Domů » Recenze » Recenze Nexus 4: Svému jménu dělá čest, dokonalý ale není

Recenze Nexus 4: Svému jménu dělá čest, dokonalý ale není

Nexus 4 se na český trh teprve chystá, nicméně čekání už by nemělo být dlouhé. Nový referenční telefon Google se povedl, ale k dokonalosti mu ještě něco chybí.

LG Nexus 4 je, jak číslovka v názvu napovídá, čtvrtým referenčním modelem s operačním systémem Android a LG je po HTC a Samsungu třetím výrobcem, který dostal možnost pro Google telefon vyrobit. Telefon byl představen na konci října loňského roku a do prodeje se ve vybraných zemích dostal 13. listopadu výhradně prostřednictvím obchodu Google Play, kde byl velmi rychle vyprodán a dodávky dalších kusů vázly. Nexus 4 se na Google Play prodává ve dvou verzích, s 8 GB a 16 GB interní paměti, za velmi zajímavou cenu 299 USD (8 GB), respektive 349 USD za 16 GB model.

 

Na český trh si Nexus 4 ani po dvou měsících zatím nenašel cestu, i když české zastoupení LG již před časem oznámilo, že jeho prostřednictvím bude v lednu dostupná 16 GB varianta za doporučenou cenu 12 000 – 12 500 Kč, která bohužel vůbec nekoresponduje s příznivou cenou za kterou se LG Nexus 4 prodává v zahraničí a to i po zohlednění DPH. Tady rozhodně palec dolů. A druhý palec dolů za (ne)dostupnost, protože tu máme polovinu února a Nexus 4 na našem trhu stále ještě oficiální cestou není k dispozici. Změnit by se to ale mělo velice brzy…

 

Klady (+)

 • kvalitní displej s HD rozlišením
 • výkon, rychlost a stabilita
 • nejnovější verze Androidu (4.2.2)
 • slušná výdrž
 • kvalitní dílenské zpracování
 • notifikační LED dioda

Zápory (-)

 • aktuální nedostupnost v ČR
 • chudý obsah balení
 • průměrný fotoaparát
 • vyšší cena oproti Google Play
 • kryt je náchylný na otisky prstů

Obsah balení: Jen to nejnutnější

Nexus 4 se prodává v balení, které vzhledem nijak nevybočuje ze zažitých standardů. Horší je to s jeho obsahem, protože kromě síťového adaptéru, USB kabelu, přípravku pro vysunutí šuplíčku na microSIM, záručního listu a stručné příručky v něm nic jiného nenajdete. Chybějí dokonce i sluchátka. Podotýkám, že máme k dispozici americkou verzi prodejního balení, takže strohost jeho obsahu lze omluvit cenou, za kterou se LG Nexus 4 na americkém trhu prodává. Pokud bude stejný obsah (což lze předpokládat) také na českém trhu, lze to s oznámenou cenou považovat za faux pas.

- -

LG Nexus 4 16GB lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Videopohled na Nexus 4

Design a zpracování: V jednoduchosti je krása

Vzhled Nexusu 4 je rafinovaně jednoduchý, ale přesto elegantní. Celá přední strana je vyrobena z tvrzeného skla Gorilla Glass 2, které je po levé a pravé straně zaoblené směrem k bokům. Díky absenci hardwarových nebo senzorových kláves působí čelní strana velmi elegantně a jediné co narušuje celistvost, je přední 1,3Mpx kamerka pro videohovory a mřížka telefonního reproduktoru.

- - -

- - 

Senzory, notifikační LED dioda a z velké části také displej, splývají s čelní plochou a podtrhují elegantní černý vzhled. Pokud je displej vypnutý, celá přední plocha je čistě černá. Přední část má po obvodu plastový rámeček v barvě černého chromu, navazující na pogumované boky, svažující se k zadní straně, díky kterým se telefon drží jistě v ruce.

- - -

Záda telefonu jsou kryta, stejně jako přední část, tvrzeným sklem, které v sobě obsahuje jakýsi holografický dekor. Ten obsahuje body, které s měnícím se úhlem dopadajícího světla zajímavě světélkují. Určitě je to mnohem efektnější, než kdyby byla zadní část nudně černá. Zbývá dodat, že rozměry telefonu jsou 133,9 x 68,7 x 9,1 milimetrů a hmotnost včetně (nevyměnitelného) akumulátoru sympatických 140 gramů.

- - - 
Zadní strana při dopadu světla vytváří zajímavý efekt, dobře si jej můžete prohlédnout v našem videopohledu

- -

Dílenské zpracování je příkladné, telefon ani při promačkání nevydává žádné pazvuky, snad jen přemíra tvrzeného skla v konstrukci ve mně vyvolávala obavy, co by se stalo, kdyby telefon upadl. Naštěstí jsem tuto variantu testu neabsolvoval. Díky povrchu jsem čekal, že telefon bude magnetem na otisky prstů, ale skutečnost nebyla překvapivě tak hrozná. Oleofóbní vrstva na displeji odvádí dobrou práci a otisky prstů se na něm prakticky neusazují, navíc je povrch displeje příjemný na dotek a telefon se díky tomu dobře ovládá. Zadní strana na otisky prstů trpí více, ale měnící se mozaika je dokáže šikovně skrývat.

- - -

Trochu nešťastné je umístění hlasitého reproduktoru na zadní straně, která je úplně rovná a snadno tak dojde k jejímu zakrytí a utlumení zvuku. Pokud položíte telefon na rovnou plochu, mohli byste s ním hrát stolní curling, protože po desce stolu Nexus 4 krásně klouže, ale hned tak se nepoškrábe. 

- - 
Srovnání s Apple iPhone 5

Hardware a výbava: Žádné kompromisy

Nexus 4 je vybaven quad-core procesorem Qualcomm Snapdragon S4 Pro (APQ8064, jádra Krait) s taktem 1,5 GHz pro každé jádro, který doplňuje výkonný grafický akcelerátor Adreno 320. Operační systém Android 4.2.1 má k dispozici slušné 2 GB RAM, interní úložiště o kapacitě 16 GB bohužel není možné rozšířit paměťovou kartou a pro uživatelská data zbývá dostupných 12,4 GB.

-  - -

O zobrazení se stará 4,7″ True HD IPS+ displej (768 x 1280 px, 320 ppi, 15:9), který chrání ochranné sklo Gorilla Glass 2. generace. Displej nabízí věrné podání barev, výborné pozorovací úhly a díky citlivé dotykové vrstvě se skvěle ovládá, k tomu výrazně přispívá úzký rámeček po stranách a jeho zaoblený přechod do boků přístroje. Podsvícení nepostrádá automatickou regulaci jasu, která odvádí dobrou práci a reaguje rychle a přiměřeně. Kromě tohoto čidla nechybí ani proximity senzor, gyroskop či podpora NFC. Ve výbavě dále najdeme WiFi 802.11 a/b/g/n, GPS a Bluetooth 4.0. Potěšila nás výborná citlivost na WiFi signál, stejně tak rychlá fixace GPS. Kvalita hovoru během telefonování je rovněž na výborné úrovni, zvuk je dostatečně hlasitý a čistý.

   
Výsledky benchmarků: Výkonu má Nexus 4 dostatek

Po představení Nexusu 4 se spekulovalo o tom, proč Nexus 4 nepodporuje sítě LTE. Jak jsme vás informovali v této bleskovce, lze podporu LTE pomocí speciálního kódu aktivovat. Po zadání kódu se dostanete do testovacího menu a kromě nastavení jaké sítě má telefon používat, lze zobrazit informace o baterii, WiFi a provádět různé testy. Pozor však, pokud jste si LTE aktivovali a chystáte se aktualizovat na nedávno uvolněný Android 4.2.2, o LTE opět přijdete, Google tento „tweak“ zablokoval.

   
Hlavní obrazovka, informace o paměti a verze systému

   
Servisní menu, ve kterém můžete aktivovat podporu LTE (Android 4.2.1)

S výše popsaným hardwarem není pochyb o tom, že zařízení nedostatkem výkonu rozhodně netrpí, naopak, může mu ho závidět leckterá počítačová sestava, i když samozřejmě na jiné platformě. Je to nejrychlejší telefon s operačním systémem Android, jaké jsem měl zatím v ruce a mé HTC One X při porovnání viditelně ztrácelo, jak při procházení menu tak při spouštění aplikací.

   

O dostatečné množství energie se stará uživatelsky nevyměnitelný akumulátor s kapacitou 2100 mAh. S výdrží se Nexus 4 řadí do běžného průměru, i když samozřejmě záleží, jak moc jej vytěžujete. Při aktivním používání zvládne v klidu jeden den bez zbytečného stresu, jestli k večeru nebudete hledat nejbližší nabíječku nebo záložní zdroj. Slabší provoz natáhne výdrž od rána, do večera následujícího dne.

  

Při testu přehrávání HD videa (720p) se telefon přihlásil o dobytí po 7 hodinách a 15 minutách, což je velmi slušný výsledek. Nabíjení téměř vyždímaného telefonu na plnou kapacitu trvalo bezmála tři hodiny, ale berte tento údaj s rezervou, protože jsme nepoužívali dodávanou nabíječku (US verze). Příjemným bonusem je podpora bezdrátového nabíjení Qi.

Operační systém: Vždy nejnovější Android bez zbytečného balastu

Android 4.2 přinesl některá vylepšení, která zlepšují uživatelský komfort. Jedním z nich je možnost vkládání widgetů na obrazovku uzamčeného zařízení. Mezi aplikacemi které používám, ale není zatím ani jedna, která by tuto novinku podporovala. Zatím jsem se musel spolehnout na několik widgetů nativních aplikací operačního systému. Bohužel zvyk je železná košile a to že mám na uzamčené obrazovce dostupné widgety jsem si obvykle uvědomil, až když jsem telefon odemkl. Je potřeba delší čas, aby si uživatel tuto funkci zažil a naučil se jí používat.

   

Velkou proměnou prošla notifikační lišta, která nově nabízí možnost přepnutí do tzv. rychlého nastavení pro možnost aktivace některých často používaných služeb. Dostanete se k němu buď tlačítkem v notifikační liště nebo přímo, pokud jí stáhnete dvěma prsty místo standardního stažení jedním prstem. V praxi mě tato novinka trochu zklamala, protože v rychlém nastavení nenajdete rychlé přepínače, na jaké jsme zvyklí z nástaveb jiných výrobců, ale pouze zkratky ke konfiguraci jednotlivých služeb, toto by se však mělo změnit po aktualizaci na Android 4.2.2. Stejně tak bych uvítal ovládání jako u tabletové verze systému, tedy pokud stáhnu lištu na displeji vlevo, dostanu se k notifikacím, pokud vpravo, získám přístup k rychlému nastavení. Při rostoucích úhlopříčkách dnešních telefonů postrádá smysl rozdílné ovládání lišty na tabletu a telefonu.

  

Další novinkou je vylepšená klávesnice, která nově podporuje metodu zadávání tažením po displeji, podobnou (rozumějte stejnou) jako u klávesnice Swype. Pokud jste na tento typ zadávání textu zvyklí, budete s touto novinkou spokojeni, je opravdu skvěle použitelná a funkční. Jediné co mě na nativní klávesnici už delší dobu vadí, je že v některých aplikacích (Google Talk, Zprávy…) zobrazí nabídku smajlíků, ale dalších aplikacích nikoliv.

   
Google Mapy nově obsahují také informace o MHD (více informací)

Vylepšení se dočkala také služba Google Now, které nás v našich končinách zatím nemusí příliš zajímat, protože její použití je omezené. Mezi další novinky patří funkce „Bezdrátový displej“, která dovolí sdílet obsah displeje vašeho telefonu či tabletu na televizi. Televizi budete muset připojit přes HDMI bezdrátovým adaptérem, poté už můžete bezdrátově sdílet obsah vašeho displeje.

  

Jediným dostupným prohlížečem v telefonu je Chrome. integrovaný prohlížeč, který známe ze starších verzí už je minulostí. Prohlížení stránek je pohodlné a načítání díky výkonnému hardwaru rychlé. Jen si nechejte zajít chuť na podporu Flash objektů.

Fotoaparát a záznam videa: Čekali jsme lepší výsledky

Prostředí fotoaparátu bylo kompletně přepracováno a přibyly nové funkce. Nabídka nastavení je situována do kruhu a vyvoláte jí buď kliknutím na její nabídku v pravém horním rohu nebo položením prstu kdekoli na displej, přejedete prstem na symbol funkce, kterou chcete upravit a znovu přejedete na požadovanou hodnotu. Na místo kde nabídku vyvoláte potom fotoaparát také ostří. Vše je jednoduché a intuitivní, textová nabídka se v nastavení smrskla na výběr scénického režimu, vypnutí či zapnutí Úložiště a nastavení velikosti fotografií nebo videa. Nastavit lze všechny běžné funkce jako vyvážení bílé, expozice, aktivaci blesku, HDR a dalších.

   

Úplně novou funkcí je Photo Sphere, pomocí které můžete vytvářet 360° panoramata, podobná těm které známe z Google Street View. Fotografie má v takovém případě rozlišení 4248 × 1698 pixelů a při nahrání na Google+, kde si 360° výsledek můžete prohlédnout, se zmenší na 2804 x 1121 pixelů. Naši testovací Photo Sphere fotografii si můžete prohlédnout zde.

Za dobrých světelných podmínek jsou fotografie celkem ucházející, i když se přiznáme, že u referenčního modelu Google jsme přece jenom čekali lepší výsledky. Problémy telefonu nedělá ani focení makra, ostřit na určitý bod můžete tapnutím na displej. V šeru jde ale kvalita snímků rapidně dolů, objevuje se výrazný šum a chybí ostrost.

- - -

- - -
Další fotografie pořízené Nexusem 4 si můžete prohlédnout v naší galerii

Video lze nahrávat maximálně ve fullHD rozlišení při 30 snímcích za vteřinu. Kvalita je opět průměrná, ale jen v případě dobrých světelných podmínek. Podprůměrná je kvalita záznamu zvuku, ten trpí výraznými výškami na úkor basů. Nepočítejte tedy s tím, že Nexus 4 při koncertech poslouží jako ideální zařízení pro záznam. V tomto směru jsme jej porovnali s iPhone 5 a Samsungem Galaxy S III a Nexus 4 při záznamu hlasitého zvuku dopadl naprosto nejhůře a výsledek byl téměř neposlouchatelný.

Hudební přehrávač

Pro přehrávání hudby slouží nativní aplikace Hudba Play od Googlu, ve které můžete přehrávat buď hudbu z telefonu nebo uloženou v této službě na webu. Přehrávač zobrazuje seznamy skladeb, alba, interprety, v nastavení je k dispozici ekvalizér. FM rádio v menu telefonu nenajdete (telefon nemá hardwarový FM modul), je třeba si nainstalovat některou z aplikací pro poslech webových rádií. Zvukový projev hlasitého reproduktoru je podprůměrný, postrádá basový základ, výstup do sluchátek je na tom podstatně lépe, ale zaleží samozřejmě na kvalitě vašich sluchátek.

   

Základní přehrávání videa má na starost přehrávač, který je součástí Galerie a nelze od něho očekávat žádné zázraky. Přehrávání základních podporovaných formátů a sdílení je vše co zvládne. Pro širší podporu formátů a titulků je potřeba instalace některého osvědčeného přehrávače z Google Play.

   

Závěrečné hodnocení

LG Nexus 4 je bezpochyby vynikající zařízení na kterém budete chyby hledat velmi těžko; výkonu má rozdávání, jistotu rychlých a hlavně dlouho dostupných aktualizací operačního sytému. Snad jediné co může někoho odradit, je maximální velikost úložiště a nemožnost jeho rozšíření, a také průměrné výsledky fotoaparátu. Je smutné, že na zahájení prodeje v České republice stále čekáme a ještě smutnější je oznámená cena, za kterou se u nás Nexus 4 má prodávat. Na to, že je na hony vzdálená ceně ve Spojených státech už jsme si zvykli, ale 12 000 – 12 500 Kč je i tak částka o dost větší, než za kterou si Nexus 4 mohou čeští zákazníci malou oklikou koupit na německém Google Play (návod naleznete zde).

Graf ceny produktu LG Nexus 4 16GB poskytuje server Heureka.cz

Pokud se vám Nexus 4 líbí a máte možnost nechat si jej dovézt z USA či jiné země, kde je dostupný skrze Google Play, pak neváhejte. Až se Nexus 4 začne prodávat v České republice, bude cenově velmi blízko konkurenci a bude těžší se rozhodnout, zda dát přednost bohatšímu balení, většímu úložišti či lepšímu fotoaparátu některého z modelů jiných výrobců. Navíc se brzy na českém trhu objeví první telefony s fullHD displejem a ještě lepší výbavou (Sony Xperia Z, HTC One…), které Nexusu 4 slušně zatopí. Je ale pravda, že oproti nim bude mít Nexus 4 i s naší „českou“ cenou pořád výhodu a bude o několik tisícovek levnější.

Roman Vitámvás

Fanoušek moderních technologií a RC modelů. V redakci SMARTmania.cz působí od roku 2012 jako recenzent – externista.

27 komentářů

 1. „Operační systém Android 4.2.1 má k dispozici slušné 2 GB RAM, interní úložiště o kapacitě 16 GB bohužel není možné rozšířit paměťovou kartou a pro uživatelská data zbývá dostupných 12,4 GB“

  A jen pro zajimavost. Kolik je po startu dispozici RAM?

 2. Průměrný fotoaparát? Na Gizmodu provedli test a tvrdí, že je naprosto příšerný: [odkaz]

 3. Já bych se do negativ nebál přidat nepřítomnost slotu na pam. kartu (nebo aspoň dostupnost rozličné (A POUŽITELNÝCH) kapacit), nemožnost uživatelské výměny baterie (kdo mi ji za rok vymění a za kolik a kde?). Měl jsem také, že micro/nano SIM je zlo a rozhodně negativum.

 4. tento telefón je skvelý za cenu z google play, za cenu LGsito distribujujesamo už nie….

 5. dan (neregistrovaný)

  Prosím, už neporovnávejte cenu v zahraničí a u nás. Všem je jasné, že třeba v USA není povinné zdravotní pojištění a zlomená noha Vás vyjde pěkně draho. Za odměnu mají jinou daňovou politiku než u nás.

  Prosím všechny teenagery , kteří neví o co jde, aby už nekňučeli nad nějou tisícovkou na víc u nějakého telefonku a zamysleli se nad tím, že za třicet korun vás postaví na nohy a zdarma naučí číst a psát.

  Dále prosím i moderátora, aby se pokusil o ekonomickou školu a nenabádal ostatní mládež jak je v naší republice drahý telefon sporovnáním, kdesi támhle.

  Kdy prosím už tyto názory skončí, u hádání v opovědích chápu z neznalost mládeže, ale u recenze to považuji za hloupé.

  • A co to má společného s tím, jakou cenovou politiku má výrobce zařízení a že některé trhy výrazně zvýhodňuje oproti jiným, dorovnává nám bezplatnou péči?

  • Mara (neregistrovaný)

   Proč srovnáváte USA a ČR? Většina lidí samozřejmě ví o jiné státní politice, ale srovnání ČR a Německo je na místě. Cena v USA + připočtení daně a druhého roku záruky je víceméně stejná jako v EU, kde lze zakoupit zařízení prostřednictvím Google Play. Je jasné, že státy, ve kterých je zřízen Google Play pro nákup zařízení budou mít ceny vždycky nižší než ostatní. Buď můžeme čekat než nám Google dovolí kupovat zařízení prostřednictvím Google Play nebo si ty zařízení koupit nějakou oklikou např. z Německa.

  • Martin P. (neregistrovaný)

   To Uni: Dost podstatný , protože se jedná o takzvaně spojené nádoby. Tedy je to o xxxx tisící na oko levnější. Ale pokud tam budete žít, tak to bude stejně drahé. Protože prvně musíte mít peníze na jiné věci, které tu často máme skoro zdarma.

   Nebo v překladu zaniká drobná věc, že daň podobná té naší DPH . Je tam různá a často se neuvádí v maloobchodní cenně. Případně nemají dvouletou záruku.

   To vše se v ceně na trhu promítne.

   Ohledně zvýhodnění některých regionů na Google Play. V tom vidím spíš reklamní akci než skutečnou protekci pro některé regiony.

   V německu stojí N4 v kamenném obchodu od 10 do 12 tisíc. A je bez mezinárodní záruky. Zajímalo by měn jestli tam pod každým článkem taky tak brečí.

  • Dan (neregistrovaný)

   Konečně další rozumný názor. Palec nahoru !!

 6. „Pokud bude stejný obsah (což lze předpokládat) také na českém trhu, lze to s oznámenou cenou považovat za faux pas.“

  Souhlasím s Danem. Osobně za faux pas považuji spíše to, když autor nevezme v úvahu, jak máme v ČR nenažrané DPH plus fakt, že do finální ceny se při dovozu mimo EU promítne rovněž clo. Marže prodejců je v porovnání s tím celkem zanedbatelná.

  To ale naneštěstí není jen případ tohoto webu. Češi na vysoké ceny dováženého zboží nadávají už z principu, aniž by se zamysleli, co je vlastně způsobuje.

  • zipiik (neregistrovaný)

   Chapu, ze srovnavani ceny na Google Play v USA, kde je cena bez VAT, s evropskou koncovou cenou v obchodech je zavadejici. Ale srovnavat cenu 12000-12500Kc vc. DPH a cenu v Nemeckem Mediamarktu 395e, ktera zahrnuje nemecke DPH 19℅, mi prijde adekvatni…a porad vidim dost podstatny rozdil v cene.

  • Martin P. (neregistrovaný)

   To Zipiil:

   Mediamark je „kamený“ maloobchod nemá eshop a je v EU takže vracet DPH Vám nikdo nebude.

   Rozdíl v cenně je zhruba 2000 až 3000,- a čem je problém? Kde máte započítaný sevis? kde máte započítanou dobpravu? Kde máte rozpočítaný překlad zjednodušeného návodu k obsluze?

   to je furt dokola , proč by to sem někdo tahal s náklady a ziskem ideálně 0% !!?? když se jich tu prodá pár kusů?

  • Martin P.: Je to pořád dokola:-( Proč Google vyvoleným poskytuje možnost nákupu přístroje výrazně levněji než jiným. A argument, protože máme více prosociálně postavenou státní politiku rozhodně neberu jako relevantní.

  • Myslíš mediamarkt, ten eshop má, ale stojí to stejně i na prodejně 395€.

  • zipiik (neregistrovaný)

   Martin P: Ale ja nechci vracet DPH ani zapocitavat dovoz a servis. Chci jen srovnat cenu pro Nemce, schvalne jsem vyloucil Google Play a vzal cenu v kamennem obchode a porovnavam ji s s doporucenou cenou pro ceske kamenne obchody. Predpokladam, ze Mediamarkt ma pristroje dovezene nemeckym zastoupenim LG, ktere poskytuje 2 letou zaruku, manual v nemcine a nemecky kupujici zaplati DPH srovnatelne s DPH v CR. Pokud jsou tyto predpoklady spravne, kde je duvod, aby ten stejny pristroj v CR dovezeny ceskym zastoupenim LG, se stejnou zarukou a srovnatelnym DPH stal v Datartu o 2000-3000Kc vic? To jako LG CR vyrazi s pickupem do Mediamarktu, tam nakoupi, doveze telefony sem a proda je o 2500Kc draz? To snad ne…

  • Martin P. (neregistrovaný)

   Doporučená cena pro české obchody neexistuje. Předběžné ceny které uvádí třeba Smarty, Sunnysoft a tisíc jiných eschopů, jsou leda z křišťálové koule.

   Cena je nastřelena tak aby nenabourala současnou nabídku smartphonu stejné\podobné konfigurace. Protože nevýprodejové pod 10 na trhu v Čr nejsou.

   Jinak kolik myslíte, že se jich tu prodá? Rozhodně méně než nějakých HTC, Sony nebo Samsungů. Když jich prodají míň, dovezou jich měně a pokud cenu nebudou chtít z něčeho dotovat je jasný že cena to bude kompenzovat.

   ad servis u LG no nevím. Třeba Asus o servisu Nexus 7 nechce nic slyšet… …kde to dá opravit prodejce tedy netuším.

  • zipiik (neregistrovaný)

   Koncova cena 12000-12500 je informace z tiskove konference LG 19.2. (viz [odkaz]). Pokud si budeme hrat na slovicka, neni to cena doporucena ale ocekavana dovozcem. Ale i tak ma tato informace od kristalove koule daleko.

   Porad nevidim duvod, pro by cena v kamennem obchode v CR mela byt o nejake 2000-2500Kc vyssi nez v nemeckem kamennem obchode se stejnou zarukou a podobnou vysi DPH. Nemam pocit, ze by v Nemecku nekdo prodej Nexusu 4 dotoval.

   Nevim o tom, ze by servis Asusu nechtel ani slyset o oprave Nexusu 7 minimalne z oficialni distribuce pro CR. Odkud pochazi tato informace?

  • Martin P. (neregistrovaný)

   Víte hrozně rád bych slyšel ten záznam . Osobně mám názor, že ze strany LG žádná bližší informace nepřišla. Už jen, že ta cena byla už před údajnou informací z tiskovky.

   Takže si myslím, že to bylo takové…. Dobrý den, Franta Vopšálek časopis Mobilní Bulvár. Myslíte, že Nexus 4 prodávat za 12 až 13 tisíc? Odpovídá 弗兰克酱za LG, ano mohl by tolik stát . Druhý den pak proletí správa, že LG bude chtít to prodávat za 12000-12500….

   Cenu hlavně stanovují prodejci a dali jí tak aby se nestali jiné smartphony skoro neprodejnými.

   Důvodem je to aby nebylo třeba HTC, Samsung, Sony atd zlevňovat, protože to co má N4 mají ti ostatní až za 14000,-. Další věc, že se jich tu prodá málo. Skladové zásoby Nexusu III. (Galaxy) nebyly ani vyprodány. Dokonce je možné najít ve výprodeji i druhou generaci..

  • zipiik (neregistrovaný)

   Aha, takze jestli to chapu dobre, tak nasi prodejci maji chranit HTC, Sony, Samsung v pripade, ze konkurence uvede levnejsi mobil, tak jeho cenu nadsadi tak, aby byla plusminus ve stejne hladine. Tomu rikam logika.

  • Martin P.:: Kristova noho:-) Prodejci fakt nic neurčují, ti vidí cenu u svého dodavatele, narazí 500,- aby to vůbec mělo smysl prodávat a je hotovo (tedy ti co nemají oficiální ceny). Pak nezbývá než doufat v minimální poruchovost, protože jinak se ten zisk začne rozplývat v přepravném, práci při reklamaci, komunikaci, odstupech od smlouvy…

 7. Martin P. (neregistrovaný)

  Už jsem psal levnější cena, je na GPlay pravděpodobně jako marketingová slevová-akce.

  Protože v EU nemá Google kamenné prodejny těžko může dělat zaváděcí akce jako HTC, Apple atd… kdy se stojí fronty o půlnoci před obchodem.

  Sleva je nevymahatelná a je jen na nich aby si spočítali kde a kolik jich šoupnou na trh. Normální cena toho telefonu opravdu odpovídá v rozmezí Mediamark až Sunnysoft

  • Já to chápu:-) Je mi jen proti srsti, že očividně nejsme pro Google dostatečně rovni. Při tom zde má takové bezbřehé obdivovatele. Ty by to mělo mrzet nejvíce:-)

  • To ale neni žádná nerovnost, google u nás telefony vůbec zatím neprodává, nerovnost by to byla, kdyby je tady v přez google play prodával a cena by byla výrazně vyšší, než jinde.

 8. ach jo okrem prvého príspevku je tu neužitočná debata o cene ktorá aj tak nikam nevedie a nemá riešenie. je to proste tak a nezmeníme to , namiesto vypisovania tu do fóra napíšte Google nebude to hneď ale ľady sa možno pohnú a google play sa otvori aj na slovensku a česku

 9. Gastro (neregistrovaný)

  Nexus 4 si muze z tepla domova objednat z Nemecka kazdy z vas, je to jednodussi nez to mozna na prvni pohled vypada. A usetrite cca tri tisice u 16GB , 8GB vychazi se vsim tak na 8ku. Zaruky se nemusite bat, jde to take poslat, cesta tam i zpet by v pripade potreby mela bejt do tri stovek. Chapu, ze to neni pro kazdeho, ale lze to.->

  [odkaz]

 10. nikox (neregistrovaný)

  Víte už kdo bude vytvářet další verzi? Pokud ne tak čtěte zde: [odkaz]

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).