

  1. Nevypínání displeje při nabíjení (v HTC šlo pouze zaškrtnou tuto možnost, zde nevidím)

  2. Smart Dialing – zde jsem zvyknutý, že ať zadávám kontakt z jakékoli strany, hledá jej to…

  Samsung mě v tomto zlobí. Pokud mám uložených např. 40 kolegů z práce v systému „FIRMA JMENO“

  a) začnu-li jménem, hleda to jen lidi, kteri i v seznamu zacinaji jmenem

  b) zacnu li firmou, skoncim u firmy, dale to nefunguje(snad jen pokud bych si vsechny ulozil bez mezery tedy FIRMAJMENO)

  3: Parovani kalendare s jinym zdrojem (u me s Lotus Notes)

  Nefunguje, neb Samsung zde nema klasicky google kalendar (tedy Lotus aplikace hlasi „kalendar v pristroji nenalezen)

  Google kalendar mi ani nejde aplikaci z XDA doinstalovat, system to nedovoli.

  Tedy tusite nekdo jak tam klasicky kalendar od googlu dostat?

  Diky

  • 1. by měla být v nastavení – možnosti pro vývojáře.

   2. zkus alternativní dialer, asi to bude chtít hledat…

   3. já bych tam dal čistý ICS bez těch omalovánek, to by vyřešilo tvůj problém.

  • Honza (neregistrovaný)

   Revine, diky za snahu, to se ceni!

   1. Prave ze to tam neni!:(

   2. Asi jo, jen jsem zkousel jestli nekdo nerekne „ses vul, nastav si to tam a tam“

   (jinak nechapu ze v dnesni dobe muze nekdo takovejhle non-user friedly dialer udelat)

   3. asi souhlas, nic jineho mi nezbyde

 7. Mam tento telefon uz par tyzdnov a vo vela veciach je super, ALE:

  1. Baterka zas tolko nevydrzi, neviem ci ju mam zle naformatovanu alebo co, ale vytiahnem ju z nabijacky, nic s telefonom nerobim a za hodinu padne baterka na 90%, co pri iPhone4 trvalo 2-3 hodiny.

  2. NOVA3 mi sekala pri narocnejsich scenach, odinstaloval som ju a nainstaloval znova, zatial je to plynule, ale aj tak sa mi zda, ze FPS klesne na 20, ked je scena narocnejsia…

  3. Po update FW mi z PLAY store nestahuje automaticky updaty aplikacii, aj ked nastavene to je na automatiku.

  4. Pri hudobnom prehravaci sa mi casto stava, ze ked dam pustit celu kniznicu hudby nahodne, tak prehravac padne po par pesnickach…

  Inak celkom spokojnost… Da sa nejak komplet vymazat SGS3 do tovarenskeho nastavenia(nieco ako restore), ale tak aby som si potom mohol nahrat spat vsetky aplikacie aj s nastaveniami?

 8. Lukáš (neregistrovaný)

  Co byste mi doporučili SGS III nebo HTC Onex. Baterii neřeším stejně dávám telefon do nabíječky denně ze zvyku. Prý je na HTC pomalý internet když se zapne flash a to by mi vadilo. Díky za odpovědi chci se rozhodnout co nejdřív moje Omnie 7 už se na mě vykašlala. :D

  • AlexanderStick

   Za sebe bych rozhodně doporučil One X, mám ho už 3 měsíce, vyměnil za iPhone 4S a jsem nad míru spokojen, první věc co jsem udělal doma byl Root a nahrál ROM z xda (Revolution HD) Protože tam bylo spousta bordelu od HTC který akorát berou drahocenný místo a něco kolem 750mb Ram! Teď běhá krásně a bez chyby, už mám i 4.0.4, 450mb volný Ram i s HTC Sense a nemůžu si stěžovat.

   Před několika dny jsem se byl podívat na ten opěvovaný iPhone killer S3 a udělal na mě dojem asi tak jako každý Samsung.

   Lehoučký plasťakček, oproti HTC bylo zpracování tak 6z10, zadní kryt mě dostal, tenký jak papír, ohýbal se a byl z odporného lesklého plastu, vsadím se že ho škrábneš dřív než vybalíš z krabice. One X je rozhodně na lepší úrovni co do zpracování, tvrdý ale matný polykarbonát se úžasně dobře drží a neutíráš ho od otisku pokaždé co ho vezmeš do ruky, v bílí verzi to platí dvojnásob. A druhá věc display, na One X jsou dost vysoko teplý tóny jinak ok, ale S3 je přepálený až moc, základní barvy CMY tam svítí až přehnaně, a celkově na mě působili až moc uměle stejně jako celý telefon, levný plast, a to tlačítko home mě rozesmálo nejvíc, hejbalo se snad do všech stran dobrý 1mm. Jinak co do systému jsem byl spokojen, nezkoumal jsem aplikace ani nastavení, jenom jsem si projel menu, zkusil odezvu reakce a bylo to celkem dobre, jenom to TouchWiz, jsem zastánce čistého ICS nebo HTC Launcher.

   Doporučuju si radši osahat oba najednou.

  • Za sebe taky doporučuji HTC. Měl jsem Galaxy S3, ale vyměnil jsem ho za HTC One X. Důvody: na telefon za 15k má Samsung špatné zpracování. HTC je daleko lépe zpracován a z mého subjektivního pohledu je i mnohem hezčí. Displej je u obou ok, ale HTC má lepší čitelnost na slunci. Celkově jsem s telefonem maximálně spokojen, jenom výdrž je u SGS3 lepší. S ním jsem dal den bez problému, s HTC One x taky, ale jsem občas nervozní, kdy se dostanu pod 20%…

   Ale jak říkám, za mě One X

  • Jestli pro tebe není nepřekousnutelnou komplikací (pro mě ano) správa energie (tedy nemožnost výměny baterky když člověk potřebuje další šťávu), tak jsem také jednoznačně za One X.

  • Honza (neregistrovaný)

   bohuzel musim souhlasit. a trham si vlasy, ze jsem si misto htc one x koupil SG3.

   Htc (byt nema tak sexy znacku) tak uz ma vychytane takove ty veci kvuli kterym je telefon telefonem.

   Recenzenti si dnes nevsimaji podle me zakladnich funkci telefonu a pisi to tak, aby si zadneho vyrobce (a prachy od nej) nerozhazeli. A tot jsem si neuvedomil.

   K cemu je vam odemykani oblicejem, slusny fotoaparat, kdyz vytoceni kontaktu je operace na pul minuty.

   K cemu jsou vam 2prsta gesta v prohlizeci kdyz prohlizec nezalamuje text (dvojklikem ci jakkoli jinak) do velikosti displaye

   (a pokud si date „mobilni zobrazeni“ §- ktere nemam osobne rad, tak ma zas horsi odezvu)

  • daemon (neregistrovaný)

   Žijeme v době kdy máme telefonů (smartphonů) plnou p***l a záleží na nás, který si vybereme. Jsou to prostě hračky:D

   Nemůžu se ubránit tomu, abych nereagoval na tvůj příspěvek:

   Je jedna věc logika systému a druhá neschopnost ho nastavit nebo používat.

   Nekaž ostatním radost z nového telefonu;)

  • zipiik (neregistrovaný)

   Doporucil bych 3.moznost – Galaxy Nexus. Cisty nezpomalovany Android, updaty od Googlu. Jedine minus je 16GB pameti.

  • zipiik: Nj, jenže „Cisty nezpomalovany Android“ si na One X také mohu zařídit, ale jak ty nasadíš perfektní IPS panel z X na Nexuse, to nevím:-)

 9. Sir Sprice (neregistrovaný)

  Jednoznačně OneX, sice má nějaké nedostatky,ale až teď vyjde nový update,tak bude bezkonkurenční

  • zipiik (neregistrovaný)

   Co mi na novych HTC (zkousel jsem koleguv One S) vadi, je rozdeleni interni pameti na pamet pro aplikace (cca 2GB) a virtualni pam.karta. Chapu vyhodu tohoto reseni, mass storage spristup k datum na virtualni karte, ale zas se musi resit, ktere aplikace mohou byt na „karte“ a ktere musi byt v interni pameti, kam si aplikace odklada cache atd. Myslim, ze model Galaxy Nexusu je v tomto lepsi – 1 pamet (SD karta se pro starsi aplikace simuluje pomoci symlinku) a zadne starosti s instalaci aplikaci. Cenou je sice nutnost pouzit MTP, ale s pluginem do spravce souboru na PC to neni problem. Skoro mi to prijde, ze to Google tak planoval, interni pamet nechat programum a jejich datum a na pripadna media je pametova karta s mass storage, na Nexusech budou media samozrejme hlavne online :c) TOhle mi prijde, ze HTC nepochopilo, nevim, jak Samsung SIII jsem v ruce nemel.

  • javak810i (neregistrovaný)

   HTC One X se může pochlubit maximálně lepším zpracováním a displayem (když někdo preferuje IPS před AMOLED), jinak je zde spoustu věcí, které má SGS3 lepší a proto bych ho doporučil. Tak třeba: slot na microSD karty, lepší výdrž na nabití a vyměnitelný akumulátor, kvalitnější zvukový výstup, lepší fotoaparát…

  • Pro mě tohle bylo pozitivním zjištěním a jsem naprosto spokojen, jak to One X má

 10. lincolnkalus

  Skvělá recenze! Děkuji za ni, ale přesto mi to nedá se nezeptat na jednu věc ohledně srovnání modré a bílé varianty. Mám tak špatný monitor nebo taky někdo vidí, že je ta barva černá a ne modrá??

  • Díky za pochvalu. Ta modrá varianta opravdu působí dost tmavě (trochu to dělá fotografie), ale ve skutečnosti je modrá, i když to dost mate :)

 11. Lengo (neregistrovaný)

  Za mňa je to S3. A to z viacerých dovôdov. Pre mňa pri bežnom používaní väčšia výdrž baterky u S3 ako u One X – mám osobne odskúšané, ďalej rozšíriteľná pamäť je pre mňa podstatná – stačí trošku hudby, pár filmov, nejaké hry a 32 GB poskytované One X je proste málo. Mrzutý u One X je jeho problém s wifi. Na to treba dať pozor, tam kde One X stratilo signál bola S3 ešte stále pripojená a schopná prenášať dáta – vlastná skúsenosť. + Do budúcna sa u S3 teším na natívne podporovanú bezdrôtovú nabíjačku.

  • AlexanderStick

   Opraveno, mam poslední Rom s 4.0.4, v ČR bude koncem týdne, nevim jak u ostatních ale ja tyto problemy měl, teď už žádný problem s wifi nepozoruju, zmizelo i protivne problikávaní displaye, signál bere o něco líp, dříve jsem nastoupil do metra Zličín a až na Muzeum mi ani na jedne zastávce neskočil signal, naskočil až po 10-15 minutach co jsem vystoupil z metra, a nebo když bylo hodně potřeba tak rychle restart a naskočil. Teď už ne, na každý zastávce naskočí, rychle načtu stránky a během jízdy v tunelu si čtu na webu.

  • Odkud máš prosím informaci, že koncem týdne bude update od htc na 4.0.4? Už se psalo, že bude před týdnem a nic, tak tohle je nový termín? A když už ho máš v mobilu, zmizelo to otravné tlačítko menu na displeji a nahradilo ho pravé senzorové tlačítko?

  • AlexanderStick

   Update od HTC už je dávno venku akorát v čr ještě není k dispozici, koncem týdne mám z mobilmanie. Neoficiální cestou se už dá udělat update na 4.0.4

   Ano zmizelo, v nastavení si vybereš funkci, akorát některe aplikace stejně nejsou přizpusobeny pro ICS 16:9 tak že pruh tam je tak nebo tak, android s tím nema co dělat, to aplikace určujou jak jsou přizpůsobeny, mám 12 her a jenom 2 ještě maj pruh, jinak ostatní už jsou kompatibilní s ICS a řeší to stejně jak na iPhonu, nějakým tlačítkem v rohu.

  • Díky, u sgs3 právě ten pruh není nikde, vždy je aplikace až folu, tak jsem myslel,že to bude řešeno stejně. Aplikace, který maj menu vpravo nahoře, jako např idnes už jsou bez pruhu teď.Můžeš kdyžtak dát odkaz, kde na mobilmanii píšou o tom updatu.

  • Alexanderstick: Co tu melete za hlouposti? Já čtu denodenně xda. Update od HTC venku oficiální cestou nikde není, všichni na něj čekají a nikdo neví, kdy vyjde. Tento update dříve „prosákl“ ven, takže je v nějákých ROMkách implementován např. Android Revolution HD. Může vyjít zítra, může vyjít za měsíc, takže tady neklamte uživatele informacemi vycucanými z prstu, že pro ČR vyjde do konce týdne (ačkoliv se to stát může). Předpokládá se, že HTC update ještě upravuje a zabuduje do něj 3.1 ICS kernel, neboť současný Ice Cream Sandwidge běží na Gingerbread kernelu, což je mnohými kritizováno (zvláště když nový Nexus 7 s Tegrou 3 už má 3.1 ICS kernel a nvidia už kernel vypustila)

  • AlexanderStick

   Proto jsem napsal že jsem to četl na Mobilmánii, nevim kdy vijde, akorat jsem napsal co jsem četl na MM. A taky jsem napsal že jde získat neoficialní cestou, konkretně XDA a konkretněji používám vámi zmiňovaný Android Revolution HD, Android 4.0.4, HTC 2.05.401.2 (WWE) firmware

   Oficiální HTC One X bez Root s tovární Rom má zatim jenom 4.0.3, HTC 1.29.401.11 (WWE) firmware

   okaz: [odkaz]

 12. Petr (neregistrovaný)

  Ahoj

  Co jsem si tu četl pár příspěvků ohledně „krytky“ S3 nemohu se vším souhlasit. Ano vypadá jako „laciný “ ale nemyslím si, že při běžném používání to bude tak hrozný. Jak tu někdo psal, že je problém s otiskami na bíle barvě bohužel to platí „dvojnásob“ pro modrou barvu, ale to je detail. A mě osobně se libí že S3 je lehčí a to docela o dost dále teda aspoň pro mě se i líp drží v ruce. Je pravda že Htc one x nemam takovou zkušenost jen chvilku držení atd ale, když to porovnám s prvníma pocitama z držení S3 je pro mě jasný vítěz S3. Dále se mi i líbí android na S3 HTc mi přijde, až moc zasáhl do prostředí androida (ano je pravda že se to romka dá daleko zlepšit mluvím ale o čistě koupené verzi). Ale jak se říká každý má svého kupce a každému se libí něco jiného. Já jsem si koupil S3 a nelituji toho, ale uvidíme po čase používání. HTC mě v minulosti dosti zklamalo, proto této značce nevěřím ale to samé se muže stát i u S3. Je to vše jen o štěstí jestli si nekoupíte „pateční odpoledni výrobu“.

  Za mě tedy S3

 13. Ján vyměnil HTC One X za SGS3 a nelituji toho.HTC má pěkný design,ale mě osobně se líbí více SGS3.Výdrž baterie je lepší,slot na MicroSD kartu a celkově se mi více líbí TW.Jinak abych nekřivdil HTC tak displej má podle mě lepší čitelnost na slunci a konstrukce je kvalitnější (díky unibody,ale něco za něco :-)

 14. Lukáš (neregistrovaný)

  Lidi díky moc asi teda půjdu do toho one x. Jen se chci zeptat je pravda že po nějaké aktualizaci která se spustí hned jak htc zapnu je prý telefon mnohem rychlejší a spolehlivější. To by suveréně rozhodlo pro One x. A ještě něco prý když zapnu flash tak je prohlížeč zasekaný je tomu tak. Díky za odpovědi jste pašáci všichni :)

 15. blabol (neregistrovaný)

  Telefon jako telefon :) Mam s3 a nic mi nechybí, moc sedíte u kompu a čtete recenze, meli by jste zajít taky nekdy na sluničko, pivko, jointa, bo za devkama :) Pak vám bude vše stačit a nebudete řešit na netu :) Aji nokia 5110.

 16. K tomu závěrečnému škodování, že S3 není vyrobená z kvalitních materiálů, doporučuji shlédnout video výměny displeje. S3 se skládá z hořčíkového skeletu, displeje s GG, vnitřní elektroniky a zadního polykarbonátového krytu. Kolik % z celku tvoří plast?

 17. Ještě link na video

  [odkaz]

 18. Carlos (neregistrovaný)

  Ahoj,

  prosím o radu. Vyfasoval jsem Galaxy S III. V celku jsem spokojen i když se zatím prokousávám tisícem funkcí. Na jednu funkci jesm zatím nepřišel. Jedná se o „Režim vzdálené simkarty“. Předem díky za každou radu.

 19. Olaf Erixon (neregistrovaný)

  Dobrý den,

  má někdo černou variantu? Pokud ano, jak je to s krytem na zadní straně? je také náchylný k poškrábání nebo je tato varianta už odolnější …

 20. Michaela (neregistrovaný)

  Dobrý den, chtěla bych se zeptat co je to to „skreči“? Jak přejedete nelou rukou po displeji a ona se vám naskenuje? Děkuji za odpověď M

 21. Marek (neregistrovaný)

  Dobrý den, chtěl bych se zeptat… mám možnost zakoupit S3, který si přeji již delší dobu, ale (jestli to říkám správně) dotovaný operátorem… Prý je totožný s „normální S3,“ s rozdílem startujícího se Loga Operatora a prý nějaké aplikace od operátora… asi bych si měl připlatit a koupit funglovku, ale mě by zajímalo zda se operatoruv sw da odstranit aniz bych neco flashoval apod.

  Dekuji moc za jakoukoliv napovedu a odpoved.

  S pozdravem

  Mara

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).