Domů » Recenze » Recenze Samsung Galaxy Note Pro 12.2: Obr mezi tablety

Recenze Samsung Galaxy Note Pro 12.2: Obr mezi tablety

Na český trh přichází ultimátní tablet směrovaný hlavně do korporátní sféry. Je ale nový Samsung tak dobrý, aby obhájil své rozměry, vady a vysokou cenu?

Samsung je bez diskuse světovým lídrem v oblasti mobilních telefonů. Prodeje jeho smartphonů dominují platformě Android a tím i celému globálnímu trhu. Samsung není primárně tím, kdo by na trh uváděl nová technologická řešení nebo produkty s „wow“ efektem. Má ale velmi široké portfolio produktů napříč všemi cenovými kategoriemi, takže si u něj může vybrat takřka každý. Ale hlavně jeho obchodní a marketingová politika a obrovské investice do marketingu ho dostaly tam, kde aktuálně je.

Když se daří, tak se daří a není důvod, proč na trh neuvádět další a další nové produkty. Ne nadarmo se však říká, že méně je někdy více. V případě Samsungu to už bohužel začíná platit více než kdy předtím. Ne veletrhu CES v Las Vegas Samsung představil nové tablety s přídomkem PRO a nám se vzápětí do testu dostal ten největší, Galaxy Note Pro 12.2. Jak asi správně tušíte, číslo v názvu odpovídá úhlopříčce displeje přístroje. Otázkou tedy je, jestli se toto dá ještě počítat do kategorie tabletů, tak jak je aktuálně vnímána.


Zadní stranu opět tvoří plast s imitací kůže

Nutno podotknout, že Note Pro 12.2 svým vzhledem, výbavou a doplňkovým software bude mířit primárně na korporátní sféru. Tomu by odpovídala i poměrně sebevědomá cena. Zajímavé tedy bude sledovat, jak korporátní sféra toto zařízení přijme, respektive jak se Samsungu podaří ho do ní protlačit. Konkrétně námi testovaná specifikace trpí několika nepříjemnými chybami.

Klady (+)

 • velký a kvalitní displej s vysokým rozlišením
 • kapacitní pero S-Pen
 • vysoký výkon
 • výborná výdrž
 • kvalitní fotoaparát
 • slot pro microSDXC karty
 • doplňkový software a funkce
 • kvalitní zvukový výstup

Zápory (-)

 • rozměry a hmotnost
 • horší optimalizace TouchWiz
 • drahý doplňkový software je jen dočasný
 • absence NFC a notifikační diody
 • vysoká cena
 • konkurence ve vlastních řadách

Graf ceny produktu Samsung Galaxy NotePro 12.2 poskytuje server Heureka.cz

Obsah balení

Obsah balení není nijak bohatý, kromě tabletu samotného a sady uživatelských příruček v krabičce najdete nabíječku, USB kabel, pero S-Pen, náhradní hroty a kovové kleštičky pro jejich výměnu. Přiložený USB kabel by vás na první pohled mohl svým vzhledem vyděsit, nevypadá totiž zrovna jako microUSB. Stejně tak na spodní hraně tabletu najdete konektor, který nevypadá jako microUSB.

Nemusíte se ničeho děsit. Jde o USB 3.0 rozhraní a v těle zařízení je pak integrován konektor s označením USB 3.0 Micro B (více informací); stejně jsme to viděli už u Galaxy Note 3. Není to tedy tak, že by Samsung přišel s nějakým vlastním standardem nabíjecího a komunikačního kabelu, nemějte strach. Navíc, tento konektor je zpětně kompatibilní s klasickým microUSB.

Videopohled

Design a zpracování

Vzhledově se Note Pro 12.2 nijak moc neliší od toho, co z řad Samsungu aktuálně známe a jen doplňuje další přístroje v řadě Galaxy Note. Provedení a designové prvky jsou stejné jako u dříve testovaných Galaxy Note 3 a Note 10.1 2014 Edition. Pohled zepředu vám jasně napoví, do které stáje tento závodník patří. Hardwarového tlačítka pod displejem se už asi nikdy nezbavíme i když jeho používání nepatří k nejpohodlnějším.

- - -

Boky přístroje obepíná stejný „kovový“ rámeček, který jsme viděli u výše zmíněných Samsungů a záda opět imitují kůži. Tady je vše při starém. Také S-Pen odpočívá ve své šachtičce v pravém horním rohu a po vytažení zjistíte, že je stejný jako u nižšího modelu, včetně tlačítka pro bezdotyková gesta a AirView. Netřeba měnit to, co funguje.

- - -
Zadní stranu opět tvoří plast s imitací kůže

Poslední věta mi však nedává smysl vzhledem k rozměrům. Už u modelu Note 10.1 2014 (recenze) jsem si stěžoval, že rozměry a hmotnost přístroje jsou na hraně použitelnosti a možnosti každodenního nošení. A najednou tu máme o dva palce větší monstrum, navíc hmotnost 753 gramů je už dávno za hranicí únosnosti.  Na bocích jsou umístěny dva stereo reproduktory, které produkují hlasitý, avšak trochu plochý a na basy méně výrazný zvuk. Na horní hraně uprostřed se nachází infraport, se kterým lze skrze aplikaci WatchOn ovládat například domácí elektroniku.

- - -

Rozměry a hmotnost zcela logicky značně limitují možnosti využití. Zapomeňte na to, že byste Note Pro 12.2 používali pro čtení v MHD, při lenošení na pohovce, pro hraní her, sledování videa v ruce a podobně. Kdykoliv musíte toto zařízení držet obouruč, nikdy neobsáhnete palci celý displej. A pokud si ho vezmete jen do jedné ruky a druhou budete „matlat“ po displeji nebo používat S-Pen, tak ta první, co drží Note Pro 12.2, vás v zápětí začne bolet.

- - -

Tím se dostáváme k tomu, že Note Pro 12.2 je reálně využitelný pouze pokud leží na stole nebo je postaven v nějakém stojánku. Jinak opravdu ne. To ale nakonec není na vyloženě na škodu, protože jak už jsem se zmínil dříve, toto zařízení míří hlavně do korporátní sféry a ne na pohovku nebo do MHD.

-
NotePro 12.2 není žádný drobeček, takhle vypadá při porovnání s 13″ MacBookem Air

Pokud se tedy smíříte s tím, že tohle je tablet do kanceláře, na porady či jednání, dávají jeho rozměry, hlavně obrovský displej s jemným rozlišením, o něco větší smysl. Pokud chcete něco s širšími možnostmi využitelnosti, poohlédněte se po menším Note 10.1 2014.

-
Srovnání s iPadem mini

Hardwarová výbava

Hardwarová výbava musí být u top zařízení od Samsungu vždy na špici a nejinak tomu je i u Note Pro 12.2. Osmijádrový procesor Exynos Octa 5 se čtyřmi jádry Cortex A15 na frekvenci 1,9 GHz a čtyřmi (úspornými) jádry Cortex A7 na frekvenci 1,3 GHz doplněný o grafický čip Mali T628 MP6 a 3 GB operační paměti RAM. To na papíře vypadá sakra dobře. Jenže realita je jiná a osobně bych velmi rád porovnal tento kus s jeho sourozencem, který disponuje „pouze“ čtyřjádrovým, ale osvědčeným Snapdragonem 800. Pak bych si udělal obrázek o tom, jestli používání tabletu drhne na nedostatku výkonu nebo velmi špatné optimalizaci nadstavby TouchWiz. Osobně si myslím, že „bé“ je správně.

Dále já výbava doplněna o již zmíněný slot pro microSDXC kartu, infraport, Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac s možností Wi-Fi Direct a Wi-Fi Hotspot. Bluetooth je zde ve verzi 4.0 a USB 3.0 s podporou MHL. Zcela nepochopitelně ale chybí NFC. Interní paměť je v případě našeho kusu 32 GB a pro uživatele je dostupných zhruba 26 GB. 

Pominu-li problémy s plynulostí provozu, nenarazil jsem za dobu testování Note Pro 12.2 na jakýkoli nedostatek výkonu. Hry, Full HD videa, souběh mnoha aplikací, plný multitasking na jednom displeji, o kterém se zmíním později, nic nečinilo tomuto tabletu potíže. Na pády aplikací jsem u Androidu zvyklý, restart zařízení jsem nezaznamenal ani jeden.

Note Pro 12.2 jsme „prohnali“ námi oblíbenými benchmarky a dopadl na výbornou. To dokazuje, že výkonu má na rozdávání, jen ho nedokáže plně využít. A jaké jsou tedy výsledky?

 • AnTuTu: 35 157 bodů
 • 3D Mark Ice Storm Unlimited: 13 551 bodů, Extreme 8 186 bodů a v klasickém Ice Storm 10 157 bodů

Příjem Wi-Fi byl vždy dostatečně kvalitní a Note Pro 12.2 zvládá i GPS navigaci. Ale buď jezdíte kamionem, nebo na tento způsob využití zapomeňte. V běžném autě přes tablet neuvidíte dopředu. Ledaže byste si ve split screen spustili navigaci na jedné polovině displeje a fotoaparát na druhé a na cestu byste se tak dívali rovnou skrz tablet :)

- --
Displeji není co vytknout, na prostorné úhlopříčce nabízí jemný obraz a výborné barvy. Potěšila nás také slušná čitelnost na venkovním světle.

Ať ale jen nekritizuji, to nejlepší si nechávám na konec, displej. 12,2 palce Super Clear LCD panel s rozlišením 2560 x 1600 pixelů. Ačkoli počet bodů na palec je „jen“ 247, je displej perfektně jemný a jednotlivé pixely budete hledat lupou. Podání barev je velmi věrné, ne tak přepálené jako u AMOLED displejů. Jas řídí automatika a ta si s ním ve většině světelných podmínek poradila velmi uspokojivě. Nejvíce vás ale na displeji budou bavit právě jeho rozměry. Velký je prostě dobrý. Surfování po webu, práce s dokumenty, sledování videa, vše dostává díky tomuto panelu zcela nový rozměr, a to doslova.

Baterie a výdrž

Nemělo by být překvapením, že Note Pro 12.2 disponuje baterií s vysokou kapacitou 9 500 mAh. Na první pohled se může zdát, že je to dostatečná hodnota, ale je nutné vzít v úvahu velikost displeje, jeho rozlišení a náročný hardware. A ačkoli máme k dispozici pouze Wi-Fi verzi bez 3G modulu, výdrž není nijak zázračná, jak by někdo mohl na první pohled očekávat.

Pokud se zaměříte čistě na přehrávání videa, hudby, surfování po webu nebo hraní her, Note Pro 12.2 vydrží 9-10 hodin podle zátěže. To není málo, ale jak tablety z vlastní stáje, nebo konkurenční produkty, umí toto i lépe.

Pokud budete Note Pro 12.2 využívat jako pracovní nástroj na vyřizování e-mailů, zapisování poznámek, práci s dokumenty, surfování po webu a podobně, vydrží na jedno nabití zrhuba tři dny v provozu, což není tak špatný výsledek. S dodávaným USB 3.0 kabelem tablet z nuly na sto dobijete za zhruba 4 hodiny a 10 minut.

Na druhou stranu, tohle není zařízení, které by bylo primárně určeno pro hraní her nebo sledování videa. Většinu času bude nejspíš trávit v korporátní sféře někde v kanceláři a tam nebývá k elektrické zásuvce daleko.

Operační systém, prostředí a software

Note Pro 12.2 může být perfektní ve všech ohledech, což svým způsobem také je, ale dokud Samsung něco neudělá s mírně zalagovaným prostředím TouchWiz, je to celé k ničemu. Jak je možné, že zařízení s poslední verzí Androidu, který je sám o sobě perfektně rychlý, osmijádrovým procesorem a 3 GB RAM laguje při tak základní operaci jako je procházení mezi plochami? A když říkám laguje, tak nemám na mysli drobná, těžko zpozorovatelná zadrhnutí, ale naprosto otravné záseky ploch. K čemu je dobrý výkon pro Full HD video, náročné hry, multitasking a podobné operace, když ty základní, které nakonec používáte nejvíce, protože bez nich se nedostanete k těm dalším, prostě nefungují.

  
Hlavní obrazovka, nabídka s programy a uzamčená obrazovka

Jen a pouze kvůli TouchWiz je Note Pro 12.2 velké zklamání a dokud Samsung nepohne se svojí nadstavbou kupředu, nemůžu tablet za skoro 20 tisíc Kč doporučit ke koupi i kdyby se do firemního prostředí hodil sebevíc.


Notifikační obrazovka se nezobrazuje přes celou obrazovku

Další problém je, že systém není nijak optimalizovaný pro takto velký displej a vysoké rozlišení. V menu Nastavení se příšerně plýtvá místem. Notifikační roleta po stažení od horní hrany zabírá střed displeje a více než jeho polovinu na šířku, ale její obsah také neodpovídá rozměrům displeje. Očekával bych, že když Samsung přijde s takto velkým zařízením, zapracuje i na jeho vnitřku. Ale jen vzal stávající systém, svoji nadstavbu a nahrál je do velkého tabletu. Zcela stejný systém najdete v menším Galaxy Note 10.1 2014 a ještě menším Galaxy Note 3, a to je obrovská chyba v podobě zcela nevyužitého potenciálu tohoto zařízení.


Nabídka nastavení se tradičně nese ve světlém kabátku a je rozdělena do čtyřech hlavních záložek

Magazine UX

Součástí prostředí TouchWiz je ještě novinka v podobě rozhraní Magazine UX. To k hlavním plochám s widgety a zástupci přidává ještě několik dalších, na které máte možnost umístit si až šest různých „dlaždic“ s aktivním obsahem, které jako celek připomínají právě magazín. K dispozici jsou panely pro sociální sítě, aplikace, poznámky, e-maily, fotografie, hudbu nebo třeba zprávy a články (k dispozici je celkem zhruba 35 panelů). Vlastně se jedná o takové zvětšené widgety v učesanějším vzhledu Flipboard čtečky.

Není nutně psaným pravidlem, že na každé ploše musíte mít šest čtverců, dlaždice lze inteligentně zvětšovat nebo zmenšovat, takže jedna může klidně zabírat plochu 4 čverců a druhá zbývající dva. Je tu ale několik omezení, například z jedné aplikace můžete využívat pouze jeden panel, nikoliv více a data na panelech se sami neaktualizují, v čemž zatím vidíme největší omezení. Pokud byste Magazine UX chtěli vypnout, máte smůlu.

Fotoaparát a záznam videa

Už když fotíte s iPadem nebo podobně velkým tabletem, vypadáte u toho divně, nehledě na to, že to není ani moc pohodlné. A opravdu budete fotit s tímto třičtvrtěkilovým monstrem? Ano, umí fotit a vcelku obstojně, ale asi těžko si ho vezmete na dovolenou, nebo na výlet do hor, nebo k focení rodinné oslavy či každodenních momentek.

Jako smysluplné vidím hlavně focení, svým způsobem skenování, dokumentů, vizitek a podobných materiálů, tedy primárně pracovní zaměření. Jako volnočasový foťáček Note Pro 12.2 moc dobře fungovat nebude.

- - -

- - -
Další snímky včetně odkazu pro stažení v plném rozlišení najdete v naší galerii

Ale co kdyby. Prostředí 8Mpx fotoaparátu, možnosti nastavení, efektů a personalizace se neliší od toho, co známe třeba z Galaxy Note 3 nebo Note 10.1 2014. Samsung použil to co má a co se osvědčilo. Výsledné obrázky jsou, jak jsme u Samsungu ostatně v posledních měsících zvyklí, velmi kvalitní s dobře vykreslenými detaily a věrnými barvami.

- - -

Stejné je to v případě foceného textu. Ten je dobře čitelný, barva papíru věrná, obraz ostrý i v okrajích. Jako skener bude Note Pro 12.2 fungovat dobře. Ale jen legálně, na špionáž si raději pořiďte něco menšího.

Pokud byste si chtěli natočit pracovní poradu, vězte že jak přední, tak i zadní kamerka zvládá až Full HD video a výsledek je jako obvykle perfektní, včetně kvalitního zvukového záznamu.

Stojím si za tím, že pro focení je Note Pro 12.2 to nejméně vhodné zařízení, které jsem za poslední rok testoval, ale pokud už byste se do pořizování obrázků či videí přeci jen pustili, nezklame vás a mezi tablety nabízí v oblasti focení jedny z nejlepších výsledků. A uvnitř je na ně místa dost, stejně jako na paměťové kartě, kterou můžete pro ukládání použít.

S-Pen, bonusové aplikace a firemní funkce

Stylus S-Pen a jeho funkce známe už z Galaxy Note 3 a Galaxy Note 10.1 2014, v tomto ohledu se nezměnilo vůbec nic. Funkce jsou stejné, softwarová výbava také. Opět je zde zabezpečené firemní prostředí Knox, které jsme zkoušeli již dříve a také standardní záplava S-aplikací. Pak jsou tu ale novinky, které jsou zajímavé a přebíjí vše uvedené. Dávají totiž podstatně více smyslu než kdejaké „S-něco“.

- -

První z nich je multitasking, respektive MultiWindow. Doposud jsme byli zvyklí na možnost zobrazit si dvě aplikace vedle sebe nebo nad sebou na jednom displeji. Note Pro 12.2 ale díky velikosti displeje a jeho rozlišení jde dál a dokáže se „rozčtvrtit“. Současně tedy můžete mít na jednom displeji až čtyři aplikace a pracovat s nimi zároveň. To už do firemního prostředí dává větší smysl.


Čtyři okna aplikací na ploše? Žádný problém. U některých podporovaných aplikací (webový prohlížeč…) můžete mít dokonce otevřených několik instancí (oken). Mezi e-mailovým klientem a galerií zase můžete metodou DragNdrop přetahovat fotografie (ukázku opět najdete ve videu v první kapitole). Velikost/poměr jednotlivých oken lze měnit pomocí modré středové tečky.

A pokud by vám to přeci jen nestačilo, můžete si za pomoc S-Pen nad tyto čtyři aplikační okna „namalovat“ další, plovoucí a v nich si spustit třeba kalkulačku, kalendář a podobně (ukázku najdete v našem videopohledu). Osobně bych ale ocenil, kdyby funkcionalitu čtyř aplikací na jednom displeji dostaly i menší modely. Byla by dobře využitelná i u nich.


A to není všechno, nad čtveřicí oken můžete ještě otevírat další „plovoucí“ okna aplikací

To ale není vše. Následují aplikace Samsung e-Meeting a Cisco WebEx. Tu první využijete ve spojení s dalšími Galaxy Note zařízeními pro sdílení dokumentů a souběžnou práci na nich. To může být vhodné jak při poradě, brainstormingu nebo potřebujete-li s kolegy řešit optimalizaci rozpočtu. Není třeba žádný back-end v podobě serveru, cloudu a podobně, stačí vám pouze zařízení s touto aplikací.

Cisco WebEx je nástroj pro videokonference. Opět potřebujete stejnou aplikaci na druhé straně, takže jsme bohužel neměli možnost si kvalitu přenosu a možnosti nastavení vyzkoušet v praxi.

V náloži pracovních aplikací pokračuje Hancom Office, zatím asi nejvíce profi kancelářský balík pro Android, se kterým jsem měl možnost pracovat. Výjimečný je v tom, že obsahuje lištu s nástrojovými tlačítky, kterou známe ze „stolních“ MS Office. Lépe se tak s ním pracuje jak prsty, tak S-Pen, zvláště na takto velkém displeji.


Hancom Office

Přidejte si k tomu Dropbox s 50 GB prostoru na 2 roky zdarma, Evernote, S-Note s možností synchronizace s Evernote a Galaxy Note Pro 12.2 se díky softwarové výbavě a vysokému výkonu stává velmi zajímavým pracovním nástrojem, alternativou ke slabším netbookům. Bohužel to celé kazí již zmíněné TouchWiz.

Cena doplňkového softwaru by se měla pohybovat někde kolem 700 USD. Nicméně je potřeba počítat s tím, že jde o licence na omezenou dobu a pokud si na aplikace zvyknete, budete se následně muset spokojit s free verzemi, pokud jsou vůbec k dispozici, nebo platit. Dříve či později budete muset platit za více místa v Dropboxu, využívání Evernote Premium, LinkedIn Premium, BusinessWeek+, NY Times, Livesport.tv, Bitcasa a další.


Nástroj pro připojení ke vzdálené ploše PC

Jedním z nejzajímavějších kousků softwarů, který je ale bohužel také časově omezený, je RemotePC. S jeho pomocí se můžete vzdáleně připojit ke svému PC nebo notebooku a pokud si k Note Pro 12.2 připojíte klávesnici a myš, získáte tak takřka plnohodnotný počítač s dostatečným výkonem pro většinu kancelářské práce.

Samsung se v tomto případě pochlapil a svému top tabletu vložil do vínku opravdu zajímavou nadstandardní softwarovou výbavu. Na druhou stranu ta není nijak svázaná přímo s tímto modelem a jednotlivé aplikace si můžete nainstalovat i do jiných Android tabletů.

Konkurence

Přímou konkurenci Note Pro 12.2 nemá. Nicméně zcela jistě mu bude konkurovat menší Galaxy Note 10.1 2014 ve všech svých verzích, který nejen že vypadá stejně, ale až na displej je i stejně vybavený a z mých zkušeností má o něco lépe odladěnou nadstavbu TouchWiz. Nedisponuje sice Androidem 4.4.2, ale to je jen otázkou času a pak bude také zajímavé sledovat, které z nadstandardních funkcí, kterými se chlubí testovaný model, dostane v updatu i tento menší tablet. Osobně bych se přimlouval hlavně za vylepšené MultiWindow.

 
Galaxy Note 10.1 (2014)

Pak je tu iPad Air (recenze). Ten sice nemá tak velký displej, ale i tak může Note Pro 12.2 konkurovat a díky kompaktnějším rozměrům je příjemnější na používání. Nehledě na to, že vás vyjde levněji.


iPad Air

Díky aplikaci RemotePC v základní výbavě můžete z Note Pro 12.2 udělat „cosi“ jako počítač a v tu chvíli mu začnou konkurovat i netbooky a levnější notebooky. Pak je ale na zváženou, jaké zařízení si vlastně chcete kupovat.

Závěrečné hodnocení

Je možné, že jsem zbytečně skeptický. Je možné, že jsem jen nepochopil zaměření Note Pro 12.2. Je možné, že nechápu, co Samsung sleduje a kam se chce ubírat. Důležité je, že i přes všechny klady, které jsem v recenzi zmínil, mi Samsung Galaxy Note Pro 12.2 jako celek moc smysl nedává.

Note Pro 12.2 je dobře udělaný z kvalitních materiálů, má fantastický displej, vydrží dostatečně dlouho nabitý, disponuje obrovským výkonem, slušně fotí, lze do něj vložit paměťovou kartu a nadstandardní softwarová výbava také není k zahození.

Jenže je zbytečně velký a prostředí TouchWiz vám udělá nejednu vrásku na čele. Nadstandardní softwarová výbava není zdarma navždy a když si dáte všechny jeho chyby dohromady a podíváte se na cenu, napadne vás, proč byste si raději neměli koupit Galaxy Note 10.1 2014 nebo třeba nějaký tablet s Windows 8, který za stejné peníze nabídne podstatně více muziky.


Graf ceny produktu Samsung Galaxy NotePro 12.2 poskytuje server Heureka.cz

Samsung Galaxy Note 12.2 je vcelku slušná ukázka toho, co Samsung umí a co si může dovolit. Na domácí použití je ale nevhodný a v kanceláří ho může plně zastoupit jeho menší sourozenci nebo slušně vybavený iPad či tablet s Windows 8. I kdybych tedy přimhouřil obě dvě oči, přijde mi toto jako jedno z nejzbytečnějších zařízení poslední doby, zvlášť když má ve vlastních řadách velmi důstojné alternativy.

Marek Hajn

Nadšenec a občas early adopter. Recenzent praktik a analytik teoretik. Současné "everything Apple" nebylo vždy, nemusí být navždy a neznamená, že ostatním platformám jsou dveře zavřené. Naopak. Je potřeba si hrát a zkoušet novinky.

13 komentářů

 1. Váhu to má len o niečo väčšiu než môj Transformer Book s Win 8. Keby to malo nejakú normálnu cenu a nejakú slim keyboard a la Surface, Dell Venue 11 Pro, tak som ho zaň vymenil.

 2. zadná strana je z imitácie kože (plast) Bože jak to ja nenávidím tie imitácie kože. Za tu cenu by som tam už očakával originálnu kožu a nie imitáciu….

  • to je pravda, že pri tej cene tam mohol byť kryt z kože, ale aspoň to je matné a nie leskle

 3. Veď za taku cenu je MS Surface pro 2. povedal by som, že až moc vysoká cena

 4. S-Pen nějak pořád nechápu. O víkendu jsem měl půjčený Note 10.1 a kromě rychlé poznámky, kdy bych intuitivně stejně použil Evernote, nevidím využití. Okno pera, na to je snad vytažení lišty s aplikacemi a’la Win 8, ne? Album výstřižků, k čemu to je? Jsou na S-Pen nějaké jiné aplikace?

  • Ja to pouzivam na kresleni a psani. U note 3 a note 10.1 2014 jsou celkem uzitecne actionmemo poznamky.

  • poznamky, kresliace programy, tabulky…ja na Note 2 využívam Spen aj pri klasickom písaní a pri priehladaní webu a ďalších bežných alikácií pokiaľ mám voľné obe ruky

 5. ceto (neregistrovaný)

  uplny fail, a ta cena, dufam ze trolluju. doporucujem precitat recenziu aj na theverge

 6. hutor (neregistrovaný)

  Mluvit v recenzi o velikosti a navic ji kritizovat je uplne mimo. To vidi i trilete decko.

  Me by zajimaly treba presne rozmery displaye. To tu vsak nenajdu.

  Mam note 10.1 a jsem maximalne spokojeny. Sice bych samsung zabil, ale nic lepsiho neni.

  Chci aby nove veci byly stejne nebo lepsi nez stare.

  A sesit A4, to je genialni vec. Doufam, ze se doziju doby, kdy vemu desky A4, rozevru je a budu mit dva displeje A4 s rozlisenim alespon 150 ale lepe 300 dpi a k tomu s-pen.

  Na poznamky nadhera. Pisu perem, ruka oprena, doteky prstu to nebere. Kdyz zvednu pero asi dva centimetry, prst funguje jako guma, dvema prsty roluju a zoomuju. Dokonale. Akorat otravne chybicky a nemoznost si vse nastavit podle sebe.

 7. xxx (neregistrovaný)

  Mám pocit, že autor článku má nějaký problém s tímto tabletem..:-)

 8. Primer (neregistrovaný)

  Když něčemu nerozumím, nekecám! Potažmo nedělám recenzi. Všeříkající je „vaše konkurence“ v podobě iPrdu. Note je tablet na práci, nikoliv iCosi pro gelouše a božínky. Bože, dneska je fakt chytrej keždej, kdo má ďouru …

  Jediná a opravdová trága je ta cena, ale předpokládalo se, že bude dražší.

 9. furt (neregistrovaný)

  Koupil jsem si ho a pokud to srovnam s ipadem s retinou ktery mam taky je vetsi plocha vyhodou nejenom pri kresleni ale taky pri browseni- ale na toto maji iPady delsi vydrz, takze radsi iPad. Ale na kresleni je super i stylus ktery zvlada stupne tlaku taze jsem si vlastne koupil hodne levny Cintiq… Koupil jsem na ebay z nemecka za velice dobre penize. Akorat da zabrat odinstalace blbosti a blbostem co nejdou odinstalovat zakazat auto autoaktualizace- da to cas a nsejra to. Ale pro kresleni a poznamky je super, obrovsky a kvalitni displej… Nic podobneho nesezenete!

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).